Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamerka do Skype na ultraport IBM

Richard 06 Mar 2007 02:09 5078 8
  • Kamerka do Skype na ultraport IBM
    Witam , chciałem się pochwalić moją przeróbką kamerki która była pierwotnie na usb (model A4Tech PK 835) wybór padł ze względu na małe wymiary i cenę , gdybym coś zepsuł.Mam laptopa IBM T22 , jak wiadomo posiada jedno usb i oczywiście nieszczęsny port u góry matrycy tzw.ultraport.Kamerka oryginalna na to gniazdo jest bardzo droga nie mówiąc już o dostępności.Założeniem moim była adaptacja tej kamerki do tego gniazda, więc pomierzyłem gniazdo a wtyk w tejże kamerce dorobiłem z pasków laminatu posklejanego mocnym klejem a na dolnej krawędzi wytrawione są ścieżki do gniazda.Rozpiske portu znależć można wszędzie, jest to właściwie gniazdo usb . Kamerka po takiej modyfikacji działa znakomicie bez rzadnych zakłóceń.Jedyny problem mój polegał na zasilaniu czyli 5V ,wyczytałem iż ktoś miał problem z wydajnością złącza na pinie 3 i lepiej użyć pinu 4, więc pierwotnie też tak zrobiłem i ku mojemu zaskoczeniu nie chodziło ale po małej modyfikacji przerobiłem gniazdo na pin 3 i wszystko chula.Więc wynika z tego że u mnie akurat zasilanie jest wydajniejsze na pinie 3.Polecam taką przeróbke posiadaczom IBM gdyż pomimo czasochłonnej pracy opłaciło się i jestem bardzo zadowolony

Fajne!
  • #2 06 Mar 2007 09:41
    krzys-iek
    Poziom 20  

ale Panie, zrob Pan zdjecie a nie jakies mydlo :-( Nie widac szczegolow gniazda w IBMku, konstrukji wtyku kamery tez.

• #3 06 Mar 2007 14:00
    Tomasz486
    Poziom 10  

Witam! Chciałem zapytać czy dało by rade zrobić przeróbkę takiej kamerki z USB na Chinch? Pozdrawiam

• #4 06 Mar 2007 17:03
    c++
    Poziom 22  

Tomasz486 napisał:
    Witam! Chciałem zapytać czy dało by rade zrobić przeróbkę takiej kamerki z USB na Chinch? Pozdrawiam

chinch to tylko dwa kable!! Plus i minus. Nie da rady podlaczyc kamerki pod to, chyba ze samo zasilanie. Daj lepsze zdjecia, bo na tych widac tylko kamere ktora stoi na laptopie.
    ZPDR

• #5 06 Mar 2007 20:05
    Richard
    Poziom 11  

Jak zrobie lepsze zdjęcia to zamieszcze, bo te robiłem telefonem i są słabej jakości to wiem.Obiecuję poprawić.

• #6 07 Mar 2007 17:39
    przemo.t
    Poziom 27  

Projekt fajny, ale fakt, lepsze foto to podstawa, tu nic nie widac.

Tomasz486 napisał:
    Nie w prosty sposob. w USB dane leca w postaci cyfrowej, wejscie CHINCH (composite) jest analogowe, a wiec musialbyc skonwertowac sygnal cyfrowy (uprzednio rozpakowac protokol USB) do analogowego. Gra nie warta swieczki, tym bardziej pieniedzy i roboty.

• #7 10 Mar 2007 15:50
    szpiq
    Poziom 13  

mówisz że wybór padł ze względu na cenę. W takim razie ile za nią dałeś? Ładne wykonanie, muszę przyznać, ale więcej bym mógł ocenić na lepszej jakości zdjęciach, ale się nie czepiam bo wiem że robiłeś komórką. Pozdrawiam

www.elektrosite.yoyo.pl

• #8 12 Mar 2007 01:11
    Richard
    Poziom 11  

Ta kamerka kosztowała tylko 47zł, tak więc nie było się nad czym zastanawiać tylko robić swoje.Pozdrawiam

• #9 14 Mar 2007 10:12
    micows
    Poziom 10  

Ładne wykonanie ale fotki słabe ale wyszło ci i o to chodzi bo masz i kamere do laptopa i satysakcję ze swego dzieła :!: :!: :!: :!:

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo