Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co o tym sądzicie? Mikrowieża Easytouch ET-604 multimedium.

06 Mar 2007 19:59 4063 14
  • Poziom 27  
    Ta firma to chyba coś jak medion lub tevion. Z tego co widze to pobiera z sieci 80W czyli końcówka nienajgorsza jak na taką zabawkę, może mieć koło 2*15-20W RMS na wyjściu. Niedawno kupiłem koleżance coś podobnego tylko bez dvd za 219zł no i jakość dźwięku przyzwoita ale wykonanie takie sobie. Osobiście wolałbym doskładać i kupić coś firmowego.
  • Poziom 38  
    Z opisu niewiele można się dowiedzieć a sprzedający nawet nie raczył podać kosztu przesyłki. Trzeba poprostu samemu się przekonać. Myślę jednak, że jest to sprzęt dla dzieci i młodziży młodszej. Wymagać od niego zbyt wiele się nie da.
  • Poziom 24  
    A ja mam ET 606 (kupione w Conforamie) i jestem bardzo zadowolony, powiem szczerze, że ta firma mnie zaskoczyła swoimi możliwościami. Mam Takie małe kino domowe w sypialni, a w dużym pokoju wieżę z nagrywarką Liteon LVW5027HC+ (wcześniej miałem Mediona MD42068) i muszę się przyznać, że jak mam oglądać film z napisami w divx lub xvid to idę na małe oglądać (o powodach napiszę niżej...). Zaletą jest to że ma USB i czyta zarówno pendrive jak i uniwersalne czytniki kart flash z aparatów, nawet jak podłączam dysk 120GB w obudowie z interfejsem IDE to USB2.0, to owe szpejo widzi mi jedną partycję z tego HDD... niestety wada jest taka, że nie można z USB oglądać filmów, idą tylko zdjęcia i muza. Osobiście radziłbym zakupić ten model niż wieżę ET604, choćby z tego powodu, że ET606 ma 5.1 (ET604 jest stereo)i są do tego głośniczki z fajnym subbuferem, na filmach całkiem nieźle to śmiga ( i co mnie zdziwiło, prologic jest, mało tego, prologic ma opcję przełączaną na movie prologic i music prologic, oraz jeśli podłączasz tylko stereo, jest możliwość z filmów 5.1 przerobić na zwykłe stereo). Jak siedzę w drugim pokoju a któraś z pociech ogląda film, to trochę głośne efekty są i krzyczę żeby przyciszać :D . ważne dla mnie i bardziej wymagającego użytkownika jest to, że (nie ma tego napisanego w specyfikacji, ale przetestowałem to osobiście, zdjęcia dołączam...) ET 606 czyta napisy zgodne ze standardem divx6, czyli w łatwy sposób można sobie wmuxować napisy w plik filmu, efekty są nieporównywalne z odtwarzaniem napisów z pliku txt. Wmuxowane napisy są duże, czyste i wyraźne tak jak na filmie dvd, można je przełączać przyciskiem subtitle na pilocie, takie napisy czyta też liteon, ale są mniej wyraźne niż na ET, Medion w ogóle ich nie czyta.

Przepraszam koledzy za krytykę, ale opinie typu:
    Cytat:
    Ta firma to chyba coś jak...
    lub
    Cytat:
    Myślę jednak, że jest to sprzęt dla dzieci i młodziży młodszej...
    uznałbym za słuszne, gdyby koledzy oparli je na własnych doświadczeniach, a nie na swoim gdybaniu. Wiadomo, że sprzęt za mniej niż 500 zet, nawet gdy jest JVC czy Panasonic, Sony a nawet gdyby to był Harman Kardon nie będzie porównywalny z poważnym sprzętem... ale koledzy, bądźmy szczerzy, tak jak napisałem, nie jeden raz mnie ten mój sprzęcik zaskoczył ( choćby i tym, że zdarzył mi się film, którego Liteon za 9 setek nie chciał czytać "bo mu kodek nie leżał", a ET to przeczytał i obejrzałem ten film na nim) i jeszcze nie jeden zaskoczy zapewne... i kosztował mnie 349 zet w Conforamie

PS: Jeśli nie masz przekonania do allegro, to ET 604 można kupić w Conforamie:
    http://conforama.pl/pl/produkty.php?kat=&d=p&pid=459&dat=
    no ale stówkę więcej musisz szykować.

Co o tym sądzicie? Mikrowieża Easytouch ET-604 multimedium. Co o tym sądzicie? Mikrowieża Easytouch ET-604 multimedium.

No na szczęście jakaś tam demokracja u nas panuje, i nikt nikogo nie zmusza i nie ma obowiązku tego kupować.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 24  
    s_z_a_m_a_n napisał:
    Zabawka. Może kupiłbym to komuś, komu bałbym się powierzyć poważnego sprzętu, ale tylko gdybym to dostał za darmo, bo na pewno bym tego nie kupił. Ale to tylko takie moje absolutnie subiektywne zdanie...

swoją drogą ciekawa logika... hmm.

PS: Przepraszam, nie mogłem się oprzeć pokusie. :D :P :)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    Moje zdanie jest takie. za ta cene i po takiej firmie niema co sie spodziewac luksusu. Osobiscie bym tego nie kupił. ja mam mante EMPEROR IV + RADMOR 5102 z Altusami 110. gra zajeb***e.jestem zadowolony.
  • Poziom 43  
    jest to wygodne, tanie, pewnie nie pozbawione wad. Zaprojektowane, zeby po czasie, w którym się znudzi - zepsuje się - to taka idea nowoczesnego projektowania.

Jakby oryginalne głośniki zamienić na nieco lepsze - czyli powiedzmy kosztujace 500 złotych. O skuteczności wyższej o 3..5dB

80W pobiera z sieci - z 20 Wat trzeba wziąść na silniki CD + dekodery mpeg, mp3, xvid i inne. zostaje 60Watów na moc czyli jakies po 15 watów - i pewnie jest to TDA 2030 za groszę :)
  • Poziom 24  
    No Firma deklaruje moc głośników 2x30W (http://www.easytouch.pl/product18638.PL.html), na temat mocy wzmacniacza nie ma nic, czyli tak by wychodziło jak kolega wyliczył mniej więcej, a co do Manty, czy ona czyta qpel? chyba jednak nie, tak samo jak napisy muxowane (mój kolega z pracy jest wyznawcą tej marki i ciągle są dyskusje na ten temat, no i u niego na nagrywarce manty nie idą napisy divx6). Poza tym koledzy... nie porównujmy takich klas sprzętu, bo Kolegi Manta, Radmorek i Altusy przy moim Liteon LVW5027 na wieży Technics z Voice Craft 6610 to jamnik, a ktoś inny napisze że mój Technics przy jego Kenwoodzie i Jamo to to a tamto... i dojdziemy ze sprzętu za 3 i pół stówki do 3 i pół tysiąca bez kolumn.
  • Poziom 38  
    Ja przepraszam! To nie jest sprszęt za 3,5 stówki tylko 2,7! Kolega "Romek_xx" cały czas jest zasugerowany własnym sprzętem a ten jest trochę inny. Idea zastosowana w nim jest godna pochwały ale nic nie napisano o RDS-ie (więc chyba go nie ma), ile pamięta stacji a poza tym 2.1 (hmmm?) no i do tego ta moc (nie może być 2x30 sinusa!). Jak dla mnie to jest zabawka! No ale za te pieniądze (przy tym gwarancja na 2 lata!) jak dla mnie to w sam raz dla dzieci!
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Post był raportowany.
    Przeniosłem z: Audio
  • Poziom 24  
    Preskaler napisał:
    Ja przepraszam! To nie jest sprszęt za 3,5 stówki tylko 2,7

3 i pół patrząc na cenę z Conforamy, jeśli rozpatrujemy allegro to ma Kolega rację.

