Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

sam nie wiem co radio-czy g這sniki

andrew99122 09 Mar 2007 13:09 1755 21
    andrew99122
    Level 10  
    witam mam taki problem posiadam radioodtwarzacz KENWOOD KDC wf 431
    ale ono jest sprawne ,ale mam taki problem poniewaz gd pod陰czy貫m pod g這sniki gra這 elegancko i wogole ale teraz jak np samochod odpalam z rana po przerwie to w陰czam radio i mam skale w podg豉szaniu do 35,a do 20 jest jescze optymalny czysty dzwiek ale potem juz trzeszczy i chrzeszczy,kazdy moze naspiac g這sniki s掖be czy cos,ale ono gra這 idelanie na 35 a problem wtym ze jak tak pogra do 20 na trzeszczacych to po 20 minutach wacze wy陰cze radio i juz jest wporzadku gra tak jak powinno byc elegancko ale dalczego tak sie dzieje u mnie to nie mam pojecia ,Pyta貫m sie sa dwei wersje albo g這sniki ze s陰be ale odpada bo wiem ze sa dobre i jest ok albo jakis wzmacniacz w radiu sei d逝go rozgrzewa i dlatego nie poradzi od razu tak wielkeij mozcy ale tego ja nie wiem ,Naprawde by豚ym wdzeiczny jesli ktos by rozwi您a moj problem!?
    [color=red]
    ;////
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj siza darmo
    Bartec
    Level 14  
    Quote:
    a do 20 jest jescze optymalny czysty dzwiek

Quote:
    pogra do 20 na trzeszczacych

Raz piszesz ze na skali do 20 jest czysty dzwi瘯, a dwie linijki ni瞠j piszesz 瞠 do 20 trzeszczy :?
    Quote:
    Naprawde by豚ym wdzeiczny jesli ktos by rozwi您a moj problem!?

Najpierw ten "kto" musi rozszyfrowa co napisale.
    andrew99122
    Level 10  
    chodzi mi o to ze ma poczatku treszczy jak do 20 i wzwyz ael po rozgrzaniu tzw po ko這 10 minutach jest ok i to mnie denerwuje???
    Prezes903
    Level 12  
    Witam. to co jest opisane to jest bardzo specyficzny przypadek. Mia貫m podobn sytuacj w szopie (na dworze) gdzie mia貫m radio. Te gdy w陰czy貫m do wi璚ej by這 szum闚 ni grania ale po jaki 5 minutach by這 ju ok. Raz przyszed do mnie kuple i gdy to us造sza poradzi mi 瞠bym rozebra radio i je przeczy軼i. na pocz徠ku pomog這 lecz po jaki 2 miesi帷a zn闚 by這 to samo. jeszcze raz rozebra貫m radio i okaza這 sie 瞠 na pokrywie radia jest niewielka ilo嗆 pary (delikatna warstwa) kt鏎a osadza豉 sie tam przez ogrzewanie pomieszczenia (czasowe jak by貫m to w豉ncza貫m ogrzewanie a jak wychodzi貫m to wy豉ncza喚m) i prawdopodobnie du瞠 zawilgocenie w po陰czeniu z kurzem powodowa這 szumy !! Powstawa造 przej軼ia na 軼ie磬ach. a gdy radio samo sie nagrza這 to woda znika豉 i by這 okej. Ja zmieni貫m radio bo to co mia貫m to by這 stare. ale ty mo瞠sz co wymy郵i mo瞠 wystarczy radio w 鈔odku dobrze wyczy軼i !!
    Pozdrawiam Prezes903
    sdnk
    Level 17  
    to moze byc zimny lut - lut gdzies nie trzyma dobrze i na zimno nie styka, dopiero jak sie nagrzeje.
    SlaweK
    Level 43  
    Regularne i powtarzaj帷e si uszkodzenie to raczej nie brak styku, szuka豚ym raczej elektrolita z up造wno軼i lub kt鏎y straci pojemno嗆 ale to nie jest latwe uszkodzenie, pozostaje mierzy co si zmienia po czasie, jakie napi璚ie wewn皻rzne.

