Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak zrobić dobre audio? Jakie najlepiej dobrać komponenty?

hitek 09 Mar 2007 15:39 5261 2
    hitek
    Level 17  
    Witam!
    Pytanie mam... Jak zrobić do europejskiego auta klasy średniej dobre audio w rozsądnej cenie? Tak żeby grało pięknie "normalną" muzykę rozrywkową (choćby to co w radiu leci teraz :D ), albo rocka czy pop. Jakie najlepiej dobrać komponenty, od czego zależy ich dobór i jeśli można by prosić o takie udogodnienie, to proszę o zestawienie kosztów takich komponentów...
    Pozdrawiam kolegów :D
    roman87
    Level 23  
    witam,
    zawsze wszystko kreci sie w okol pieniedzy jakie masz do dyspozycji:)
    jezeli chcesz złozyc sobie dobre granie to:
    1-radio- zaden firs albo dlaco!! to poprostu lipa a nie radia, proponuje JVC albo Blaupunkt ( nie musisz kupowac z MP3 bo to tylko dodtkowe koszty) jakies rozsadne radyjko kosztuje okolo 300zl
    2-głosniki przod- w zaleznosci od samochodu montujesz albo 13 albo 16cm, ja osobiscie proponuje jakies 16 cm odseparowane z gwizdkami i ze zwrotnicami np MAGNAT cena okolo 200zl
    3- glosniki tyl lub soobwufer- jezeli chcesz wlozyc do bagaznika to nie potrzebujesz na tylnia pulke głosnikow dlatego proponuje głosnik 10" Ravelanda moc rms 200watt koszt okolo 130zl (skrzynie do niego mozesz zrobic sam a pomoze ci w ty jeden z licznych programikow do liczenia pojemnosci)
    4- wzmacniacz + kable- do takiego zestawu proponuje wzmacniacz 4 kanalowy gdyz magnaty maja okolo 70watt RMS i radio nie da im odpowiedniej mocy aby ladnie graly. proponuje Magnata Clasic 360 GLADIATOR cena okolo 240zl + kable okolo 60zl

na dobry poczatek powinno to wystarczyc, mozna oczywiscie kazdy z elementwo przeze mnie wymienionych kupic klase wyzej ale wiaze sie to z rownoczesnym wzrostem ceny :D

czyli okolo 1000zl musisz wydac na granie, jednak niektore z elementow mozesz wyrwac np na allerto taniej:)
    crazy_88
    Level 42  
    najlepsze wyjście głośniki 165 na przodzie z wygłuszonymi drzwiami do tego plus sub ze wzmakiem ,dodam że głośniki przednie mogą mnieć osobny wzmak co jest bardzo dobrym rozwiązaniem.