Preskaler napisał:
    Ja przepraszam! Kolega "Romek_xx" cały czas jest zasugerowany własnym sprzętem a ten jest trochę inny...

Zgadzam się, ale tylko dlatego, że moja rada dla Kolegi który założył post ( swoją drogą od jego założenia nie bierze udziału w dyskusji, więc nie wiem czy ta wymiana zdań ma sens...) była taka:
    Romek_xx napisał:
    A ja mam ET 606 (kupione w Conforamie) i jestem bardzo zadowolony~~ Osobiście radziłbym zakupić ten model niż wieżę ET604, choćby z tego powodu, że ET606 ma 5.1 (ET604 jest stereo) ... i tak dalej...

Preskaler napisał:
    Ja przepraszam! ...No ale za te pieniądze (przy tym gwarancja na 2 lata!) jak dla mnie to w sam raz dla dzieci!

Tu też mógłbym się zgodzić, ale napisałem też, że owy sprzęt mam w sypialni, chyba nikt sobie nie wyobraża, że w pokoju o powierzchni około 8-10m² w bloku wstawię amplituner 120W i kolumny powiedzmy Altusy o których napisał jeden z kolegów wcześniej.

Preskaler napisał:
    Ja przepraszam! ... nic nie napisano o RDS-ie (więc chyba go nie ma)...

Co do RDS... powiedz mi szczerze Kolego, korzystasz z tego w domu? bo ja nie, a w swoim Technics'ie mam RDS. Dla mnie to czysty bajer, bez zastosowania w domu, może w samochodzie tak, ale w domu nie ma sensu to dla mnie.
    Mój sprzęt ma do zaprogramowania 40 stacji.

Dalszą dyskusję, z powodu braku odzewu założyciela postu, oraz tego, że wydaje mi się ta dyskusja pozbawiona braku sensu, uważam za zbędną...
  • Poziom 38  
    Choć mamy podobne zdanie na temat tego sprzętu to jednak uparcie staramy się podkreślać te drobne różnice i robić z nich... widły! :D
    Sprzęt jest wart kupienia dla kogoś komu to wystarczy. Tak w ogóle ja osobiście jestem dość zagorzałym przeciwnikiem "kina domowego" a dokłaqdnie jego akustycznych rozwiązań. Dla mojego "gustu" słuchowego niedopuszczalne są subwoofery a jedynie dobrze przenoszące całe pasmo kolumny. U siebie mam (na razie) dwie ale myślę o rozbudowie(2x2) tak, żeby można było coś uzyskać z 5.1. RDS wydaje mi się potrzebny (stacjonarnie) bo mam "kota" na punkcie odbioru dalekich stacji FM a mieszkam w takim miejscu, że przy dobrej antenie możliwy jest odbiór zagraniczny. Z tych samych względów brakuje mi komórek pamięci stacji. Poszukuję (bezskutecznie) takiego tunera, który miałby możliwość zapamiętania ponad 50 stacji. Trudno jest identyfikować kilkadziesiąt odbieranych stacji a RDS to znakomicie ułatwia. To dla mnie trochę tak jak OTV bez telegazety. Napisałem też, że to sprzęt dla dzieci hmm.. no dorośli też mogą go posłuchać ale... tak jak zmieniają się gusta muzyczne u ludzi starszych tak (pewnie) i gusta akustyczne. To tak jak byśmy się kłócili czy lepsza żona to blondynka czy brunetka? :flasingsmile:
    Poprostu każdy ma indywidualne preferencje!
  • Poziom 10  
    No to super!!
    Dzięki za swoje opinie i sugestie dotyczące tego sprzętu..
    Teraz muszę dobrze przemyśle decyzje o kupnie tej wierzyczki..
    Ale myślę że do małego pokoju o pow ok 10m2 to w zupełności wystarczy...