S豉weK
    andrew99122
    Level 10  
    no nara磨e to ja je wyczyszcze i wysusze
    i zobacze jak to bedzie bo to jest tak ze ono sie rozgrzewa i potem juz jak sie dotknie po 40min panela to juz ciep造 jest i z ty逝 radia tez jest ciep貫 podgrzewa sie a z tymi zimnymi lutami to ja rczej nie zrobie bosie ine znam za bardzo ;/

Dodano po 27 [minuty]:

a by貫m zobaczy貫m wysysuszy貫m i nic za bardzo by這 jak jest ale ja mam pytanie czy ma zwaizen cos z tymi kablami wychodzacymi z radia bo z堯速y (od pamieci)mi kiedys wylecia z radia to elektryk przy okazji przytlutowa a tez widze ze czarny mi wylecia i nie gra這 ale to wsadzi喚m i gra ale czy to mzoe byc wina tego???? rowniez??
    andrew99122
    Level 10  
    podg這sze czasem to sie rozgrzewa d逝go ale czasem podg這sze to bezpiecznik wysiada tylko ze sie nie pali musze go wyjac i w這zyc i gra z powrotem sie rozgrzewajac ale tera da喚m weikszy bezpiecznik i szybciej sie rozgrza這 radio znaczy juz chodzilo normalnie??
    Prezes903
    Level 12  
    Witam. To nie zmieni obecnego stanu rzeczy tylko mo瞠 spowodowa spalenie radia. Sprawd czy jakie elementy w radiu sie nie ruszaj zw豉szcza tranzystory. Mo瞠 trzeba wzi捷 lutownice i rozgrza cyn na ko鎍闚kach tranzystor闚.
    andrew99122
    Level 10  
    prezesie
    no wymieni貫m na mniejszy jaki zlaecany zeby nie spalic no lipa , no ale ja nie jestem jakis fachowiec fakt wiem jak wyglada tranzystor ale gdzie on jest umiejscowiony.Bo o tym rozgrzewaniu mo輳 tkwi problem ,ale by豚ym wdzieczny jak to krok po kroczku zrobi:| bo ja naprawde nie mam pojecia;/
    Prezes903
    Level 12  
    Witam. Tranzystory najcz窷ciej s przykr璚one do radiatora. Maj 3 n騜ki. Przewa積ie wygl康aj tak jak na zdj璚iu.
    sam nie wiem co radio-czy g這sniki
    andrew99122
    Level 10  
    no wiem i teraz jakby w nim tkwi problem
    to trzeba cos zrobi wymienic go czy cu
    bo wczoraj mia貫m jazde, nim i zawsze sie nagrzewa這 i jak dotkno貫m to sie nagrzewa這 . i w豉snie by陰 taka kwestia w陰czam trzeszcz i potem sie nagrzewa這 jak dotkno貫m ale by陰 kwestia ze cos pik這 i teraz jest ok nawet rano w陰czy喚m bez tego "rozgrzewania" i by這 ok od razu gra這 dobrze ael mi sie wydaje ze jedna k cos jeest jakas usterka ale co moze nalezy wymienic ten tranzystor???
    Prezes903
    Level 12  
    Witam. jak dobrze rozumiem ruszy貫 tranzystorem. i jest wszystko dobrze. Wi璚 mo瞠 jest poluzowany czyli tak zwane zimne luty we na razie nic nier鏏 ale je郵i zn闚 co takiego zacznie sie dzia to we lutownice i rozgrzej gdzie jest w這穎ny ten tranzystor !! Ale tylko chwile !! przyczym鎩 lutownice. A w ostateczno軼i wymie go !!! Ale powtarzam na razie nic nier鏏 !! Dopiero jak zn闚 b璠 problemy !!
    Pozdrawiam Prezes903
    andrew99122
    Level 10  
    no nara磨e git majonez jest tylko dziwi mnie to dlaczego on sie tak jak rozgrzewa te luty sei nagrza造 i wtedy chodzi ok nara磨e jest dobrze wy陰czam w陰czam jest ok czekam kiklanasie godzin tez by這 ok wiec narazie :)
    s造chac konkretne jeb jeb z blaupunkcik闚:)
    andrew99122
    Level 10  
    i znow prolbem nasta radio znowu trzsezsczy jak sie w陰cza i znowu sie robi gorace jak dotkne panela dopiero po 10-15 minutach gra ok i co to moze byc a jak wczesniej sei naprawi這 i gra 這 od razu nie nagrzewa這 sei tak bardzo co to moze byc??????????????
    Prezes903
    Level 12  
    Witam czyli co jest z panelem skoro on sie grzeje a spr鏏uj oczy軼i styk ten kt鏎y wychodzi z panelu !!
    andrew99122
    Level 10  
    oczyscic ?
    no zrobie to i oczyszcze od panela i od radiaale nie iwem czy to cos pomoze tylko sie grzeje a grzeje sei wtedy kiedy jest nie dobrze czyli trzeszczy i jak jest juz ok czyli gra wporzadku po tym "rozgrzaniu" nadal jest goracy a teraz mia喚m dwa dni gdzie by這 wszsytko ok gra這 od razu g這sno i bez trzeszczenia to by normalny-czyli ch這dny;/

