Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

whirlpool objaw uszkodzonych łożysk

mario169 09 Sep 2007 17:30 421498 1331
SterControl
    Alski1
    Level 19  
    Quote:
    Alski1, wg mnie ten Bosch WAA 16161 PL jest za głośny. 65 dB przy praniu to już przegięcie... A i jakoś nie jestem przekonany do tych najtańszych modeli Boscha.

A co byś chciał za mniej niż tysiąc złotych? Na pewno będzie lepsza niż najtańsza Gorenje czy Hoover albo Beko. Nie rozumiem takich ludzi, którzy żądają jakości za nic. Opłaca się kupic droższą i ekonomiczniejszą, taką, która będzie służyc do prania a nie napraw.

Dodano po 37 [sekundy]:

A jak komuś szkoda kasy to polecam Franię- 347 zł. w MediaMarkt.
  • SterControl
    Persil Color
    Level 17  
    Kurtka zimowa ok, ale kołdra: to zależy. Moja kołdra nie mieści się nawet w bębnie na 6kg. Cienka i tak może się do 4,5kg nie zmieścić...
    W te kilogramy i tak do końca nie wierzę... Z tym bywa różnie. Prędzej bym zwracał uwagę na objętość bębna, choć rzadko ją podają.
    Mój Hoover ma objętość bębna 46 litrów i podaną max. pojemność 6kg, a kiedyś widziałem AEG na 6kg, który miał 56 litrów... Nie widać różnicy??
  • SterControl
    Jurek2805
    Level 21  
    Mam od półtora roku. Ona zreszta jest na rynku mniej więcej od zimy 2005/2006. Na razie odpukać.
    Ma wszystko czego mi potrzeba, zresztą i tak części programów prawie wcale nie używam (np. gotowania, albo 60/40 MiX). Używałem i do prania bawełny, bawełny z domieszką, syntetyków, jedwabiu, akrylu i wełny. Jestem zadowolony ( na razie ;) ).
    Piorę średnio raz dziennie (czasem dwa). Sprzet obsługuje trzy dorosłe osoby ( w tym nastolatka, który zostawia dwa razy więcej rzeczy do prania D). Dużo białych koszul. Z prasowaniem po wirowaniu żadnych problemów.
    optivus
    Level 11  
    Bosch WLX 20460PL vs Bosch WLF 20260PL vs Ariston AQSF 109 ???

Najpierw myślałem o drugiej, potem o pierwszej, a teraz "pan ze sklepu" zachwalał tę ostatnią.

Wszystkie mają 40cm głębokości, 4,5kg, 0,76kWh, 1000obr/min, 40l wody (Ariston - 50l).

WLX 20460 ma więcej programów, sensorowe 'guziczki' i jest najdroższa.
    Ariston za to ma 'silnik bezszczotkowy' i jest cichutka (porównywaliśmy wirowanie obu pralek).

Pytanie jest oczywiste: co wybrać?
    Czy silnik Aristona jest rzeczywiście lepszy?
    Czy marka Bosch jest warta 200zł więcej?
    Jaka będzie awaryjność przy dłuższym użytkowaniu?

Pozdrawiam
    emer
    Level 19  
    Ariston ma tutaj na forum opinie sprzętu zawodnego, psującego się ...
    Niemniej ta AQSF 109 jest dość niezwykła i podoba sie paniom (i nie tylko). Jest to nowość i własciwie nikt nie ma doswiadczenia i nie ma tu userów mających ją i mogących cos więcej powiedzieć o uzytkowaniu. To samo mozna powiedzieć o awaryjności tej serii - za "młody" sprzęt. Prawdą jest to że jest cicha (silnik) i tu pewnie na głowe bije te Bosche ... Kupując ewent tego Aristona kupiłbym przedłużenie gwary u Aristona (o ile pamięc mnie nie myli w sumie nawet 4lata).
    Programy. opcje - raczej dość podobne, no może niby energooszczedność wyższa u Boscha ...
    A jezeli chodzi o te modele Boscha , to dodałbym te 50-100zł wiecej i kupił ten nowszy model czyli WLX 20460PL (aha - u Boscha tez chyba mozna dokupić chyba dłuższą gware).

