Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka Canon i320 miga non-stop na pomaranczowo !

07 Mar 2007 19:24 5750 4
  • Poziom 16  
    Witam !
    Jestem nieszczesliwym posiadaczem drukarki Canon i320. Jak dotad drukowała normalnie, czasami trzeba było przeczyscic glowice czy zbiorniczki z tuszem napelnic nie było kłopotu. Kiedys drukarka miala tak, ze zanim sie cos wydrukowało to migalo na pomaracznowo, trzeba bylo sie bawic w resetowanie, zasilanie odlaczanie, wlaczanie i dopiero skutkowalo. Teraz lampka zasilana caly czas miga na pomarańczowo-zielen naprzemian.

Przypusczam, ze to mój błąd, poniewaz jak juz pojawialy sie symptomy, to nie reagowalem, tylko drukowalem dalej, a teraz juz wogole nie da rady.

KOD BŁĘDU z instrukcji do drukarki:
    Lampka ZASILANIE miga zielono i pomarańczowo na przemian:
    Mógł wystąpić błąd wymagający kontaktu z przedstawicielem serwisu firmy Canon. Wyłącz drukarkę i odłącz ją od zasilania. Ponownie podłącz ją do zasilania i włącz. Jeśli problem nie ustąpił, skontaktuj się z przedstawicielem serwisu firmy Canon.

Drukara jest juz po gwarancji, wiec niewiem co zrobic.
    Probowalem tez programem iseriatool, ale na kazdej drodze gdzie probuje gdzies kliknac program pokazuje Please Wait i koniec juz nic nie zrobi.

Prosze o pomoc.

Pozdrawiam, Tomasz.

Dodano po 6 [minuty]:

Wohooo, znalazłem odpowiedz:
    http://forum.enter.pl/viewtopic.php?p=221287&sid=ceea7583d73d2b284730ed413c04071c

Jezeli link nie działa, to dla tych, ktorzy maja ten sam problem tresc:

"Pewnie chodzi o przepełnienie tzw. pampesa. Trzeba zrobić reset CMOS drukarki bo to zapisane jest w pamięci.
    Nie znam tego modelu, ile ma przycisków na obudowie bo to istotne.
    Dla wersji z jednym przyciskiem:
    Odłącz drukarkę z sieci zasilającej, wciśnji przycisk na obudowie i trzymaj, podłącz zasilanie, puść przycisk - gotowe.
    Dla wersji z dwoma przyciskami:
    Odłącz z sieci, trzymaj przycisk włączania i podłącz zasilanie, nie puszczając przycisku zasilania naciśnji drugi przycisk. Zwolnij oba przyciski - gotowe. "

Pozdrawiam, Tomasz.

Topic Closed

Moderowany przez jankolo:

Przeniosłem z działu Komputery Hardware

• Poziom 19  
    Ale pampersa wymieniłeś albo chociaż wymyłeś? Jeżeli nie to życzę powodzenia jak za pół roku zacznie Ci się lać tusz po biurku :) Licznik pampersa nie jest po to by go tylko kasować, przed czymś ma przecież zabezpieczać więc usuń przyczynę a dopiero kasuj.
  • Poziom 16  
    Nie wymienialem, ta gabka jest sucha, wiec nie ma powodow do obawy. :)
    To tylko chwyt marketingowy, zeby drukare do serwisu oddac.
  • Poziom 14  
    Canon zastosował blokadę drukarki po pewnej liczbie cykli czyszczenia głowicy chyba tylko po to żeby zapewnić pracę swojemu serwisowi. Odblokowałem już kilka drukarek i żadna z nich nie wymagała wymiany wkładu na atrament (pampers).
    Co do metody resetu CMOS drukarki to za pomocą przycisku drukarka zostanie odblokowana tylko do momentu jej wyłączenia, przy kolejnym uruchomieniu znów będzie zablokowana. Lepiej jest użyć programu "GeneralTool", program i sposób użycia poniżej.
    Załączniki:
  • Poziom 19  
    gjsob napisał:
    Odblokowałem już kilka drukarek i żadna z nich nie wymagała wymiany wkładu na atrament (pampers).

Pozwolę się z Tobą nie zgodzić oczywiście każdy ma swoje metody pracy. Sam miałem kilka przypadków wylewania sie tuszu z absorbera i to właśnie dlatego, że jakiś "serwisant" wcześniej kasował licznik bez wymiany lub czyszczenia absorbera.

TomaszRag napisał:
    Nie wymienialem, ta gabka jest sucha, wiec nie ma powodow do obawy

Też się nie zgodzę bo absorber zawsze jest suchy z wierzchu, ale na spodzie to już inna sprawa. Ale jak tam chcesz, za rok wrócisz myślami do tego postu :D