Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia 3210-Nie działa parę klawiszy

08 Mar 2007 19:36 1216 12
  • Poziom 22  
    Panowie mam taki telefon i szkoda by ją wyrzucić,nie działają mi *,6,7,9.Co może być przyczyną tej usterki bo chciałbym ją naprawić.
  • Poziom 40  
    w tej nokii jest klawiatura membranowa wiec zacznij od dokladnego wyczyszczenia jej
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    wygrzej element (procek) do którego idą te ściezki.. jak nie pomoże to podnieś i posprawdzaj przejścia..
    pozdrawiam
    Michał
  • Poziom 22  
    Jeśli chodzi o czyszczenie to ja wyczyściłem na samym początku,owszem tez tak myślałem ze padła ścieżka ale jak nigdy nie mogę dojść na tym schemacie co do czego z ta klawiaturą bo bardziej znam sie na nowszych telefonach
  • Poziom 22  
    Telefon już śmiga,połączyłem jedną ścieżkę i działa
  • Poziom 21  
    Gsm_michal napisał:
    wygrzej element (procesor) do którego idą te ściezki.. jak nie pomoże to podnieś i posprawdzaj przejścia..
    pozdrawiam
    Michał

ja mysle ze twoja uniwersalna metoda na wszystkie usterki tutaj by sie nie sprawdzila i kolega mial by telefon na czesci...
  • Poziom 25  
    dowartościowujesz się tym postem kolego? jakby mu kulka pod procem odskoczyła to co miałby zrobić.. a było duże prawdopodobieństwo.. czy ja mu kazałem całą płytę na chama grzać czy konkretny element.. więc zastanów się zanim coś napiszesz.. bo po to wynaleźli Hota żeby czasem coś wygrzać.. brak słów..
  • Poziom 21  
    leszczu, widac po twoim obrazku ze jestes smieszny. Jak nie widziales na oczy jeszcze plyty od 3210 to powiem ci ze procesor jest klejony praktycznie w kazdej, wiec twoje grzanie to sobie zostaw dla siebie a nie wprowadzaj ludzi w blad. Ja nie mowie ze kazales mu grzac cala plyte na chama jak to piszesz tylko stwierdzam po twojej wypowiedzi:

1 ze nie masz pojecia o naprawianiu telefonow i twoja metoda na wszystko jest wygrzac. Zaleciles mu chocby posprawdzac czy sa przejscia wg tego rysunku?

2 to jak wspomnialem procesor jest klejony, w tym momencie to zakladam ze nie wiesz co to znaczy skoro dalej to chcesz grzac, obawiam sie ze z twoim zasobem wiedzy to klient by uslyszal ze sie nie da.........

3 odpowiadajac na twoje pytanie : tak dowartosciowuje sie czytajac takie posty, martwi mnie tylko ze spora czesc konkurencji to wlasnie takie "szpece" jak ty, simlock za 5 zl na promocju, bajer odpowiedni> hot jest to sie pogrzeje > moze zadziala

skoro telefony to twoja pasja !!!! to poswiec troche wicej czasu i doksztalc sie, bo owszem brak slow ale na dyskutowanie z toba...

Z perspektywy czasu to jak bys nie zauwazyl to twoja wypowiedz nic poza zamieszaniem nie wniosla i apeluje do ciebie ze posty nabijaj sobie gdzies indziej, na forum dla poczatkujacych, znalazles w necie na stronie dekodera rysunek i fachowca zgrywasz

a "hota" jak to zwiesz to nie wynalezli zeby czasem cos podgrzac tylko do lutowania generalnie, a to ze ty akurat robisz nim tylko grzanie to nie znaczy ze on do tego tylko sluzy. Mi o tym nie musisz mowic bo "hota" mam 6 lat a serwis prowadze od 2. W przeciwienstwie do ciebie to wpierw sie czegos nauczylem a potem zaczolem dzialac...
  • Poziom 25  
    stary Ty naprawdę masz kompleksy.. i to duże skoro kogoś nazywasz 5złotówkowcem to chyba sam nim jesteś i chcesz się dowartościować że nie jesteś jeden.. a jak jesteś taki kozak to powinieneś się cieszyć z takich "jak ja" bo te telefony trafią później do mistrza matiksm'a którego jeszcze nie widziałem żeby się na forum udzielił i komuś pomógł.. za to w krytykowaniu jest świetny.. jak taki kozak to było pomóc i mój post byłby tutaj nie potrzebny.. To Twój post zrobił tu zamieszanie bo telefon był już naprawiony..ale Ty msiałeś się dowartościować i jednak coś napisać.. i skrytykować.. żal mi Ciebie.. ale zyj sobie tam gdzie zyjesz i prowadź sobie ten serwis.. a wyżywać się na swoich niepowodzeniach to możesz gdzie indziej.. życze szczęscia..
  • Poziom 21  
    no i wszystko;] ja tylko sprostowalem to ze twoja rada jest zbyt daleko idaca ze tak delikatnie powiem i zalatuje amatorszczyzną. Moze jak bys wspomnial o tym zeby sprawdzil polaczenia, jezeli sa ok to wszystko wskazuje na to ze padl MAD a dokladniej ktores pole pewnie wisi, to pewnie bym nic nie napisal jak zwykle, ze wzgledu na to ze srednio interesuje mnie w chwili obecnej co dzieje sie temacie 3210 nie dzialaja klawisze, czy C60 robi buuuu ratunku, to jest twoj poziom jak widze i w ten soposob budujesz swoj pseudo autorytet. Nie mam zamiaru sie z toba polemizowac zwlaszcza na twoim poziomie, nie mam zadnych kompleksow jezeli o to pytasz, mysle ze w temacie naprawy telefonow to daleko z tylu koleszko jestes. Co do 5 zl nie wiem dlaczego akurat sie tak obruszyles, nie nazwalem cie bezposrednio tak zauwaz.., nie wiem dlaczego akurat taki drazliwy dla ciebie temat;]

Dodano po 9 [minuty]:

a co do telefonow ktore trafiaja jak sam piszesz po takich jak ty to juz nic sie nie da zrobic bo jak wygrzewasz klejone elementy to narazie

masz tu cos:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=2846774&highlight=#2846774

prosze zamknac ten temat juz.

pozdr
  • Poziom 21  
    Nie obrażaj się Michał, może trochę niesprawiedliwie na Ciebie padło, ale zjawiska, z którymi walczy Matiksm są absolutnie naganne i ja się z nim zgadzam w 100%. W telefonach zrobiło się bagno, najgłupsi są najgłośniejsi i bardzo zasłużeni, gdyby to tyczyło tylko forum, to forum łatwo zmienić, a to tyczy rynku. Zgadzam się z Matiksmem (to nie do ciebie, Michał), że po tych debilach uzbrojonych w Hoty nie można już nic zrobić, oni odbierają sznse phonom i fachowcom. Przyłączam się do krzyku Matiksma mocno rozważając wyrzucenie z zakładek hasło "elektroda.pl", precz z debilami! Matiksm, pozdrawiam Ciebie! Czytałem wiele Twoich wyważonych postów, myślę podobnie.
  • Poziom 21  
    jest mi bardzo milo. Dzieki za slowa uznania.
    Pozdrawiam