(sam mam Siemens WS 12X460 PL, a więc to samo co ten Bosch, tylko inny design i 1200obr - ale wszystko ze stajni BSH)
    mir.mar
    Level 13  
    Jurek2805 wrote:
    NIUFER wrote:
    z kocem problem ? a czy kurtkę zimową da radę lub kołdrę ? te 0,5 kg robi aż taką różnicę ??

Spoko.
    Mam 1246 EL (4,5 kg) i bez problemów. Kołderki (oczywiście nie te co ważą po 10 kg) i kurtki zimowe.
    Nawet wczoraj koc prałem.

jesli chodzi koldre to nie wiem... ale jesli chodzi o koc, kape na kanapotapczan i kurtke zimowa to potwierdzam - tez mam pralke na max 4,5 kg [gorenje ws43121]
    NIUFER
    Level 11  
    Widzę że większość z was ma sprzęt powyżej 1300 zł i chyba w takim będę wybierał lecz mam niejako lepiej od was ponieważ kolega jest właścicielem marketu AGD i mam spore zniżki :) :) :) wiec pewnie wydam i tak coś koło 1000 lecz i tak mam wątpliwości co do modelu.
    Pozdrawiam :)
    emer
    Level 19  
    no nie wiem ...
    Sklepy internetowe oferuja takie ceny ze nic je nie przebije - jedynie brak oplaty kurierskiej moze byc ewent tu plusem ....
    Ale prawie na pewno najtańsza oferta z ceneo czy skapca będzie niższa niz cena u tego kolegi.
    Paul_O
    Level 11  
    Trochę czasu minęło i ostatecznie waham się między najtańszymi górnoładowanymi modelami Electrolux'a. Powiedzcie mi jak jest z żywotnością tychże pralek i ewentualnymi kosztami napraw?
    Zakładając 2-3 prania/tydzień EWT 9120 da radę te kilka lat popracować bezawaryjnie?
    Ewentualnie czy są jakieś ważniejsze różnice konstrukcyjne poza LCD i +100obr/min między powyższą a EWT 10120?

Z góry dzięki za pomoc.
    Pozdrawiam.
    Buritos
    Level 11  
    Witam
    jak czytam to forum, to w głowie coraz większy mętlik. Ale pocieszające jest to, że nie jestem odosobniony w swoim problemie. Otóż chcę kupić pralkę (hehe ot mi nowina :) ) - od frontu ładowaną, i niestety tylko slim mi wejdzie do łazienki. Brałem pod uwagę (po lekturze forum) Boscha, modele WLX16460PL (http://www.bosch-agd.pl/pl/produkty/produkt.asp?idproduktu=653), WLX20460PL (http://www.bosch-agd.pl/pl/produkty/produkt.asp?idproduktu=654) - o oba te modele przed chwilą były pytania - oraz WLX24460PL (http://www.bosch-agd.pl/pl/produkty/produkt.asp?idproduktu=780).
    Po interesującej lekturze forum, skłaniam się ku temu ostatniemu ze względu na 1200 obrotów. Jednak mam pytanie do szanownych Kolegów i Koleżanek - czy w Waszej opinii jest to dobry wybór?
    Z góry dziękuję za porady, i pozdrawiam
    Marcin
    _robert_sm_
    Level 11  
    Witajcie!

Uważnie czytałem wątek od początku tego roku, aż do maja/czerwca, natomiast jako że już mamy wrzesień, chcę zapytać co wynika z Waszej aktualnej wiedzy.
    Otóż Gorenje WS 43121 (bo mogę wstawić tylko SLIMA) praktycznie nie do zdobycia! Objechałem 3 sklepy w mojej okolicy i 3 kolejne internetowe (o najlepszej renomie) obdzwoniłem i nic :(
    Po lekturze wątku zatem, z pralek dostępnych w sklepach, został mi do wyboru Electroloux EWS 1021 (ale to tylko 1000 obr., co ciekawe akurat 1000obrotowa WS 431000 też jest osiągalna ale za 1400-1500zł!), a kobitka w MAX 24 proponowała mi Boscha WLX 24460PL (bo akurat jest na stanie), zarzekając się że ma taką w domu i na tabliczce znamionowej stoi jak byk MADE IN GERMANY (to w odpowiedzi na mój zarzut, że na pewno produkowana w Polsce albo nie daj Boże gdzieś w Turcji czy Rumuni ;) )

Podsumujcie zatem mój wybór proszę i przede wszystkim jak to jest dzisiaj z tym Boschem. O 24460 było tu sporo pochlebnych opinii, ale czy faktycznie można dziś jeszcze liczyć na to, że jest "niemiecki" czy to tylko mrzonki. Jeśli ktoś ma na ten temat autentyczną wiedzę (co gdzie robią i co to warte) to bardzo proszę o komentarz.

