Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zapytanie do praktyków zabezpieczeń antykorozyjnych

05 Mar 2007 19:16 2233 4
  • Poziom 39  
    Wiem, że trochę nie to miejsce, ale wydaje mi się że w naszym gronie są praktycy w tym zakresie- chodzi mi o porady, jak dalej postępować z elementami ogrodzenia - brama automatyczna, furtka i elementy płotu cynkowane " ogniowo" ( przy okazji co to za wynalazek ?) czym to pomalować już na obiekcie ( budowie) czy specjalnymi farbami typu hammerite, czy innymi. Proszkowe nie wchodzi w grę - budowa....
    Pozdr.J.
  • Specjalista - Samochody Ciężarowe
    Do malowania ocynku stosuje sie podkład zwiekszający przyczepność podłoża do lakieru (powłoki) - jest to coś w rodzaju płynu lekko zabarwionego na żółto, jeśli ocynk jest dość stary i jego powierzchnia jest pokryta "śniedzią tlenków cynku" to można emalie kłaść bezpośrednio bez podkładu. Do powierzchni ocynkowanych nie jest wymagana jakaś ochrona antykorozyjna, bo właśnie cynkowanie jest tą właśnie ochroną. Można w złączach, czy tzw. profilach zamkniętych zastosować ochronę za pomocą olei typu Fluidol, ale do tego nie czepi się już żadna farba i to jest brzydkie dla oka.
    O podkład do ocynku pytaj w sklepach z lakierami do samochodów.
  • Poziom 36  
    Od tego czym pomalujesz, dużo ważniejsze może być
    przygotowanie powierzchni - odtłuszczenie. Rozpuszczalnik, pędzle, szmaty...
    Praca w to włożona odwdzięczy się trwałością nałożonej powłoki.
    Nie zapomnij o połączeniu elektrycznym poszczególnych elementów bramy
    (i ogrodzenia) ze sobą i z siecią masy budynku (uziemienie).
    To ważne nie tylko ze względu na bezpieczeństwo/przepisy, zakłócenia (EMC)
    ale i zmniejszenie możliwości elektrokorozji - większa trwałości konstrukcji.
  • Poziom 39  
    BArdzo dziękuje za odpowiedzi, chętnie nacisnąłbym "pomógł" ale jakos nie widzę tych przycisków w swoim poście.....
    moze to chwilowa niemoc elektrody...
    Pozdr.J.
  • Poziom 27  
    adamjur1 napisał:
    BArdzo dziękuje za odpowiedzi, chętnie nacisnąłbym "pomógł" ale jakos nie widzę tych przycisków w swoim poście.....
    moze to chwilowa niemoc elektrody...
    Pozdr.J.

w dziale ogólne ich poprostu nie ma