Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControlSterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

whirlpool objaw uszkodzonych łożysk

02 Mar 2007 10:09 414670 1331
  • Poziom 10  
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic67730-0.html

Witam wszystkich.
    Czytam i czytam i jestem coraz głupszy...Ale może zacznę od początku.
    Po 16 latach użytkowania padła mi pralka Candy aquaviva 600.Doświadczenia w związku z jej użytkowaniem(ZERO NAPRAW) mam jak najlepsze i już prawie byłem zdecydowany na kupno nowej Candy ale poczytałem troczę forum i ...?
    Granica cenowa to 1500-1600 zł. Przemawiają do mnie opinje o Gorenje i chyba się na jakąś zdecyduję.
    Ale...dzisiaj zobaczyłem w ofercię media Electrolux ews 1221 za 1399 zł.
    może jednak szukać Gorenje.
    Proszę o podpowiedzi.
    Pozdrawiam

Dodano po 2 [godziny] 4 [minuty]:

I jeszcze jedna wyszukana w promocji :
    Electrolux Lavamat 62610 -1399 zł
  • SterControlSterControl
  • Poziom 19  
    miałem Candy - i już więcej nie będe miał ....

Ja wybrałem Siemens WS12X460PL i jestem prawie kompletnie zadowolony , ale kupiłbym chyba Gorenje W43121 gdyby były dodtępne - czekałem blisko miesiąc i w końcu decyzja -SIEMENS ...
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich, jako nowy kłaniam sie nisko i prosze o poradę (przejrzałem kilkanaście stron forum, ale mętlik coraz większy.
    Planuję zakup pralki "60" (koniecznie nie głębsza niż 60 cm razem z całym osprzętem), 5-6 kg, cena do 0k. 1600.
    W jednym Euro plecono mi Ariston AQXF 109. NIe jestem przekonany do włoskich produktów, ale sprzedawca zachwala, ze to takie włoskie Ferrari, nowa seria i naprawdę warto. Czy ktoś może się podzielić wrażeniami lub poradzić/odradzieć.
    Alternatywnie rozważam jeszcze Bosh WAA 24260 BY oraz Siemens WM10E460PL, ale słyszałem, że są robione w Poslce / Turcji i dlatego to juz nie jest ta sama jakość. I że podobno w Warszawie serwis do Bosha jest strasznie drogi.
    I mam pytanko (pewnie już było na forum, ale nie moge znaleźć - co znaczy to "BY" przy Boshu (domyslam się, ze oznaczenie kraju/rynku)
    Będę wdzięczny za wszelkie porady, bo muszę szybko podjąc decyzję.
  • Poziom 17  
    ja pracuje na serwisie i powiem wam ze kupujcie pralki z najdłuższa gwarancja
  • Poziom 21  
    leszkju napisał:
    ja pracuje na serwisie i powiem wam ze kupujcie pralki z najdłuższa gwarancja

Masz rację leszkju. Długa gwarancja zapewnia pozornie boski sen. Nie mniej jednak sprzęt naprawiany kilkakrotnie w okresie gwarancji jest utrapieniem dla klienta. Osobiśce wolę wyłożyć na łożyska raz na kilka lat niż mieć za darmo naprawiane, a ciagle psujące sie g....
  • SterControlSterControl
  • Poziom 1  
    Witam.
    Jestem tu nowicjuszem, a do skorzystania z forum zmusiło mnie życie.
    Mianowicie do własnego mieszkania przeprowadziłem się z darowaną od rodziny pralką Ardo TL600X. Wprawdzie miała iść na złom, ale byłem w potrzebie, więc skorzystałem. Była w kiepskim stanie, więc użytkowanie trwało krótko. Gdzieś się z niej lała rdzawa woda, plastik był jakby zagrzybiony i trudny do oczyszczenia, łożysko wyło, koło pasowe było zwichrowane i przy wirowaniu coś rytmicznie waliło w obudowę. Wysiadł też silnik, więc przy pewnym załadowaniu nie była w stanie obrócić bębna. Obudowa rdzewiała. Wtedy zdjąłem boczną ściankę i w krytycznych momentach pomagałem jej ręcznie drążkiem :-). O dziwo wirowała bez problemu (tylko wolno, bo to "600"). Przy którymś podnoszeniu pokrywy ułamał się zawias. Gdy więc pranie ręczne stało się dużo łatwiejsze i przyjemniejsze, a i pojawiły się fundusze - nadszedł czas na zmianę. Zacząłem analizować ofertę rynkową, oglądać pralki w marketach, porównywać parametry i ceny. Nastawiony nieco przekornie oraz patriotycznie przyjrzałem się produktom krajowym. Ktoś tutaj pozytywnie wypowiedział się o rozpoczęciu użytkowania pralki Amiki serii PCP. Długo to trwało nim wreszcie zdecydowałem się na PCP4512B623. W połowie grudnia ub.r. dostawca zostawił pakę w przedpokoju, zainkasował 1300 zł a ja wziąłem się do instalacji. W tym czasie trwała promocja polegająca na przedłużeniu gwarancji do 5 lat za wypełnienie i wysłanie ankiety do Amiki. Skorzystałem, i wkrótce otrzymałem przedłużoną gwarancję (standardowo można takie przedłużenie wykupić, chyba po 50 zł/rok). Inne cechy gwarancji: 10 lat na perforację bębna i 7 - obudowy.
    Po dwóch i pół miesiącach użytkowania (śr. 1x/tydzień) mam następujące uwagi, trzeba wziąć poprawkę na to, że przesiadłem się z totalnie uciążliwego urządzenia i cieszy mnie, że silnik kręci a woda nie cieknie ;-):
    - działanie bezawaryjne
    - programy i ich modyfikacja w pełni wystarczająca (ew. brak możliwości płynnej regulacji temperatury)
    - dość cicha, najgłośniej działa pompa. Po zamknięciu łazienki praktycznie zapominam, że piorę
    - ma tendencję do wędrówek ale jedynie czasami w trakcie wchodzenia na obroty, możliwe że podłoga nie jest idealnie pozioma
    - dobrze działa aqua spray
    - wskaźnik pozostałego czasu nie robi przykrych zmył
    - wysoki i duży otwór - łatwe wyjmowanie
    - dobrze pierze, ponoć nawet przy zadanej wyższej temperaturze przez jakiś czas utrzymuje 30 stopni, co zwiększa skuteczność proszków enzymatycznych
    - estetyka, ergonomia - dla mnie O.K.
    O szczegółowych parametrach nie piszę, bo łatwo je znaleźć na stronie producenta.
    Podsumowując, jestem zadowolony, pralka spełnia wszelkie moje oczekiwania i życzyłbym sobie, aby działała bezawaryjnie 5 lat i dłużej. No, ale to czas pokaże.
    Jeśli zacznie nawalać (no bo to Amica...), to dam znać.
    Pozdrawiam i życzę zadowolenia z użytkowanego sprzętu.
  • Poziom 10  
    Jeszcze raz pociągne temat.Bardzo proszę o odpowiedź.Do jutra muszę podjąć decyzję .Moje typy:
    1.Gorenje WA 63100
    2.Gorenje WA 61101
    3.AEG LAVAMAT 62610
    4.BEKO WMD 56120 (wiem ,wiem ale ta cena 799 ! zł może pociągnie z
    4-5 lat)
    Sprawa pilna !!!
    Pomocy
  • Poziom 19  
    Cichość to na peewno Gorenje ...
    AEG to AEG ...
    Mimo Że cena BEKO i 5lat gwarancji ... no nie wiem.
    A co do Gorenje to moze WS63121 i 1200obr i czujnik czystości wody ? ;)
  • Poziom 19  
    mario169 napisał:
    Jeszcze raz pociągne temat.Bardzo proszę o odpowiedź.Do jutra muszę podjąć decyzję .Moje typy:
    1.Gorenje WA 63100
    2.Gorenje WA 61101
    3.AEG LAVAMAT 62610
    4.BEKO WMD 56120 (wiem ,wiem ale ta cena 799 ! zł może pociągnie z
    4-5 lat)
    Sprawa pilna !!!
    Pomocy

