Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmak 240W RMS do suba samochodowego!

mdcs 07 Mar 2007 13:09 6470 18
  • Witam...
    Ponieważ zbliża się lato to rośnie zapotrzebowanie na dobre audio w aucie:)
    Raz, że milej się jedzie... dwa, że czasami trzeba nagłośnić jakiegoś grilla nad jeziorem.

Zapraszam do obejrzenia moich konstrukcji, które umieściłem na mojej prywatnej (niekomercyjnej:) stronie -

http://www.mdcs.elektroda.eu/

Znajdziecie tam wzmak 240W RMS do suba samochodowego, przetwornice napięcia ze i bez stabilizacji, projekty subwooferów i trafka.

Fajne!
  • #2 07 Mar 2007 13:44
    bubu1769
    Poziom 32  

A po ile trafke sprzedajesz ?? :D Wzmacniacz dobry ale cenowo trochę może nadwyrężyć portfel w szczególności jeśli ktoś popełni błąd i parę elementów mu się zaświeci :D

• #3 07 Mar 2007 19:45
    mr_nuke
    Poziom 17  

Witam

Również byłbym za tym, abyś podał cene traf :)

Moim zdaniem konstrukcja całkiem spoko, jeszcze pytanie o cene całego zestawu (przetwornica i wzmacniacz).

Pozdrawiam

• #4 07 Mar 2007 21:02
    Gibon007er
    Poziom 22  

Skąd i za ile można nabyć TDA7293v ... ?

Bo rozumiem ,że bez problemu wzmacniacz odpali w domku :)

Czy autor testował już ten wzmacniacz ?

pozdr

• #5 07 Mar 2007 21:17
    bubu1769
    Poziom 32  

Co do centy to jak kiedyś sobie wyliczyłem to wzmacniacz powinien kosztować w granicach 100-150 zł z czego sama przetwornica to koszt bliski 50 zł.

• #6 08 Mar 2007 01:26
    Magister_123
    Poziom 32  

Witam!
    Kosz będzie chyba trochę większy bo gdy pytałem sie o cenę TDA 7293v (było to zaraz po ukazaniu sie schematu na stronie MDCSa) to chcieli 50zł za sztukę. Obecnych cen nie znam ale nie powinny się zbytnio zmienić. A nie daj Boże coś komuś nie wyjdzie to ponad 100zł w plecy. Najlepszym wyjściem było by stworzenie płytek.

P.S. Kolego MDCS kiedy będą fotki subwoofera na stx??? ''Za kilka dni reszta fotek'' trwa już ponad 2 tygodnie!!! Co z pozostałymi projektami tzn. procesor do CA i projektora na LCD???

• #7 08 Mar 2007 15:12
    mdcs
    VIP Zasłużony dla elektroda

Co do cen trafek i innych podzespołów proszę o ewentualny kontak mailowy ze strony. Prześlę ofertę.

TDA7293 są po 14zł brutto - np. tutaj http://www.impelshop.com/?item=4238 :)

Fotki suba pojawią się w weekend. Jest już skończony, ale nieoklejony.
    Mam dość mało wolnego czasu (praca, szkoła) co nie pozwala mi aktualizować strony tak często jak bym chciał...

• #8 28 Lip 2007 23:51
    miszal
    Poziom 19  

fajny wzmachol, ale cena pewnie również piękna ;)

• #9 29 Lip 2007 21:38
    mdcs

koszt wszystkich części zamyka się w 150zł :)
    to chyba niewiele. jak się coś samemu wydłubie, to zawsze taniej.

• #10 29 Lip 2007 23:14
    crazy_88
    Poziom 42  

Bardzo fajne i staranie wykonane projekty tylko mogły by być wykonane na lepszych głośnikach,ale ogolnie nie ma się do czego przyczepić.

