Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Śluza - podwójne drzwi, szukam schematu sterowania

07 Mar 2007 12:13 2486 11
  • Poziom 16  
    Witam
    Szukam sposobu sterowania do drzwi . Drzwi są automatyczne podwójne w odległości od siebie ok 2-3m . Układ ma otwierać drzwi w określonej kolejności - funkcja śluzy . Niby proste ale coś się zapętliłem :)
    Może ktoś już przerabiał ten temat ? Może jakieś sensowne fabryczne rozwiązanie ?
    Andy
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 37  
    Coś takiego mają centralki Integra firmy Satel
    Pozdrawiam
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 16  
    Witam
    Zakup centralki alarmowej to chyba nie najlepszy sposób aby ten problem rozwiązać . Ja szukam cos prostego .
    Andy
  • Poziom 31  
    Drzwi sa pewnie juz zamontowane i działające.
    Dobierz się do elektroniki sterującej, spisz co tam siedzi w tej skrzynce, google i do boju.
    Fabryczny jkład pewnie posiada taką funkcje, moze wystarczy to przeprogramować, albo inaczej podłączyć.
    Wydaje mi się że to temat bardziej dla automatyka niż dla nas.

Jeśli to jest jakies proste sterowanie bez super elektroniki, to można coś takiego osiągnąć stosując kilka przekaźników.

Wystarczy zblokować otwieranie jednych drzwi na czas otwarcia tych drugich. Nawet jak są sterowane czujka podejścia to da się to prosto zrobić.
    Tak mi się wydaje przynajmniej
  • Poziom 13  
    proponowałbym takie rozwiazanie jesli drzwi posiadaja czujki ruchu, to pod czujke podlaczyc jakis uklad czasowy (firma f&f ma ich duzo w swojej ofercie) dwa przekazniki do wysterowania drzwi i po klopocie

http://www.fif.com.pl/
  • Poziom 16  
    najprościej jest zastosować układ z przekaźników sterowanych z czujników otwarcia (kontaktronów )
  • Poziom 23  
    Mam pytanie.Jaki ma być interwał między otwieraniem drzwi?Czy drzwi X mają się zamknąc i dopiero drzwi Y mają się otworzyć czy opóźnienie ma być mniejsze?
  • Poziom 11  
    mozesz tez kupic po prostu sterownik PLC i samemu zaprogramowac, a jak ci sie tylko znudzi to mozesz zmienic parametry pracy... najtaniej wyniesie cie i jest bardzo prosty w programowaniu sterownik Siemens LOGO! w cenie ok 200 zl a na allegro pewnie jeszcze taniej :P pozdro!!
  • Poziom 16  
    Witam
    Sterownik LOGO zakupiłem i teraz się bawię w programowanie .
    Jako ze z PLC nie miałem do czynienia wiec to co dla innych jest proste to dla drugich nie .
    Drzwi są automatyczne i sterowane radarami . Potrzeba jest aby wchodzić i wychodzić przez te same drzwi . Układ ma wykryć czy ktoś wchodzi lub wychodzi . Jako ze ludzie i tak robią wszystko inaczej to należy przewidzieć różne sytuacje , np : wchodzący rozmyślił sie i chce zawrócić , przy wychodzeniu ktoś wszedł do środka i idzie w przeciwnym kierunku , itp .
    Andy
  • Poziom 10  
    Jest jeszcze jedno rozwiązanie ale bardziej kosztowne może napisz jaki budzet można na to przeznaczyć.
  • Poziom 16  
    Gdybym miał duuuzo pieniędzy to wymieniłbym te drzwi na inne i było by po problemie :)
    A tak , trzeba schodzić z kosztów .
    Możesz przyblizyć co to za drogi pomysł ?
    Andy
  • Poziom 10  
    Zajrzyj na stronę http://www.dcperfectcard.com.pl/bibikd.html
    Będziesz do tego potrzebował troche kabla zasilacza kontroler sterujący pracą drzwi oraz bezpłatne oprogramowanie co dają do zestawu. W programie ustawisz opcje "funkcja śluzy' i z poziomu programu możesz wszystko sterowac tzn ustawić ile sekund rygle w drzwiach mają dostawać napięcia czyli na ile sekund mają się otworzyć drzwi oczywiście zachowując funkcę śłuzy, ustawić co ma być w przypadku nie zachowania określonego czasu otwarcia czy alarm czy inne zdarzenie itd. Generalnie wszystko sprowadzi się do automatyzacji a kazde otwarcie drzwi itd. będziesz miał w raporcie data godzina (co do sekundy) które drzwi itp.
    Najlepiej przedzwoń przedstaw problem i poproś o wycene. pozdro