Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mój System AUDIO, oparty na 2 wzmacniaczach.

06 Mar 2007 12:28 1825 11
  • Level 14  
    Witam! Na początek napisze w jakim pomieszczeniu gra sprzet który skompletowałem. Jest to pokój o dość mocnym umeblowaniu.. ma 13m2.

System ten gra również w innych wiekszych pomieszczeniach.

Cały system oparty jest na 2 wzmacniaczach, własciwie to 2 osobne systemy podłaczone do wspolnego zrodla i odpowiednio do siebie nastrojone. Wiec głownym wzmacniaczem jest harman\kardon 670 napewno wam znany, do ktorego podlaczone są 2 kolymny Tonsila model Focus SE 240. Bardzo dobra stereofonia i jakośc dzwięku. Zestaw gra wysmienicie. Z czasem brakowało mi subwoffera.. chciałem go kupić aby uzupełniał dolne pasmo w moim systemie.. Ale po pewnym czasie zdecydowałem się na osobny wzmaczniacz tzn.. Końcówkę mocy Sharp-a Sx8800 (gy) przerobiłem jej zasilanie 12v oraz założyłem filtr dolnoprzepustowy który filtruje sygnał z karty dzwiękowej. Karta dzwiekowa jest 7 kanałowa takze jeden sygnał tj, do Harmana pociągnałem z wyjścia FRONT natomiast drugi aby uzyskać Bas stereo ponieważ koncówka jest 2 kanałowa z wyjścia REAR, wszystko ustawiłem na dual stereo i gra. Koncówka bardzo ładnie obcina wysokie tony generując ok 230 W na kanał samego Basu.

Zawsze uważałem ze mocy nigdy za wiele, nie jestem zwolenikiem łupania, chciałem uzyskać mocne i głębokie brzmienie mojego systemu audio. Dlatego postanowiłem zbudować własne subwoffery. Z uwagi na fakt iż koncówka mocy jest kanałowa postanowiłem skonstruować 2 subowffery o litrażu (70l jeden) w obudownie bas reflex. Jako głośnik Wybrałem TVM ARN 312-00/8, popularnej tesli. Jeszcze głosników nie zamówiłem ponieważ borykam sie z problemem finansowym, i korzystajac z okazji chciałem zapytać was o ten głosnik oraz o mój system:) co o nim myslicie??

[/img]

Usunięto niepotrzebne ozdobniki z postu i z tytułu wiadomości (patrz -> regulamin) . Proszę załączyć zdjęcie(a), które nie zostało(y) załączone.

Tremolo
  • Level 38  
    Ten post to chyba jakiś żarcik...
  • Level 14  
    Nie nie żarcik:) subwofferów bede potrzebował na imprezach na małych salkach. i do domku również. Wiec zdecydowałem sie na takie rozwiązanie. Bardzo duża moc, mocny fundamentalny bas. Również do wiekszych pomieszczeń:)
  • Level 13  
    Krótko jestem na forum, ale z tego co mi wiadomo nie jest to na pewno kółko wzajemnej adoracji...
    Jeżeli zależy Ci na konstruktywnej pomocy podaj więcej szczegółów. Powinieneś też skupić się na jednym przeznaczeniu sprzętu, bo cięzko o rozwiązania uniwersalne przy ograniczonym budżecie.
  • Level 21  
    Te suby to Ci chyba zagłuszą te Fokusy,a w tym pokoju 13m^2 to najbardziej będzie słychać drżenie tych mebli i szyb w oknach:)) ale do wiekszych pomieszczeń...
  • Level 14  
    Wiem ze zaglusza bo to ogromna moc jak na taki pokoj... i nawet chyba za duza jak na 40 m2.... wiec wiem ze bede musiał ten bas wyciszyc w porównaniu do Harmana i to bardzo... zeby podbudował brzmienie ogólne poteznym brzmieniem, i zeby poruszał delikatnie powietrzem w pomieszczeniu:) a to chyba nie bedzie problem osiagnac;) Posiadam jeszcze jeden system zupełnie w innym pokoju na dole u rodziców tam jest koncówka mocy ale 5 kanalowa na centralnym podaje 100 watów, na frontach 170 watów na strone, Koncówka to Sony-Ta 709n + przedwzmacniacz Ta-709D... To co wyprawia bas na tym sprzecie to poprostu paranoja... na podwórku płyty chodnikowe chodza same.. ale to juz nie to samo co brzmienie Harmana:) i jeszcze uzupełnionego o ten system basowy
  • User under supervision
    To jak Ci te płyty przed domem "same chodzą" jak sprzęt odpalisz to je przywiąż bo Ci spier.....olą i będziesz grzązł w błocie po deszczu :)
  • Level 43  
    Aby forum miało sens, nie skupiajmy się na sąsiadach tylko na temacie głównym. Czemu przerabiać Sharpa na 12V - on bardzo ładnie powinien zagrać z kontaktu.

Wtedy mógłbys mu wrzucic dwa głośniki 8 Omowe powiedzmy 30 centymetrów powiedzmy SLS12 do skrzyni ponad 100 litrów. I Sharp przy tych 8 omach grałby jak najęty.

Oczywiście jest to zestaw do domu nie na imprezę. Chodzi o specyfikę pracy przy długich zmiennych obciążeniach, przy wysokiej mocy sredniej liczonej powiedzmy na godzinę. Oraz pracy z zabezpieczeniami. Sharp wystarczy, że ktoś Ci rzyniesie 4 omowca. Albo ktos zewrze kabel na wyjściu i być moze bezpiecznik nie zdąży przeciąć obwodu głównych tranzystorów.

Na imprezy w domu Focusy to aż nadto. Focus raczej nisko schodzą. Więc tanim subwooferem nie ma co tego podpierać. a na większe imprezy to stosuje się takie głosniki jak ma Paniczkamil w obrazku pod jego nazwą.

Mój System AUDIO, oparty na 2 wzmacniaczach.

Twarde zawieszenie, to większa skuteczność, a na małą skuteczność zestawów domowych przeciwdziała się mocą. W Focusy za duzo nie wpompujesz. Glosniki estradowe, nie dość, że mają spore moce to jeszcze skuteczności są o 10dB większe. Czyli dla początkującego. Przy jednym wacie grają tak jak Focusy przy 10W. Czyli wzmacniacz na nich pobiera około 2 Waty z kontaktu,a wzmacniacz na domówkach 20W.

powiedzmy, że chcesz zrobisz głośno. Na kolumnie estradowej zrobisz tak juz przy 10W w domu. A na kolumnach domowych powiedzmy przy 4 sztukach to tak przy 200W o ile się nie popali nic (szczególnie wysokotonowe) Za jednym razem za prąd placisz 0,020kWh*0,5zł/kWh = 1 grosz za drugim razem 0,4kWh*0,5zł/kWh = 20 groszy za godzinę.
    Mówisz wtedy do siebie: "przeboleje". A tu trzeba doliczyć + koszty głośników tonsila, szczególnie wysokotonowych. A zazwyczaj przy takim sprzecie na 50% imprez coś będzie nie tak: wysokotonowe będa przesterowywać, włączać się jakies zabezpieczenie termiczne, albo przeciążeniowe.
  • Level 14  
    po pierwsze to Focusy.. nigdy nie schodziły nisko... nawet podłaczone do b.mocnego wzmacniacza.. Taki juz urok tych kolumn, i zeby dzwiek sluchany mial rece i "nogi" to musi byc dodatek w postaci Basu z innego zródła:) to po 1 :) po 2 Sharp Musi mieć zasilanie na ((12V)) ponieważ kożysta z 2 i 12v i 230 V bo 12v uruchamia przekaznik dzieki któremu koncówka się włącza... jakby nie było zasilania 12v to koncówka bez reszty wieży nie odpali:) Focusy to dobre kolumny Swietne w wysokim pasmie i srednim.. natomiast w Basie.. co tu duzo mówić.. cienizna:) wiec postanowiłem Zaopatrzyc sie w koncówke i 2 subwoffery.. :) Ta druga koncówka mocy tzn.. w drugim pokoju to SONY ta-709N + ta 709D przedwzmacniiacz:)) bas bomba atomowa:D ale to zasługa dobrze zestrojonych głośników :)

Jak myslicie jak bedzie grał jeden subwoffer na TVM arn 312-00\8 na koncówce 230 Watów?? do jakiej powierzchni to zagra??:))
  • Level 12  
    Quote:
    bas bomba atomowa

uwazaj zeby ten bas domu ci nie wysadzil
    a ciekawe tez ile zaplaciles za ta super koncowke sharpa na stk-ach(pewnie na allegro za 300zl)
    A jesli chodzi o te subwoofery na teslach to sie napewno nie sprawdza na imprezy!!