Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LCD Samsung SyncMaster 520 TFT - dziwna usterka, odswiezanie

08 Mar 2007 22:21 3657 6
  • Poziom 28  
    Witam
    Problem dotyczy monitora CD Samsung SyncMaster 520 TFT. Bardzo wolno reaguje na zmianę obrazu, jak by odświeżanie nie działało - obraz odświeża sie ok raz na kilka sekund - jeżeli cos przesuwa sie po ekranie np obraz kontrolny to już jest bardzo niewyraźny. Co może być przyczyna takiej wady? Wszystkie napięcia na 5 stabilizatorach sa OK, napniecie z głównego zasilacza również 12V stabilne, nie przysiada pod obciążeniem. Wygrzałem hotem płytkę z elektronika przy matrycy i elektronikę ta główną - nic nie pomogło, to raczej nie będzie zimny lut.
    Jeżeli ktoś spotkał sie z podobna usterka to bardzo proszę o pomoc
    Pozdrawiam
  • Poziom 40  
    Jeżeli monitor ten ma matrycę Samsunga typ LTM150XH-L01 to nic nie zrobisz gdyż one były wadliwe, problem ich polegał na tym że uszkadzało się połączenie ścieżek napylonych na szkle matrycy między listwą z drajwerami kolumn a drajwerami wierszy. Samsung odstąpił licencję Sharpowi i on je produkował jako LQ150X1. Jedyna rada to zastąpić ją inną ze złączem 20 pin.
  • Poziom 28  
    Model matrycy to SAMSUNG LT150X1-302. No to teraz nie wiem, bo nie jest to Sharp, ani nie jest to model ktory podales ze jest wadliwy. Czyli alej pozostaje pytanie czy uszkodzona jest matryca czy elektronika, a jezeli elektronika to co dokladnie?
  • Poziom 40  
    Czy matryca wygląda tak jak na zdjeciu co jest w ofercie na Allegro jako Sharp LQ jakie ma złącze. Przypuszczam że uszkodzenie jest związane ze sterowaniem drajwerami wierszy w matrycy.
  • Poziom 28  
    Matryca wyglada calkowicie inaczej, ale tez ma zlacze 20pinowe
  • Poziom 14  
    Uszkodzona jest elektronika matrycy.
    Spr. napiecia na matrycy wyt. przez przetwornice (okolo 20V ).
    Jak jest boczek to odlacz ,uszkodzone moze byc jakies C lub
    uklad na tasiemce.
  • Poziom 40  
    Pewnie to chodzi o matrycę z odpinaną elektroniką o oznaczeniu XN-101 (XI-101 Refresh) miałem z nią parę razy podobne problemy ale wymieniłem z rozbitych bez dochodzenia co tam się uszkodziło choć łatwa do naprawy bo są opisane na niej punkty pomiarowe.