Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja kontrolera SATA z płyty

05 Mar 2007 20:56 2106 11
  • Poziom 16  
    Kupiłem dysk twardy WD3200KS 16MB SATAII.Mam płytę Abit NF7-S2.Będę instalował system i potrzebuję informacji czy jest możliwość zainstalowanie sterownika SATA z płyty.Napęd FDD ma chyba padnięty,a i sterownik do SATA mam na płycie.
  • Poziom 16  
    Przy WinXP z SP2 nie potrzebowałem ani razu sterowników do SATA instalować powinno kopnąć bez problemu, aha i pamiętaj o zworkach, jak by go nie wykrywało
  • Poziom 16  
    Mefi_sc napisał:
    Przy WinXP z SP2 nie potrzebowałem ani razu sterowników do SATA instalować powinno kopnąć bez problemu, aha i pamiętaj o zworkach, jak by go nie wykrywało

Jeśli chodzi o zworki,to rozzumiem,że mówisz o ustawieniu dysku na master?
  • Użytkownik usunął konto  
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Kolega Mefi_sc najprawdopodobniej miał na myśli zworę na dysku wymuszającą pracę dysku w trybie SATA o ile płyta główna nie obsługuje trybu SATA II.
  • Poziom 31  
    rekin01 napisał:

Jeśli chodzi o zworki,to rozzumiem,że mówisz o ustawieniu dysku na master?

Tak na master. Jeśli podpinasz na jednej taśmie razem z innym urządzeniem to drugie urządzenie daj na slave a dysk systemowy tak jak wyżej na master.
  • Poziom 31  
    Cytat:
    Jeśli podpinasz na jednej taśmie razem z innym urządzeniem to drugie urządzenie daj na slave a dysk systemowy tak jak wyżej na master.

Czy kolega ma świadomść iż wątek dotyczy dysku SerialATA ?
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    ak6 napisał:
    Tak na master. Jeśli podpinasz na jednej taśmie razem z innym urządzeniem to drugie urządzenie daj na slave a dysk systemowy tak jak wyżej na master.

Czy kolega jest pewien że tak podłącza się dyski SATA?
  • Poziom 31  
    Sorki, nie doczytałem :-)
    Dysk SATA podpinasz do płyty - na jednej taśmie jedno urządzenie.
    Jeszcze raz przepraszam i dzięki za zwrócenie uwagi.
  • Poziom 34  
    Do tej płyty potrzebujesz osobno strowników i to tylko na dyskietce.
    Pamiętać trzeba, że kontroler s-ata w starszych płytach nie jest zintegrowany z chipem, w tym przypadku jest to SiliconImage 3112 SATA, więc podejrzewam, że sterowniki będą potrzebne.
  • Poziom 19  
    Można ściągnąć program do robienia instalacji nienadzorowanych i tak zmodyfikować instalkę Windowsa, że sama znajdzie sterownik SATA przy ładowaniu sterowników.
  • Poziom 16  
    midas78 napisał:
    Można ściągnąć program do robienia instalacji nienadzorowanych i tak zmodyfikować instalkę Windowsa, że sama znajdzie sterownik SATA przy ładowaniu sterowników.

A dokładniej jak to wygląda?

O.K.Podłączyłem ten dysk i przy instalacji nie potrzebował dodatkowego sterownika z dyskietki.Nie musiałem też wpinać zworki,żeby wymusić pracę dysku w SATA.Czy w takim układzie ten dyska może pracować wolniej niż powinien?Mam wrażenie,że szybkość tego dysku nie odbiega wogóle od szybkości mojego starego WD 60GB 2MB cache ATA100.Czy w menadzęże urządzeń po kliknięciu na speed test powinny być widoczne jakieś znaczne różnice?