Emer ma racje, najlepsza bylaby Gorenje WA63121, to swietny model. Ale jesli juz koniecznie jedna z tych 4, to najlepsza z nich wydaje mi sie Gorenje WA63100. Dodatkowy plus tych Gorenje, to to, ze maja stalowe zbiorniki, wiec w razie awarii lozysk mniejsze jest ryzyko ich uszkodzenia, niz w pralkach ze zbiornikami z tworzyw sztucznych. Ewentualnie Lavamat, to tez dobre pralki, szczegolnie w tej cenie, no i masz 1200 obrotow. Beko sobie odpusc, pralki tej marki jakosc prania maja gorsza od pozostalych 3 modeli, a jakosc plukania to wrecz katastrofalna (wg francuskich testow konsumenckich). Nawet jesli pociagnie te 4-5 lat, to masz duza szanse, ze bedzie to 4-5 lat uzerania sie i odetchniesz z ulga, jak w koncu ja ostatecznie trafi sz**g. Ja bym tego za darmo nie chcial. Ale to Ty wybierasz i Ty bedziesz sie tym poslugiwal, i to wlasnie przez ladnych pare lat, wiec lepiej wziac model o lepszych parametrach. Mniej zniszczy tkaniny i mniejsze bedzie ryzyko alergii, w koncu pralka ma wplyw na nasze zdrowie, a takze na zdrowie naszych dzieci (a ciagle wzywanie serwisu, nawet bezplatnego, dziala na nerwy-nie zawsze przeciez przyjada od razu, a tu gory prania rosna... :cry: ). Pozdrawiam :D
  • Poziom 1  
    Witam,
    od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem AEG LAVAMAT 62610.
    Co mnie do niej przekonało cena :) (zaplaciłem z dostawa do domu tylko 1430zł (http://www.centrumagdrtv.pl/), wirowanie 1200/min.
    Po drugie łatwość obsługi na czym szczególnie zależało połowicy. Pralka solidnie wykonana, według mnie cicha.

Reszte swoich wrażeń opisze po więcej niż dwóch praniach.

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Witam

Proszę o opinie o pralkach firmy Mastercook ( żywotność , awaryjność , funcjonalność , mozliwości , opłacalność )

Czy zakup pralki MASTERCOOK PTD 124 za kwotę 1024 zł. + 40 zł przesyłka to dobry wybór ?

Pozdrawiam Andrzej
  • Poziom 19  
    audi98r napisał:
    (ciach)Proszę o opinie o pralkach firmy Mastercook ( żywotność , awaryjność , funcjonalność , mozliwości , opłacalność )
    Czy zakup pralki MASTERCOOK PTD 124 za kwotę 1024 zł. + 40 zł przesyłka to dobry wybór ? (ciach)

Poszukaj i przeczytaj sobie posty GETomek, on ma Mastercooka i nie jest zadowolony (pralka strasznie halasuje, nie do wytrzymania).
    Osobiscie, wydaje mi sie, ze tylko troche dokladajac, moglbys kupic duzo solidniejsza i cichsza pralke, np. Electrolux lub Gorenje. Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Dzięki za wszystkie podpowiedzi.
    Zakup dokonany.Swoją drogą "walka"z moim kochaniem w sklepie była bardzo ciężka.Oczywiście najlepsze(znaczy najładniejsze dla kobiety)były wyroby typu Ardo ,Samsung...W drodze kompromisu (i moich persfazji) zakupiliśmy Gorenje ws 43100.
    Mam nadzieję że w działaniu się spodoba bo jak nie to zostanie ze mnie mokra plama!
    Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Witam

Co do pralek ładowanych od góry , to które modele pralek sę dobrym wyborem za rozsądna cenę ( tak do 1300 zł. )

Może macie jakieś ciekawe promocje :D

Pozdrawiam

Dodano po 28 [minuty]:

ewentualnie których pralek z pełnym przekonaniem odradzalibyście kupować.
  • Poziom 19  
    audi98r napisał:
    (...)Co do pralek ładowanych od góry , to które modele pralek sę dobrym wyborem za rozsądna cenę ( tak do 1300 zł. )
    Może macie jakieś ciekawe promocje :D (...)
    ewentualnie których pralek z pełnym przekonaniem odradzalibyście kupować.

