Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

samsung MAX-B420

08 Mar 2007 08:13 1642 6
  • Poziom 17  
    po wymianie lasera SOH-AD# obraca cały czas talerzem tzn wykonuje 3 pełne obroty i zatrzymuje się , nie podnosi mechanizmu z laserem - mechanizm ustawiony raczej prawidłowo - nie wiem co mogłem sknocić przed wymianą było ok
  • Poziom 31  
    Witaj!
    O ile dobrze pamiętam to laser ten jest zabezpieczony przed ładunkami elektrostatycznymi. Jest to kropelka cyny łącząca dwie ścieżki na płytce lasera (tej ze złączem i podkówką), którą trzeba ostrożnie usunąć. Miejmy nadzieję, że po podłączeniu z tym zwarciem czegoś nie uszkodziłeś.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 17  
    zabezpieczenie zdjete wcześniej- laser jest ok sprawdziłem go na innym sprzecie , sęk w tym że nie podnosi się wogóle mechanizm z laserem i on w tym sprzęcie nie ma pola do popisu.
  • Poziom 31  
    Witaj ponownie!
    Czegoś tu chyba nie rozumiem! Skoro nie podnosi mechanizmu z laserem to albo uszkodzony jest mechanizm podnoszenia (najczęściej rozciągnięty pasek napędu) albo źle złożony mechanizm. Ale wtedy nie ma prawa "złapać" płyty a tym bardziej nią zakręcić. Chyba,że Koledze chodzi o brak pionowych ruchów soczewki lasera (w celu "złapania" ostrości) i wtedy uszkodzone mogą być: taśma doprowadzająca sygnały, układ sterujący cewkami w głowicy laserowej (może brakuje mu zasilania?). Same cewki w głowicy masz sprawne ponieważ laser poprawnie pracuje w innym (takim samym) sprzęcie.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 17  
    jak pisałem nie podnosi mechanizmu- czyli coś mam z poprawnością zestrojenia mechanizmu , może ktoś ma serwisówkę od takiego lub podobnego modelu? Gdzieś pewnie popełniłem błąd
  • Serwisant
    Sprawdzić switche tasiemki czy są poprawnie włożone czy wyjmowałeś cały talerz moze ułamałeś plasticzek tam są zapewne czujniki optyczne?
  • Poziom 16  
    Miałem takie uszkodzenie w wieży JVC z cd-kiem samsunga. Wymieniłem czujnik optyczny (pod "karuzelą") i jest OK. Ale w Twoim przypadku, jako że uszkodzenie powstało w trakcie naprawy, sprawdziłbym taśmę łączącą płytkę czujnika z elektroniką cd-ka i w razie potrzeby driver i jego "okolice".