Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

astra G silnik X16SZR 1999r , program komputera

08 Mar 2007 20:14 3627 12
  • Poziom 25  
    witam
    siadł mi program w kompie
    prawdopodobnie rozjechały sie mapy wtrysku i zapłonu
    samochod to astra G silnik X16SZR 1999r
    usterka wygląda w ten sposób, że:
    podczas jazdy podczas zwiększania obrotów silnik szarpie
    tak samo na luzie w momencie gdy silnik ma 2-3 tyś obr/min skaczą obroty o 100-200 obr
    i wyraznie słychać wypadające zapłony
    Tech2 nić nie wykazał, parametry wszystkie w normie, świece, cewka, przewody nowe i na pewno sprawne
    kto i gdzie wgra mi na nowo program do ECU???
    lub ewentualnie sprawdzi kompa
    za info serdeczne dzieki
    pozdro
    T
  • Poziom 13  
    Witam !!!

Mam ten sam problem i sam nie wiem co jest nie tak, przejzalem juz wszystko i tylko komp zostal. Z tego co udalo sie mi dowiedziec winny jest sterownik silnika. W tych oplach byla jakas seria komputerow z wada podobno wczesniej wymieniano te steowniki w serwisie ale nie teraz po uplywie gwarancji. Wiec koledzy jesli uda wam sie cos wiecej dowiedziec to prosilbym bardzo. Ewentualnie ma ktos moze sprawdzony wsad z mapa wtrysku bo tylko jeszcze tego nie sprawdzalem.

Aha sterownik w moim oplu to Delco na dwie wtyczki jedna niebieska a druga biala.

Pozdrawiam T.I.R.
  • Poziom 21  
    Panowie coś Wam podpowiem co mi zajęło trochę czasu a efekt był podobny do waszych mianowicie była nie dokręcona masa pojazdu i zarazem elektroniki wtedy przy pewnych obrotach powstawały drgania silnika i powodowały taki efekt. Owa masa niby była ale mogłem ją ruszać więc ją dobrze dokręciłem i jak ręką odjął. Nie dam gwarancji że to jest to ale możecie spróbować nic to nie kosztuje.
  • Poziom 33  
    czegos nie rozumie skoro sprawdzany był techem2 to dlaczego nie wgrano nowego programu z jego poziomu ??? chyba ze ten rocznik nie ma tej funkcji
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 25  
    ECU było sprawdzane ok
    ale samochód był prawie doszczętnie rozebrany
    podmienialiśmy praktycznie wszystko łacznie z ECU i faktycznie mój jest ok
    wszystkie ważne śruby i gwinty zostały pozmieniane lub poprawiane
    silnik przerywa na obrotach i wyrażnie słychac na wydechu uderzenia
  • Poziom 11  
    sprawdz modul zaplonowy,one czasem dzialaja ale nie do konca.
    Moze byc jeszcze EGR-ale to wystapily by ci bledy na niego.
    ale 90% modul zaplonowy one ciagle padaja,w tygodniu wymieniam ich z 3-5 sztuk.Powaznie.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    Modul zaplonowy to ta taka listwa plastikowa nad swiecami.Jest to modul zalany zywica lub czyms podobnym do plastiku.Objawami tego sa coraz to czestrze wypadajace zaplony oraz problemy z odpalaniem silnika.Do tego modulu tez jest podlaczona wtyczka.
    Sprawdz wtyczke-chociaz ona prawie nigdy sie nie psuja.
    Jedyna twoja mozliwosc to pozyczenia takiego modulu od kolegi wsadzic zamontowac i sprawdzic.
    Ale to co WAZNE!!!Musi byc to identyczny silnik!!!
    Ty masz 1.6x ale 1.6xe moze juz nie podejsc!!!i bedzie to samo wiec uwazaj.
    Jesli nie masz juz wyjscia to jedz do OPLA tam za stwierdzenia usterki zaplacisz 100zl.A najgorsze jest to ze nie ma zamiennikow tych modulow na ta chwile i musisz kupic oryginalny.Koszt to okolo 600zl.
    Niestety jest to zmora tych AUT.Modul i EGR-notoryczne usterki ASTR.
    Pozdrawiam wrazie pytan pisz....
  • Poziom 25  
    to jest silnik 8 zaworowy nie 16
    ktoś mi podpowiedział , że pada jakiś moduł SMD albo siada płyta wielowarstwowa
    ?????????????????
  • Poziom 11  
    Ja jeszcze tych wypadających zapłonów. Powodem tego może być (wg. mądrej książki :) ):
    -pierwotny i/lub wtórny układ zapłonu
    -sprawdzić punkt zapłonu
    -sprawdzić czy mieszanka nie jest za bogata lub za uboga
    -sprawdzić działanie przepływomierza (jeśli jest)
    -czujnik położenia przepustnicy
    -sprawdzić prawidłowość założenia paska rozrządu
    -sprawdzić czy połączenia są dobre
    -sprawdzić ciśnienie
    -sygnały z czujnika identyfikującego cylindry nie są w fazie

A jeszcze takie pytanie: Jaki jest odgłos czy zachowanie samochodu przy wypadaniu zapłonów? :D Pozdro
  • Poziom 26  
    Jak nie wiadomo o co chodzi to mapy się rozjechały,a niby dlaczego ECU dostał amnezji.