Co do ladowanych od gory-ale podkreslam, ze to tylko moje prywatne zdanie- to na 100% Miele, Electrolux i AEG LAVAMAT. Za rozsadna cene-zostaje Electrolux (albo uzywana sprowadzona z Niemiec Miele z roczna gwarancja, bywaja juz za 800-1000zl, no ale nie kazdy chce uzywke, mimo ze nowa Miele kosztuje najmarniej ok. 4000zl, robione sa na 20 lat uzytkowania i lepszych pralek nie znam). Robia tez czasem promocje na LAVAMATY, musialbys popatrzec na Ceneo i Skapiec. Z pelnym przekonaniem moge odradzic Brandt ladowany od gory, mialem takowego i nigdy wiecej!-badziewie jak rzadko. W zwiazku z tym, ze ponoc Mastercook to to samo, co Brandt, marka ta tez nie wzbudza we mnie zaufania.
    Z promocji, to caly czas jest ruch, widzialem (ale juz jakis czas temu) na Ceneo Electrolux EWT10120W juz od 1169zl, to juz calkiem niezly model, choc jeszcze lepsze sa pralki z obrotami 1200/min.
    A czy nie masz absolutnie miejsca na pralke ladowana od przodu?-te ladowane od gory maja z reguly gorsze parametry i sa mniej wygodne i mniej solidne od ladowanych z przodu. Nie zmiescilby Ci sie slim?-sa szerokie na 60 cm, ale plytsze, glebokosc 40-44 cm zamiast 60. Zajmuja malo miejsca, a sa lepsze od gornoladowanych. Gorenje ma swietne slimy, ze skromniejszych modeli bardzo udany jest model WS43100, prosty w obsludze, cichutki, oszczedny i efektywny. Przemysl to jeszcze, no chyba ze rzeczywiscie w dostepne Ci miejsce nic innego jak gornoladowana nie wcisniesz. Pozdrawiam :D

Obejrzyj sobie te modele:
    www.skapiec.pl/site/cat/302/comp/109751
    www.skapiec.pl/site/cat/302/comp/59067
    www.skapiec.pl/site/cat/302/comp/80010 -do przeczytania przy okazji opinie uzytkownikow Gorenje WS43100, pokrywaja sie z tymi z tego forum (z pierwszej czesci dyskusji "Jaka pralke kupic?").
  • Poziom 9  
    Witam prosze o opinie o pralce gorenje wa 50100.Jest to pralka z programatorem mechanicznym dostępna w sklepie od zaraz.Programator tego rodzaju jest obecnie chyba rzadkością,podejrzewam że jest to typ produkowany od dawna.Prosze o opinie również osób zajmujących się naprawą jak taki programator się sprawdza,czy jest awaryjny.
  • Poziom 10  
    Witam

Chyba juz znalazłem odpowiednią ładowana od góry pralkę i cena chyba nie najgorsza

PRALKA EWT 1216 ELECTROLUX NOWA GWARANCJA FAKTURA

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=171969857

Zastanawia mnie tylko gwarancja , czy aby nie za krótka ?

Dodano po 10 [minuty]:

a ta jeszcze szybsza , tyle że chyba po promocji :D

http://www.okazje.info.pl/produkt,10889,Electrolux_EWT_1316/markety,14,Media_Markt/
  • Poziom 19  
    audi98r napisał:
    (...)Chyba juz znalazłem odpowiednią ładowana od góry pralkę i cena chyba nie najgorsza
    PRALKA EWT 1216 ELECTROLUX NOWA GWARANCJA FAKTURA
    http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=171969857
    Zastanawia mnie tylko gwarancja , czy aby nie za krótka ?

