Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki subwoofer wybrac? Subwoofer aktywny, pasywny, różnice?

09 Mar 2007 12:07 4497 3
  • Poziom 10  
    Problem który mnie gnębi, czym różni się subwoofer aktywny od subwoofera pasywnego. Posiadam amplituner Panasonic model SA-XR10, jaki subwoofer mam wybrać do tego amplitunera, dodam że doradzano mi obydwie opcje co moim zdaniem powinien być subwoofer pasywny.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Sub pasywny nie ma w sobie wzmacniacza co oznacza ze jezeli bedziesz chcial mieć wiekszy bass bedziesz musial robic glosniej amplitunerem, sub aktywny ma swoj wzmacniacz oznacza to ze mozesz miec go podlaczonego i w nim robisz sobie sam regulacje, czyli wzglasniasz niskie czestotliwosci lub je wyciszasz ;-)
  • Poziom 22  
    Kolego kris trochę namieszałęś....

Sub pasywny to tylko buda z głośnikiem i jeśli twój wzmacniacz ma końcówkę mocy dla subwoofera to taki robisz. Jeśli wzmak ma tylko 2 lub 4 wyjścia musisz zrobić sub aktywny czyli taki który ma wbudowany wzmacniacz.

A to czy się ścisza czy nie tyczy się subwooferów aktywnych (ale nie ma problemu żeby działał tak jak reszta, kwestia odpowiednich układów wejściowych). Przy pasywnym wzmacniacz załatwia wszystko za ciebie.

Z tego co znalazłem w sieci twój wzmak ma tylko wyjście sygnałowe na suba więc potrzebujesz aktywnego.
  • Poziom 10  
    No muszę podziękować kolegą za bardzo jasną poradę
    a przedewszystkim koledze Patrykdud. I musze powiedzieć że
    to jedyne forum o różnych tematach które można się tak dużo dowiedzieć.