Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

6310i pożera baterię, leżała w śniegu

09 Mar 2007 12:29 989 4
  • Poziom 2  
    mam problem znalazłem 6310i leżała w śniegu nie wiem jak długo ale nie dłużej jak godzine, znalazłem ją włączoną i wtedy działała. Problem jest taki że bateria trzymała max 12h wiec kupiłem nową ale jest tak samo, potem telefon padł a miał soft 5.51 zaniosłem do kolegi co coś tam sie na tym zna, troszke ja wyczyscil i powiedzial ze byla troche zawilogcona wgral soft 7.0 i ja wlozylem nowa baterie NOKIA BLS - 2N 3.6V li polymer 1100 i działa okale nadal to samo z baterią.

Dane
    telefon: 6310i
    soft najpierw 5.51 potem 7.0
    bateria przedtem jakis solaris 1200mah a teraz Nokia BLS-2N 3.6V 1100 poly
    ładowarka nokia ACP - 7X - ładuje normalnie zajmuje to max 6 godzin
    zasięg - cały czas max i przedtem i teraz
    sposób ładowania - normalnie jak zaleca producent ale ja jestem upierd i ładuje po pełnym rozładowaniu zazwyczaj podlanczam na noc
    bateria trzyma max 12h - wylaczony BT, IRDA, tryb gorszego dzwieku *4720# i dalej klops

Dodano po 1 [minuty]:

a zapomnialem dodac ze nie trzyma nawet jak jest wylaczona to jeszcze szybciej pada!!!
  • Spec od GSM
    Prosta sprawa, zwarcie ma gdzies, sprawdz pobor pradu. Prawdopodobnie do mycia i ma syf pod nieklejonymi BGA.
  • Poziom 2  
    no umyta, wygrzana i dalej klops :( Bateria trzyma teraz najwyżej pół dnia. Nie wiem co kolejne wymienić, skłaniał bym sie w kierunku końcówki mocy, bo czasami jak rozmawiam to niby przy pełnym zasięgu mnie rozłancza, czasami zdarza sie ze nie ma wcale zasiegu ale jak wybiore jakis numer i wcisne sluchawke to zaraz wskakuje. Wiec jak wymieniać końcówke. Fon ma tez wgranego PM który nie rozwiązał problemu.
  • Poziom 21  
    problem tkwi w sekcji radiowki i końcowki mocy bo to ona pozera najwiecej enegri na same wyszukiwanie sieci.. zasieg moze tracic ci sie poprostu nie zauwazalnie.. sa takie przypadki. takze do sprawdzenia jest sekcja radiówki.
  • Poziom 28  
    Ja bym wylutował końcówke mocy i sprawdził ile wytrzyma bez niej.