• #11 29 Lip 2007 23:26
    mdcs

Takie założenie strony - zrobić coś co gra przyzwoicie i nie jest drogie.
    Niebawem pojawi się sub na XXLS12. 600zł za głośnik to chyba już nie tanio:)

• #12 30 Lip 2007 16:10
    ar2rek.w
    Poziom 18  

Jesli uwazasz ze jakikolwiek uklad na tda729x gra przyzwoicie to rzeczywiscie dobre porady dajesz. tda729x to chyba jeden z najbardziej dudniacych i wolnych wzmacniaczy jakie kiedy kolwiek slyszalem. wzmacniacze chociazby na lm3886 w subwooferach graja co najmniej o klase wyzej nie wspominajac juz o STK4050 ktore chyba bija oba na glowe

• #13 30 Lip 2007 16:38
    mdcs

TDA7293 nie jest rewelacyjnym wzmacniaczem, ale za 13zł nie kupi się lepszego. Poza tym to dość dobra końcówka... stosowana w subach aktywnych cenionych producentów (o czym pisano już na elektroda.pl). Jak TDA7294 może być wolny? Nie rozumiem. Dudniący? Może chodzi Ci o wsp. tłumienia? Wypowiedź jakaś lamerska. Zacieśnij pętlę sprzężenia zwrotnego i będzie lepiej.

• #14 30 Lip 2007 19:25
    ar2rek.w
    Poziom 18  

Wolny tzn. nie potrafi dobrze zagrac z zadnych glosnikiem, bas jaki wytwarza w ogole nie odzwierciedla prawdziwego sygnalu, basy sa zawsze jednolite, a najprosciej mowiac brakuje mu kopa. Porownywalem ten wzmacniacz z innymi scalakami na tym samym glosniku(i nie byl to zaden STX, Alpiard czy Tonsil), i niestety jest chyba najwieksza kicha a w dodatku wcale nie nalezy do najprostyszych w aplikacji. Wole sluchac LM4780 w mostku niz TDA7293, tobie rowniez radze porownanie tych dwoch ukladow bo cena jest bardzo podobna, wtedy moze zrozumiesz o czym pisze

ps. nie porownuj teorii z praktyka bo czesto nie ida ze soba w parze dla przykladu: TDA7294 50W to wszystko co mozna z niego wydusic, a w nocie niby pisza ze ma 70W (100W pk)

• #15 31 Lip 2007 00:08
    miszal
    Poziom 19  

ar2rek.w oj nie zgodze sie z tobamam 7294 w mostku i kolumny i gra wysmienicie :)

• #16 31 Lip 2007 00:12
    mdcs

jestem Drogi Kolego praktykiem od 15tu lat:) TDA7293 na 8 omach odda 100W RMS czystego sygnału sinusoidalnego o zniekształceniach poniżej 1%. Nie wierzysz zachęcam do budowy dobrze zaaplikowanej kostki i pomiarów (jeśli masz THD meter). Moc maksymalna RMS sin. tej kostki to 140W, ale wtedy już THD jest koło 10%.
    Mam w domu od kilku lat subwoofer oparty na TDA7293. Gra ślicznie. Dynamicznie, szybko i ekspresyjnie. Jak na koncertach.
    Powtarzam jeszcze raz - TDA729x to szczyt techniki audio nie jest, ale zaliczam go do całkiem przyzwoitych stopni mocy.

• #17 21 Lis 2009 12:36
    początkujący009
    Poziom 10  

Witam!
    Może tutaj mi ktoś pomoże bo to jedyny temat o Tda7293v w układzie modular na elektrodzie:)
    A mianowice złożyłem ten układ w pająku lecz po podłączeniu zasilania (toroid 300w 2x40V po wyprostowaniu) na wyjściu jest napięcie DC równe wartości zasilania:( Czy ma ktoś jakis pomysł co może być nie tak? Wszystkie kabelki są dobrze podłączone więc taki bląd wykluczam. Była juz próba z przepięceim nóżki 2 i 3 z kostki Slave pod GND lecz też to nic nie pomogło. Zamieszczam schemat tego układu:

Wzmak 240W RMS do suba samochodowego!

• #19 21 Mar 2010 20:34
    DJ Pablo
    Poziom 13  

Witam, czy ktoś budował jeszcze ten wzmacniacz? Pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME