Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DVI - Hdmi polaczenie komputera z TV

Radagast20 08 Mar 2007 04:50 4077 3
  • #1 08 Mar 2007 04:50
    Radagast20
    Poziom 19  

Witam!!!
    Mam telewizor philips model 32pf5531d i podpialem go za pomoca kabla dvi - hdmi z komputerem w ktorym mam zainstalowanego radeona x700 firmy asus. Problem w tym ze jak ustawie karte aby wyswietlala obraz na tv to jest on wyswietlany na tv i na monitorze przy czym obraz na obu wyswietlaczach jest taki jakby te wyswietlacze byly polaczone razem ze soba takze np przesowajac myszke poziomo po ekranie kursor jest widoczny na np monitorze a po przejechaniu calego monitora przechodzi na tv. Obraz na TV jest zle wyskalowany a w kompie nie mam zadnych ustawien nie da sie obrazu zwezic karte ustawiam tak aby wymuszala 720p w menu ekranow tv nie jest widoczny jako monitor tylko jako wyswietlacz fpd.Najbardziej denerwujace jest to ze nie da sie wyskalowac ekranu i bardzo bym prosil o jakas info na ten temat bo nie zabardzo wiem jak sie za to zabrac

0 3
  • Mitronik
  • #2 24 Mar 2007 18:43
    Radagast20
    Poziom 19  

ok wyskalowalem obraz ale pojawil sie inny problem. Gdy wlaczam film niewazne czy divx czy dvd w miejscach czarnych np na czarnym pasku na dole i gorze kranu po pewnym czasie zaczynaja migotac biale kropki czy wie ktos jak to usunac lub czym to jest spowodowane?? bardzo prosze o pomoc pozdrawiam

radagast20

0
  • Mitronik
  • #3 28 Mar 2010 23:22
    szablos1
    Poziom 9  

Podepnę się pod ta zakładkę bo moje pytanie jest podobne tzn mam komputer stacjonarny z kartą graficzna NVIDIA GE Force 9400 GT i telewizor LG 37LF2510-ZB chce to połączyć przez kabel HDMI-DVI i teraz tu się rodzi pytanko czy w ten sposób będzie przesyłany obraz z dźwiękiem czy sam obraz?? Czytałem wiele rzeczy na ten temat i już zgłupiałem więc jeśli ktoś ma taki zestaw bąć jest bardziej obeznany odemnie to proszę o odpowiedz

0
  • #4 29 Mar 2010 11:33
    hojlo1
    Poziom 35  

Wszystko to kwestia ustawień (i możliwości sprzętu).
    Podstawy (sporo problemów wyjaśnią):
    http://free.of.pl/x/xboxik/HDMI/HDMI2.html ;)

Ps - oprócz prawidłowego ustawienia karty graficznej , nie zapominać ze w TV też są zmiany ustawień no dla HDMI (proporcji itp...) i to wszystko ma być zgrane.

0