Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Telefunken chassis 618B

kolo 07 Mar 2007 13:34 2117 19
    kolo
    Level 20  
    Model PALCOLOR P590CV uszkodzony był trafopowielacz po wymianie wszystko ok. jest jednak mały problem brak OSD. Tv reaguje na pilota i na klaw. lokalną, stroi ale nie zapamiętuje. Wszystkie ragulacje działają , zasilanie mod. txt i procesora ok. nie wiem czy zamawiać proca czy może jest jakaś inna przyczyna. Proszę o pomoc może ktoś spotkał się z taką usterką. Pozdrawiam
    Mirek Z.
    Moderator
    Przelutuj dobrze moduł txt, płytę zresztą też.
    kolo
    Level 20  
    Płyta i mod. txt przelutowane ale nie przyniosło to oczekiwanego efektu, wymieniłem też na nowy akumulator 2.4V/60mA/h na mod. txt.
    User removed account
    User removed account  
    Mirek Z.
    Moderator
    Kolega Czesław oczywiście ma rację, przecież tam jest pilot np. FB310 i TV na pewno bez OSD. Ale sposobu wprowadzania w pamięć nie kojarzę, być może nr z pilota po wyszukaniu stacji, dopóki miga kropka (jeśli to ta wersja).
    User removed account
    User removed account  
    kolo
    Level 20  
    telewizor nie ma wyświetlacza led ani zadnej diody oprócz diody zielonoczerwonej "power". Klient twierdzi ze tv miał osd przed uszkodzeniem.
    Mirek Z.
    Moderator
    Cóż, nie widziałem chyba jeszcze Telefunkena, który ma na klawiaturze lok. i na pilocie bezpośrednie regulacje i dodatkowo OSD. A plansza txt jest? Pilot ma takie przyciski jak na rysunku?

Telefunken chassis 618B

Moderated By Kolega:

Witam, proszę takie załączniki dodawać poprzez funkcję - Załaduj zdjęcie - aby plik obrazkowy mógł zawsze być pokazany. Załącznik skasowano.

kolo
    Level 20  
    Niestety nie mam od tego tv pilota org. wszystke funkcje działają mi z pilota od thomsona. Sprawdzałem i jestem pewien ze tv musi mieć osd nie posiada wyświetlacza led więc nie było by mozliwości nim sterować.
    Zdzisław Osmulski
    Level 30  
    Brak odpowiedzi na pytanie kol.Mirka czy txt działa?Podaj jaki jest procesor.
    kolo
    Level 20  
    Typ procesora podam jutro, na chwilę obecną tv nie wyświetla telegazety jak również osd
    Andrzej Wierzbicki
    Level 20  
    Ten tv napewno ma OSD.
    Mam akurat Telefunkena 618A i OSD uzyskuje za pomocą pilota uniwersalnego firmy PILOT o oznaczeniu SP-01. Txt tak samo.
    Mirek Z.
    Moderator
    618A ma planszowe menu na kolorowych przyciskach, to wiadomo. Tyle, ze tu jest podobno 618B i pilot dla tego modelu jak wyżej, bez kolorowych przycisków. Oczywiście, może to być jakiś nietypowy egzemplarz. Jeśli nawet było OSD, to do tego celu musi działać moduł telegazety.
    kolo
    Level 20  
    Procesor to HD404919 natomiast na mod.txt. są : SDA5243 SDA5231 LM2901 CDM6264LE12.
    Andrzej Wierzbicki
    Level 20  
    U mnie w 618A ( model PALcolor BS 540V ) jest tak :
    HD404919 (czyli ten sam), na module txt dodatkowy HD404019RS.
    kolo
    Level 20  
    Jak widać jest kilka wersji tego chassis które różnią się szczegółami. W moim jest dwie baterie 2.4V jedna na płycie gł. a druga na txt. obydwie wymieniłem bo były rozładowane ale to chyba nie mogło mieć wpływu na osd. liczę na wasze sugestie . Tak naprawdę to nie wiem od czego zacząć , ale chyba wymienię proca jeśli jeszcze jest dostępny.
    jarek6814
    Level 17  
    SDA5243 jest uszkodzony mialem taki sam problem ale niewymienialem ukladu tylko kupilem na gieldzie drugi modul bo sam uklad jest za drogi ,modul dostalem za 10 zl.:idea:
    Andrzej Wierzbicki
    Level 20  
    Jest kilka wersji odpowiednio z mikrokontrolerami :
    * HD404919 A12, ...A15, ...A20, ...A21,
    * HD404919 A22, ...A23, ...A30
    I różne piloty :FB330,FB1330,FB110EX,FB1120,FB1122.
    kolo
    Level 20  
    Wymieniłem SDA5243 i SDA5231 i niestety dalej to samo. Chyba zamawianie procesora do tego sęka jest nieopłacalne. Może ma ktoś proca za niewielkie pieniądze.
    Andrzej Wierzbicki
    Level 20  
    Jaka jest końcówka oznaczenia procesora?
    Tak jak podawałem wyżej - A... .