Witam, praleczka bardzo fajna, ma 1200 obrotow, cena, rozumiem, to ta KUP TERAZ?-wydaje mi sie dobra za takie parametry. Gwarancja 24 miesiace czyli 2 lata, chyba prawie wszyscy teraz tyle daja?-u niektorych mozna dodatkowo wykupic 3 lata, co daje lacznie 5 lat. Electrolux to solidna marka pralek, jest duza szansa, ze sie nie zepsuje przed uplywem 5 lat (zalezy to tez oczywiscie od tego, jak czesto pierzesz). A ewentualne wady fabryczne w nowym sprzecie wychodza w ciagu pierwszych 2 lat (wlasciwie to nawet pierwszego roku), wiec mysle, ze nie masz sie czego obawiac. Czasem w promocji niektore pralki mialy 5 lat bezplatnej gwarancji, ale to przewaznie z marek czesto sie psujacych. Ten model wybrany przez Ciebie wydaje mi sie O.K., ma wszystko, co trzeba. :D Pozdrawiam

Dodano po 15 [minuty]:

audi98r napisał:
    (ciach)
    Dodano po 10 [minuty]:
    a ta jeszcze szybsza , tyle że chyba po promocji :D
    http://www.okazje.info.pl/produkt,10889,Electrolux_EWT_1316/markety,14,Media_Markt/

Chyba rzeczywiscie juz po promocji. Ale tym, ze szybsza, sie nie przejmuj, miedzy 1200 a 1300 praktycznie nie ma roznicy w stopniu odwirowania bielizny (roznice sa do 1200, to jest "prog", powyzej ktorego roznicy juz prawie nie ma). Z tego co widze, to najpowazniejsza roznica miedzy dwiema to opoznienie startu, reszta to praktycznie to samo.
  • Poziom 2  
    Chciałbym dodać małą uwagę dla osób kupujących pralki. Jednym z głównych źródeł hałasu w pralce jest silnik. W pralkach stosowane są dwa typy silników : komutatorowe i klatkowe, ten pierwszy jest o wiele głośniejszy (takie mamy np. w wiertarkach).W czasie wirowania hałas jest naprawdę dokuczliwy. Ja niestety dowiedziałem się o tym jak już kupiłem swoją pralkę Zanussi-jest bardzo głośna. Radzę przed zakupem zapytać się raczej w serwisie niż u sprzedawcy o rodzaj silnika.
    Miłego prania..:D
  • Poziom 15  
    Cytat:
    Chciałbym dodać małą uwagę dla osób kupujących pralki. Jednym z głównych źródeł hałasu w pralce jest silnik. W pralkach stosowane są dwa typy silników : komutatorowe i klatkowe, ten pierwszy jest o wiele głośniejszy (takie mamy np. w wiertarkach).W czasie wirowania hałas jest naprawdę dokuczliwy. Ja niestety dowiedziałem się o tym jak już kupiłem swoją pralkę Zanussi-jest bardzo głośna. Radzę przed zakupem zapytać się raczej w serwisie niż u sprzedawcy o rodzaj silnika.
    Miłego prania..:D

Wiesz era silników klatkowych sie skończyła. Dzięki temu masz miękki start i możliwość płynnej regulacji obrotów. Mało tego większość producentów korzysta z tych samych silników francuskich czy włoskich. Jedni jednak potrafią wyprodukować cicha pralkę a inni nie np. wygłuszając obudowę pralki, zakrywając pralkę od dołu. Na pocieszenie dodam że nie tylko Zanussi jest głośna. Mój Mastercook jest bardzo głośny i mam wrażenie że winna jest obudowa pralki wykonana z cieniutkiej blaszki która działa jak pudło rezonansowe. Przy okazji może ktoś wygłuszał pralkę matami????
  • Poziom 19  
    Ja wygłuszałem moja Candy matami wygłuszajacymi - efekt był, choć pewnie oryginalnie jest lepiej ...
    Ale mysle ze uwazac trzeba na ewent zbytnie przegrzewanie silnika czy pompy, czy w wypadku awarii bębna zalania srodka ...

Dla mnie dziwne jest że np Gorenje potrafi wygłuszac obudowe (choc nie wszystkie modele), a inni w ogóle tego nie robią.
    Wystarczałoby czasem na prawde niewielkie wygłuszenie a jakieś 2-3 dB byłoby mniej - a to juz jest duuuużo ...
    No ale cóz - niektóre firmy traktują wygłuszenie jako coś, co stosuje sie tylko w wyzszych i droższych modelach ...
  • Poziom 19  
    samolot48 napisał:
    Witam prosze o opinie o pralce gorenje wa 50100.Jest to pralka z programatorem mechanicznym dostępna w sklepie od zaraz.Programator tego rodzaju jest obecnie chyba rzadkością,podejrzewam że jest to typ produkowany od dawna.Prosze o opinie również osób zajmujących się naprawą jak taki programator się sprawdza,czy jest awaryjny.

W sprawie programatora nic Ci nie powiem, moze ktos inny wie cos wiecej na ten temat, ale chcialbym zwrocic Twoja uwage na inny aspekt WA50100 (byla juz o tym dyskusja w poprzedniej czesci topicu "Jaka pralke kupic?", dot. zblizonego modelu WA50120). Mianowicie, pralka ta nie ma chyba klasycznego filtra, a w instrukcji na str. 18 napisano, cytuje: "W urzadzenie wbudowana jest samooczyszczajaca sie pompa, ktorej podczas normalnej eksploatacji nie trzeba czyscic. Aby zapewnic jej prawidlowe dzialanie nalezy oproznic wszystkie kieszenie w ubraniach, zdjac spinki i tym podobne elementy, ktore moglyby zaklocic prace pompy. Zanieczyszczenie pompy obcymi elementami nie jest przedmiotem gwarancji". We wczesniejszej dyskusji na ten temat, wnioski byly takie, ze nie bardzo to w porzadku ze strony producenta, i ze to przerzucanie odpowiedzialnosci na uzytkownika. Pomijajac fakt, ze mimo sprawdzania kieszeni, jakas moneta, srubka czy spinacz moga sie zawsze zaplatac i zostac przeoczone, to co bedzie, gdy w trakcie prania urwie sie guzik (a niektore sa duze) lub ulamie dzyndzelek od zamka blyskawicznego? Zepsuje czy nie?-oto jest pytanie, a gwarancja ewentualne takie uszkodzenie nie bedzie objete. Oczywiscie niewykluczone, ze do takiego nieszczesliwego dla uzytkownika zbiegu okolicznosci w ogole nie dojdzie, ale mozliwosc jest. Bezpieczniej chyba wybrac inny model Gorenje, z normalnym filtrem!
    A tak jeszcze na marginesie, wyswietlacz w pralce to bardzo uzyteczna rzecz, ja kupilem ponad 5 lat temu bez i szybko tego pozalowalem :cry:
    Pozdrawiam :D
  • Poziom 10  
    Ja mam jakiegoś starego Elektroluxa ale niestety po 15 latach zaczął szwankować- pobiera za dużo wody, przegrzewa albo niegrzeje wody itp. Poradźcie proszę co kupić w cenie do 1500 z ograniczeniem że ładowana od przodu i głębokość 40cm.
    Z góry dzięki za pomoc
  • Poziom 19  
    Głebokość max 40cm ogranicza baaardzo wybór ...
    Chyba tylko jakaś Amica czy Candy - a tam nie bardzo znam modele ...
    Pozatym gdy masz ograniczzenie głębokości 40cm, to pralka musiałaby miec raczej .... 35cm
  • Poziom 10  
    emer napisał:
    Głebokość max 40cm ogranicza baaardzo wybór ...
    Chyba tylko jakaś Amica czy Candy - a tam nie bardzo znam modele ...
    Pozatym gdy masz ograniczzenie głębokości 40cm, to pralka musiałaby miec raczej .... 35cm

