Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ardo a400-silnik- jak podłaczyc

25 Wrz 2003 12:42 4412 4
  • Poziom 10  
    witam

opis problemu:

gość próbował sam naprawiać pralkę, rozmontował kostkę na silniku(wtyczkę i gniazdo) w chwili obecnej wszystkie kabelki są osobno,
    jak to poprawnie poskładać?

pozdrawiam

ps poszukiwałem odpowiednich mateiałów w dziale "szukaj" ale jakoś szczęście mi nie dopisało.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 14  
    najpierw pytaj czy gosc naprawial juz pralki tej klasy, a potem wpuszczaj do lazienki. Teraz moda na terrorystow ;)
    Jest schemat na gorze listy AGD- "Ogloszenie" - moze sa tam kolorki kabli na silnik
  • Sklep HeluKabel
  • Specjalista AGD
    Witam.
    Zapoznaj się ze schematem,który znajdziesz w linkach do schematów.Jak dalej będziesz miał problemy to napisz.
  • Poziom 10  
    Witam

niestety muszę jeszcze raz odgrzać temat
    schemat jest ok. to znaczy pasuje do faktycznych połączeń w pralce a co jak zauwazyłem w przypadku pralek Ardo nie zawsze jest takie oczywiste.
    niestety kable na silniku(te wychodzące z wnętrza silnika) nie posiadają żadnych opisów, jedynie kolory:
    czerwony, zielony, biały, niebieski, żółty, czarny ,co więcej, kostka na silniku pozostała nienaruszona(...co innego napisałem w poprzednim poście...),

jak więc "pokojarzyć" odpowiednie kabelki, czyli z jakim kolorem połączyć np. M5...M6 itd.

z góry dziękuję za ewentualną pomoc!
    Pozdrawiam

PS. aha...kostka na silniku jest identyczna z kostką jakie były stosowane w silnikach do "PE-sów" tyle że ma 6 wsówek.
  • Specjalista AGD
    Kostka silnika od koła pasowego:
    M4 M5
    M6 M7
    M8 puste
    TM1TM1*
    Na kostce wiązki M8 połączone jest z TM1*
    Zaciski TM1-TM1 to termik w silniku.