22.03.2007

I jestem i relacja z tego co zrobi貫m a wi璚:
    -wyjo貫m radio osuszy貫m wszystko
    -panel wyczycie貫m
    poczeka貫m dzien w cieple zeby ewentualna wilgo zesz豉,
    i pod陰czy貫m pod陰czy貫m i oczywista jest ten problem jaki by i tranzystor rowniez rusz掖em tylkoe te zimne luty nie wiem co sie robie.
    Ale wydaje mi sei ze tez moze byc wina w g這snikach fakt ni sa za nowe ael moze w nich jest cos nie tak jakas kncowka zwilgotnia陰 albo co,mo輳 mam inaczej radio pod陰czone jakos nie pod akumulator bo ono duzo pobiera pr康u
    i mo輳 dlatego sie musi rozgrza a na pocz徠ku nie poradzi i to mnie dziwi co tu zrobi jeszcze mo瞠 kiedys koledze pod陰獝e zobacze jak u niego bedzie gra這 czy tez z takimi objawami ,bo naprawd nie mam poj璚ia co to mo輳 by;/
    trzezczy naprawde na wysokim g這snie ael za 10 min wraca do porzadku no ale po 10 min to nie jest komfortowa sytuacja;/

24.03.2007
    raczej musze oddac do naprawy ale jeszcze naspize co jest p....
    a wiec akumulator mi sie roz陰doa i jak w掖czy喚m radio oczywiscie do 19 ok ale potem trzesczy ale jak s陰by akumulator to juz sie wy豉cza zaraz i jak w陰cze i wy豉cze to nie dzia陰 dopiero musze bezpiecznik wyjac i w這zyc tylko zawsze jak wk陰dam bezpiecznik iskierki sie pojawaiaja tylko w tym bezpiezcznkikku a od inncyh nie??
    i jak sie na陰duje to juz potem po 10-15 min samo sie przestawi i gra ok tylko sei nagrzewa przedni panel;///// i nie iwm ile takie cos moze kosztowac ewentualnie u naprawy zebym nie zosta oszukany bez wiedzy mojej bo tak czesto jest ??hmmmmmm ten problem kurna

06.04.2007

No kurcz
    jeszcze ten problem wyst瘼uje ja to podejrzewam 輳 mo輳 by
    ten problem ze zimne luty tylko gdize to moze byc i z tym nagrzewaniem??to moze byc to bo fakt nagrzeje sei i jest ok i odrazu jest dobrze nie tak ze powoli tylko juz po 10 min moment i juz gra normalnie;/?? jak te zimne luty naprawi

Moderated By S豉weK:

Ostrze瞠nie za pisanie post闚 jeden pod drugim i nieu篡wanie funkcji Zmie. Posty scali貫m.

Prezes903
    Level 12  
    Witam. Musisz wzi捷 lutownice i rozgrza cyn przy n騜kach tranzystor闚.
    Pozdrawiam Prezes903
    andrew99122
    Level 10  
    witam ponownie moze problemem tkwi w tym i
    od radia z tej kostki co wychodzi czarny kabel masy prawdopodobnie jest urwanyi w這zony luzem
    i dlateogtak trzeszczy i nalezy go przylotowac bo jak go w這ze to jest prad
    ale moze dlatego trzeszczy??
    andrew99122
    Level 10  
    no jzu nie mam si造 teraz to trzeszczy i juz nie po 10 minutach a po 30min sie naprawi i jak podg這sze to jest taki momentalny piskkkkk apotem radio sie wy掖cza i musze bezpiecznik wyjac i w透ocy ma陰 iskierka sie pojawi i gra ale tylko do skali 20
    ale kabel od masy ten czarny jest urwany i tylko wsadzony w radio to moze byc w nim wina bo jak w這ze to jest prad ale czy to dlaatego niewiem tylko
    jak zmieniam g這sniki na ty zeby gra造 to prz鏚 tez sei za販zy i gra przod ty a jak na przod to tylko prz鏚
    andrew99122
    Level 10  
    ;/ porazka nic nie idze
    M3ndoR
    Level 10  
    1. zr鏏 dobrze ten kabel od masy bo moze podczas jazdy zamochode od drgan ci robi zwarcie
    2. Sprawdzi豚ym ko鎍闚ki mocy i wej軼i (luty) od bezpiecznika na p造tce czy gdzie 軼iezka nie podsmolona