W tej chwili stoi pralka 40 cm głębokości i jest dobrze - miejsca jest trochę więcej
  • Poziom 10  
    Witam.
    Pierwsze doświadczenia z Gorenje ws 43100:
    - głośność prania porównywalna z poprzedniczką (16 letnią Candy )
    mnie to nie przeszkadza,
    - głośność wirowania nieporównywalna tzn.teraz cicho z lekkim gwizdem,
    -jakość dopierania bardzo dobra ,
    -obsługa prosta , polecam czytelny wyświetlacz z czasem długości trwania cyklu prania(dla mnie przydatne),
    - 1000 obrotów nam wystarcza, rzeczy wychodzą lekko wilgotne powieszone wieczorem w małej łazience rano są suche
    -ładowność 4,5 kg też jak na nasze potrzeby ok.
    Jestem bardzo zadowolony, zaskakuje mnie tylko bardzo mała ilość wody używana do prania (w porównaniu ze starą pralką) i bardzo długi czas prania(można to skrócić).Jednym słowem jak na te krótkie doświadczenia bardzo polecam.
  • Poziom 19  
    Mietek2141 napisał:
    (ciach)
    W tej chwili stoi pralka 40 cm głębokości i jest dobrze - miejsca jest trochę więcej

Sprawdz, czy moze zmiesci sie 44 cm- bo swietna pralka w tej cenie to slim Gorenje WS43100, ale ma 44 cm glebokosci. Pisalo juz o tym modelu na tej stronie, i jest link w moim poscie troche wyzej (z dn. 8/3/07, godz.18:07). Obejrzyj sobie. Jak do tej pory, wszyscy uzytkownicy WS43100 byli baaardzo zadowoleni. :D

Dodano po 13 [minuty]:

mario169 napisał:
    (ciach) zaskakuje mnie tylko bardzo mała ilość wody używana do prania (w porównaniu ze starą pralką) i bardzo długi czas prania(można to skrócić). (ciach)

W ciagu kilkunastu ostatnich lat duzo sie zmienilo, dzisiaj chyba wszystkie nowe pralki tak maja. Producentom chodzi o oszczednosc wody i pradu, teraz prawie nie pierze sie w temp. powyzej 40°C, proszki tez sa przystosowane do nizszych temperatur. Aby skutecznie doprac w nizszej temperaturze, przedluzono cykl prania. Niektorzy rzeczywiscie przesadzili, cykle bawelna trwaja w nieskonczonosc (w niektorych pralkach, jesli dorzucic funkcje dodatkowe, nawet okolo 3 godzin). Tak ze mozliwosc skracania programu przy rzeczach lekko zabrudzonych jest bardzo przydatna. Innym minusem tego stanu rzeczy jest to, ze wiekszosc pralek dzisiaj plucze zle lub bardzo zle, bo bez wody sie niestety dobrze wyplukac nie da... Nalezy wiec koniecznie kupowac pralke z funkcja dodatkowego plukania, i uzywac tej funkcji, zwlaszcza jesli beben jest dobrze wypelniony i/lub jesli pierze sie rzeczy dzieciece. Mozna tez zmniejszyc doze proszku, bo jesli w bebnie jest mniej wody, to jego stezenia pozostanie wystarczajace do odplamienia, a latwiej bedzie pralce go wyplukac. Stare pralki lepiej plukaly, ale zuzywaly duzo wiecej pradu i wody. Cos za cos, ale wydaje mi sie, ze popadnieto ze skrajnosci w skrajnosc, producenci pralek nie znalezli jeszcze zlotego srodka, ale niektore marki (wsrod nich wlasnie Gorenje) radza sobie z tym problemem lepiej niz inne. Pozdrawiam :D
  • Poziom 21  
    raton laveur napisał:

Sprawdz, czy moze zmiesci sie 44 cm- bo swietna pralka w tej cenie to slim Gorenje WS43100, ale ma 44 cm glebokosci. Pisalo juz o tym modelu na tej stronie, i jest link w moim poscie troche wyzej (z dn. 8/3/07, godz.18:07). Obejrzyj sobie. Jak do tej pory, wszyscy uzytkownicy WS43100 byli baaardzo zadowoleni. :D

