Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alan 78 plus pomocy zawiesza sie

06 Mar 2007 18:26 1346 8
  • Poziom 18  
    witam mial ktos kiedys taka usterke tzn radiocb alan 78 plus po wlaczeniu dziala tylko przycisk scan a reszta brak reakcji ale po chwili wlaczenia radia on tez przestaje dzialac radio niby odbiera rx i tx awskaznik poziom sygnalu tez sie zapla ale tylko sam szum radio ma taki objaw jakby sie zawiesio co jest z tymi przyciskam co moglo sie uszkodzic jaka moze byc przyczyna gdzie szukac usterki szukalem na forum ale nikt nie pisal o podobnej usterce dzieki za odp pozdro
  • Poziom 21  
    Zobacz poprawność zasilania procesora E Q415 ma być 5V stabilne.Jeżeli masz mikrofon z przyciskami zmiany kanałów odłącz gruszkę i zobacz czy też będzie się wieszał?Ostateczność też możliwa to procesor LC72322.
  • Poziom 28  
    Popraw luty na kwarcu przy procku, sprawdz zasilanie wg schematu.
  • Poziom 12  
    Wopisywanum przypadku najprawdopodobnie masz przerwy w obwodzie syntezy częstotliwości,najkrócej mówiąc odlutuj ekranowanie generatora ,przelutuj układ pod ekranem przemyj,usuńod strony druku wazelino-podobny materiał i radio powinno ruszyć,potrzeba bardzo starannie przelutować te okolice .
    Powodzenia.Jan G.
  • Poziom 24  
    Wymień kwarc przy syntezie, często tracą na stabilności...POZDRAWIAM

Daniel
  • Poziom 18  
    witam zroilem tak przelutwowalem wszytko radio dzialalo okolo min tzn wszystko sie prelanczalo po czym ta sa usterak
  • Poziom 24  
    markus-wielki napisał:
    witam zroilem tak przelutwowalem wszystko radio dzialalo okolo min tzn wszystko sie prelanczalo po czym ta sa usterak

Ja Ci mówiłem wymień ten kwarc!!!...POZDRAWIAM

Daniel
  • Poziom 18  
    witam mam tam dwa kwarce jeden10,240 i 4,500 to tego i tego wymienic? dzieki za odp pozdro
  • Poziom 34  
    Tego oczywiście przy procku, czyli 4,500 MHz