Pozdrawiam Robert
    optivus
    Level 11  
    emer: dzięki za odpowiedź
    Dzisiaj usłyszałem opinię o tym Aristonie (AQSF109) raczej nieciekawą. Jedyną pozytywną cechą była jego siła głosu (a raczej jej brak). A myślałem, że silnik bezszczotkowy ludzie będą polecać... ;/

Co do Bosch'ów: w sklepach polecają je na równi z Siemensami (wyższa półka. na górnej - każdy kto czytał to forum wie :> ).
    Osobiście chyba zadowolę się WLX20460PL. Co prawda (tylko) 1000 obrotów, ale na początek starczy ;)
    BogusiaR
    Level 11  
    Cześć
    Dobra dusza <emer> wysłał mnie do Was jako najlepsiejszych speców od pralek górnoładowalnych, więc proooooszę pomóżcie. MAm górę prania małą kuchenkę ok 1700 zł do dyspozycji i bardzo szybko muszę kupić pralkę. Nie mam najmniejszego pojęcia którą bo się kompletnie na sprzęcie nie znam. Wymagań dużych chyba nie mam. Wygląd jest mi obojętny, zależy mi na tym żeby była nieawaryjna (wiem, że nie ma ideałów, ale zawsze są lepsze i gorsze) żebym nie musiała kupować do niej wirówki (bo i tak się już nie zmieści) i żeby można było nastawić pranie w taryfie nocnej (mam wszystko na prąd :( )
    Proszę Was bardzo pomóżcie bo muszę kupić, ale kompletnie nie wiem co.
    Liczę na Was i z góry dziękuję za pomoc
    :D
    Persil Color
    Level 17  
    Hehe, i znowu będę polecał AEG... w końcu dobra firma. Myślę, że AEG LAVAMAT 47280:
    http://www.albatros-rtv.pl/index.php?d=produkt&&id=2927&&from=ceneo będzie w sam raz dla Ciebie.
    Ma 1200 obrotów, czyli idealna prędkość podczas wirowania - wirówka będzie zbędna. Posiada opcję opóźnienia startu do 23h, czyli możesz sobie zaprogramować pranie na noc.
    Ma też fajne funkcje, np. pranie skrócone, antyuczuleniowe, MIX, usuwanie plam, pranie ręczne, energooszczędne...oraz UPDATE - opcja aktualizacji programów.
    Kosztuje ok. 1700zł i jest solidna.
    Ewentualnie coś z asortymentu Electroluxa...
    pozdrawiam ;)
    Fixxxer1
    Level 15  
    Szczerze polecam tą praleczkę - sam ją posiadam od tygodnia :) Kupiłem w Topmarket.pl za ~1700zł a wczoraj znalazłem w Media Markt za 1500zł :cry: A myślałem że tanio kupiłem.... Ale za to TV mieli 1000zł droższy niż w Agito.pl :D:D
    marivs
    Level 17  
    A czy Mastercook PTDE-124 nie będzie skuteczną alternatywą i konkurencją dla AEG LAVAMAT 47280 ?
    Alski1
    Level 19  
    Marvis - udławiłem się makaronem. Prawda, że niektóre wypowiedzi na forach mogą spowodować śmierć...
    marivs
    Level 17  
    A dlaczego żart?
    Specyfikacja techn. prawie identyczna a nawet na korzyść Mastercook bo mniejsze zużycie energii 0,85kW - reszta (programy, opcje itp.) bardzo zbliżona. Praleczka wyprodukowana w 100% w Hiszpanii w fabryce FAGOR i jest tańsza od AEG więc po co przepłacać za znaczek?

PS.
    Forum jest po to aby zadawać pytania i otrzymywać rzetelne a nie lakoniczne czy też ironiczne odpowiedzi i takiej oczekuję - popartej faktami.

VW też jedzie na "marce" a robią już coraz gorsze (czyt. awaryjne) auta.
    Alski1
    Level 19  
    Równie dobrze możesz porównywać Mercedesa z Fiatem. Może i specyfikacja i te inne są ok, ale to tylko teoria. Mastercook NIGDY nie stworzył jeszcze lepszej pralki od AEG.
    BogusiaR
    Level 11  
    Dzięki za posty na moje pytanko, cieszę się niezmiernie, ze mam na kogo liczyć. Prawdę mówiąc chodząc po różnych supermarketach i pytając to tu to tam też wyciągnęłam podobne wnioski tzn AEG lub Electrolux ewentualnie Whirlpool. Jestem Wam bardzo wdzięczna za rzeczowe odpowiedzi. Teraz pozostało mi już poszukać dostawcy pralki. Do "zobaczenia" kiedyś na forum. Na pewno się jeszcze pojawię, żeby się pochwalić jak praleczka działa. :) Pozdrawiam
    ABM
    Level 11  
    Witam wszystkich serdecznie!
    Niestety moja dotychczsowa pralko-suszarka umarła drastyczną śmiercią podczas wirowania a z racji, że miała prawie 15 lat w gre wchodzi zakup nowej. Posiadam niestety dość ograniczony budżet i zastanawiam się czy nie kupic pralki używanej. Znalazłem uzywane miele w cenach do 700 zł w jednym przypadku nawet z roczną gwarancją. Czy ktoś dobrze obeznany z marka mógłby mi wskazać model warty zakupu? W grę wchodzą następujace pralki: NOVOTRONIC W802, NOVOTRONIC W806, NOVOTRONIC SPECIAL, NOVOTRONIC METEOR 1300, DUET 1300, NOVOTRONIC MONDIA 1261 1400 OBR. Alternatywą jest zakup nowej pralki do 900-1000 zł a to chyba niezbyt dobry pomysł? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie!
    Jurek2805
    Level 21  
    marivs wrote:
    A dlaczego żart?
    Specyfikacja techn. prawie identyczna a nawet na korzyść Mastercook bo mniejsze zużycie energii 0,85kW - reszta (programy, opcje itp.) bardzo zbliżona. Praleczka wyprodukowana w 100% w Hiszpanii w fabryce FAGOR i jest tańsza od AEG więc po co przepłacać za znaczek?

PS.
    Forum jest po to aby zadawać pytania i otrzymywać rzetelne a nie lakoniczne czy też ironiczne odpowiedzi i takiej oczekuję - popartej faktami.

VW też jedzie na "marce" a robią już coraz gorsze (czyt. awaryjne) auta.

Forum jest też po to aby rzetelnie przeczytać posty na tym Forum, a potem pytać, bo już nie chce się powtarzać po kilkanaście razy tego samego. Może stąd ta ironia.
    Dobrzy ludzie chcą pomóc i nikt tu nikomu za to nie płaci. Koledzy dobrze radzą. Górnoładowany Fagor (Mastercoock) nijak się ma do górnoładowanych AEG - Electrolux, ale jeśli głównym kryterium ma być to że tańsza, to wybór zależy do Ciebie. W tym przypadku nie chodzi o logo.
    GETomek
    Level 16  
    Quote:
    A dlaczego żart?

PS.

Taa tylko używanie pralki masterhuk w porze wieczorowej wiąże się z eksmisją szczególnie jeśli ktoś mieszka w bloku.Opcje te same tylko po co ta pralka ma opóżniony start?Mogli dorzucić zatyczki do uszu. I to są fakty, żałuję że nie naprawiłem starego polara pdg 885...wyprodukowany 10 lat wcześniej a znacznie lepszy. Pozdrawiam fanów masterhuka.....
    Lete
    Level 12  
    Ja mam Indesid kupiona rok temu działa bez zrzutu kosztowała 1180zł, wirówka 850ob/min elektroniczny programator i elektronika wagowa, energooszczędna.
    blackholesun
    Level 2  
    Witam wszystkich,
    Również muszę zmienić pralkę, po ośmiu latach padł Whirlpool. Przeczytawszy część Waszych wpisów, zachciało mi się Miele. Czytałem, że w zeszłym roku były dobre promocje w niektórych sklepach na Miele. Czy ktoś orientuje się może, czy obecnie są gdzieś jakieś promocje na tę markę? Optymalnie w woj. pomorskim. Electroworld ma ceny kosmiczne, MM nieco lepsze, model 1513, o którym wspominaliście, kosztuje u nich 2999 zł, następny model 3241 w granicach 4400 zł o ile dobrze pamiętam.