W ciagu kilkunastu ostatnich lat duzo sie zmienilo, dzisiaj chyba wszystkie nowe pralki tak maja. Producentom chodzi o oszczednosc wody i pradu, teraz prawie nie pierze sie w temp. powyzej 40°C, proszki tez sa przystosowane do nizszych temperatur. Aby skutecznie doprac w nizszej temperaturze, przedluzono cykl prania. Niektorzy rzeczywiscie przesadzili, cykle bawelna trwaja w nieskonczonosc (w niektorych pralkach, jesli dorzucic funkcje dodatkowe, nawet okolo 3 godzin). Tak ze mozliwosc skracania programu przy rzeczach lekko zabrudzonych jest bardzo przydatna. Innym minusem tego stanu rzeczy jest to, ze wiekszosc pralek dzisiaj plucze zle lub bardzo zle, bo bez wody sie niestety dobrze wyplukac nie da... Nalezy wiec koniecznie kupowac pralke z funkcja dodatkowego plukania, i uzywac tej funkcji, zwlaszcza jesli beben jest dobrze wypelniony i/lub jesli pierze sie rzeczy dzieciece. Mozna tez zmniejszyc doze proszku, bo jesli w bebnie jest mniej wody, to jego stezenia pozostanie wystarczajace do odplamienia, a latwiej bedzie pralce go wyplukac. Stare pralki lepiej plukaly, ale zuzywaly duzo wiecej pradu i wody. Cos za cos, ale wydaje mi sie, ze popadnieto ze skrajnosci w skrajnosc, producenci pralek nie znalezli jeszcze zlotego srodka, ale niektore marki (wsrod nich wlasnie Gorenje) radza sobie z tym problemem lepiej niz inne. Pozdrawiam :D

Raton ma rację. Akurat już nie chodzi o Gorenje, tylko w ogóle powiększy mozliwość wyboru. Po pierwsze radzę wziąć taśmę i zmierzyć. Może wystarczy 45 cm? Przeciez to bajecznie proste. Zmierzyć głębokość z luzem ok 1 cm. Z otwartymi drzwiczkami, z zamkniętymi. Może warto poświęcić te cztery - pięć centymetrów w imię lepszego sprzętu?

Tak Raton, tylko pamietaj, ze wtedy środki też uczulały bardziej niż teraz. Wtedy wszystko było inne. Pamiętacie "Cypiski" dla dzieci, które powodowały straszliwe uczulenia? Nie wystarczyło płukać tego w Jeziorze Bajkał.
  • Poziom 19  
    Jurek2805 napisał:
    (ciach)
    Tak Raton, tylko pamietaj, ze wtedy środki też uczulały bardziej niż teraz. Wtedy wszystko było inne. Pamiętacie "Cypiski" dla dzieci, które powodowały straszliwe uczulenia? Nie wystarczyło płukać tego w Jeziorze Bajkał.

Pamietam... a Ixi jeszcze gorzej. Co prawda, to prawda. Niemniej, mimo ze taki np. Ariel jest faktycznie jednym z najlepiej odplamiajacych i wybielajacych proszkow (nawet w tej wersji na rynek polski), to mocno odradzam jego stosowanie dla dzieci, alergikow i osob o skorze wrazliwej. Jest tak nafaszerowany alergenami, ze tez Jezioro Bajkal nie wystarczy!
    Dotyczy to nie tylko Ariela, lecz wszystkich srodkow do prania mocno perfumowanych, alergeny sa prawie wylacznie w srodkach zapachowych. Rzeczy dziecinne lepiej prac w specjalnych proszkach. A czy w Polsce nie ma platkow mydlanych do prania w pralkach automatycznych?-bo dla dzieci i alergikow to jest najlepsze.
  • Poziom 10  
    Rzeczywiście mała ilość wody a wszystko ładnie wyprane i wypłukane.No i co najważniejsze są opcje pozwalające wybrać zwiększoną ilość wody potrzebną do płukania.Jeszcze parę prań i wszystkie opcję przetestuję.
    Jeśli chodzi o jakość pracy i prania to z pełną świadomością mogę polecić
    Gorenje ws 43100 jako pralkę o małych rozmiarach a dużych możliwościach.Co do usterkowości to porozmawiamy za ...? lat?
    Dzięki wszystkim udzielającym się na tym forum.Już wcześniej myślałem o pralce Gorenje (mam już lodówkę i jestem zadowolony) a Wasze wypowiedzi pomogły mi w wyborze
    Będę tu zaglądał.
    Pozdrawiam.