Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opis podłaczenia Wyświetlacza od Astra 2

25 Wrz 2003 13:29 8343 20

• Poziom 29  
    Witam wszystkim mam Wyświetlacz od Astry 2 i chce wykorzystać do podłączenia z radiem Car i nigdzie nie mogę znaleśc opisu do tego wyświetlacza wywietlacz na z tyłu gniazdo ma 32Pinowe szukałem na stonie Leszka http://www.studio24.prv.pl/ innie ma do mojego wyświetlacza dopatrzyłem się po zdjęciach na leszka że ten wywietlacz jest z komputerem :? i mam pytanie czy uda mi się uruchomić ten wyświetlacz na stole bo chce wykorzystać ten wyświetlacz do sprawdzania radi samochodowych Opla z góry dziekuje za info
  • Poziom 16  
    Mam opis podłączenia które sam używam. Wieczorm podeślę.

• Poziom 29  
    JaB napisał:
    Mam opis podłączenia które sam używam. Wieczorm podeślę.

no to czekam na twój opis
  • Spec od car audio
    Ja mam też ten opis z komputerem ale jakoś mi sie nie chciało do kompa klepać. Jest prawie tak samo jak z tym 26 pinowym.

• Poziom 29  
    djlj24 napisał:
    Ja mam też ten opis z komputerem ale jakoś mi sie nie chciało do kompa klepać. Jest prawie tak samo jak z tym 26 pinowym.

a czy mogłbyś mi opisasać co który pin bo u mnie jest gniazdo 32pin a nie chciał bym spalić wyświetlacza
  • Spec od car audio
    mam to w wersji papierzanej a skaner mam podłączany z doskoku

• Poziom 29  
    djlj24 napisał:
    mam to w wersji papierzanej a skaner mam podłączany z doskoku

to przynajmiej napisz które piny to
    +12V -
    GND -
    MRQ -
    SCL -
    SDA -
    przełączanie radio data -
    gniazdo jest 32pin
    pozdrwiam
  • Spec od car audio
    Z tego co pamiętam jest podobnie jak w 26 pinowym ale chyba jeszcze jedna masa po drodze. Muszę wykopać z teczki opisów w wtedy podeslę ale najwcześniej na jutro wieczór

• Poziom 29  
    djlj24 napisał:
    Z tego co pamiętam jest podobnie jak w 26 pinowym ale chyba jeszcze jedna masa po drodze. Muszę wykopać z teczki opisów w wtedy podeslę ale najwcześniej na jutro wieczór

no to nic nie pozostało jak uzbroić się w cierpliwość

• Poziom 29  
    witam ponownownie ale Jab nie miał opisu akurat do mojego modelu miał tylko do 26pin a djlj24 znalazł ale do Vectry i jest bardzo pokaszanione zasilanie. Albo ten schemat Opla co miał był do kitu mam prośbę do pozostałych czy ktos posiada opis do mojego wyświetlacza co ma 32pin gniazdo w ciemnym Siwym kolorze nazwa wyświelacza Siemens 5WK7455 z góry ziekuja za jakielkolwiek info
    może ktos posiada schemat instalacji elektrycznej Astry 2 co posiada taki wyświetlacz
  • Spec od car audio
    Podaję numerację w nawiasach numery w 26 pinowym
    1 (2) masa
    2 (3) czujnik temp
    4 (5) +12V ACC
    5 (1) +12V BATT
    8 (8) radio/data
    9 (9) SCL
    10 (10) MRQ
    11 (11) SDA
    Nie jestem pewnien tego opisu. Mam opis wtyków TID i MID z instrukcji serwisowej ale są tylko 26 pinowe mimo komputera. Jak wykopię opis ze schematu na kompie (skan z drukowanego już nie wyjdzie) to podeślę ale daj kilka dni.

• Poziom 29  
    witam mam jeszcze wyświetlacz o vectry 26 pin co ma zbity wyświetlacz i rozebrałem oba wyświetlacze i jedynie doszłem że Gnd jest na 5 pinie i plus 12V na 1 pinie podłacze do zasilania i zapala sie tylko podświetlenie i nic po zatym wiecej nic nie znajdę bo ta elektronika jest bardzo skomplikowana i się rzózni a po scieszkach znaleśc pozostałe nie znajdę za skoplikowana
  • Spec od car audio
    A ten 26 pin to nie taki jak na mojej stronie? Bo ja mam od Vectry dot-matrixa i się tak dało go podłączyć jak u mnie jest opis. Co prawda i tak kiepski jest efekt bo oczywiscie tasiemka kawałkiem jest odklejona ale wyświetla co nieco.

• Poziom 29  
    sory zle cie naprowadziłem chodzi oto że mam wyświetlacz vectry 26 pin co ma zbity wyświetlacz i porónałem wydtowadzenia jest tam mały scalak na oby dwóch wyświetlacza i pod jedną nogą znajduje sie masa co doszłem do masy( 5pin) na gnieźdie 32pin i tam jest jakiśc duzy traznystor co to doszłemdłem do +12V jest podłacony do 1i2 pinu (oba piny są zwarte) pozotałych nie mogę namierzyć podłaczałem jak na swojej stronie dałem do 3 pin 12V i do 4 i 6 pinu gnd i nic nie widac zapewne czegoś brakuje

+12V -1,2
    GND - 5
    MRQ - ?
    SCL - ?
    SDA - ?
    przełączanie radio data - ?
  • Spec od car audio
    Zobaczę w domu mam jeszcze opisy kostek w samochodach. Sprawa jest taka, że z tymi wyświetlaczami są problemy bo wysztko jest zależne od opcji.
  • Poziom 16  
    Edziu !
    Jak możesz to poczekaj ( nie wiem dzisiaj jak długo,bo nie odemnie to zależy).
    Mam Gościa który jeździ taką AstrąII , już rzuciłem mu temat i zrobię to jak poprzednio z 26-pinowym.
    Jest to jakaś wersja skandynawska prod.1999 z kilmą. Ale jak pisał słusznie djlj24 było kilka wersji tego wyświetlacza.
    Jak "zdejmę" tę od Gościa - dam znać.
    Pozdrawiam

• Poziom 29  
    witam na wyświetlaczu jest napisane
    GM 090437531 16.10.89
    Siemens 5WK7455- 53100195405 03
    nic nie pozostje mi nic innego jak czekać

• Poziom 29  
    Witam ponownie jakią mam szanse na opis połaczeń
  • Poziom 10  
    Pozwolicie panowie ze sei podepne pod temat Otórz posiadam OPLA ASTRE II (wersja G) z 2001roku ma wyswietlacz pokazuje sie na nim data godzina i teperatura... Chcialbym aby rds z radia tez byl oslugiwany przez wyswietlacz czy to jest mozliwe?? POsiadam radio Balupunkt Dublin C30(z RDsem:D)

Prosze o odpowiedz

POZDRAWIAM
  • Poziom 43  
    Raczej nie będzie to możliwe, taka kombinacja na tym radiu. Poczytaj stronę Blaupunkta. Owszem robią interface do podłączania nowszych radii pod wyświetlacz w Oplu ale sporo on kosztuje i chyba z tym akurat modelem nie będzie działał ale nie dam za to głowy. Tańszego rozwiązania nie ma, tylko ten interface lub oryginalne radio.

SławeK