Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy można puścić sygnał video po skrętce?

09 Mar 2007 19:17 3780 9
  • Poziom 14  
    Czy da sie puscic sygnal video z kamery kopulkowej na skretce?
    Nie chce uzywac zadnych transformatorow.

A i czy ta sama skretka dalo by sie puscic zasilanie do tej kamerki (12V 500ma)?

Dziekuje
  • Pomocny post
    Moderator
    Tak pod warunkiem że kable bedą w ekranie - najlepiej jeśli każdy odzielnie no i zalezy jaka odległosć.
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Najlepiej do tego celu zastosować jakiś układ dopasowujący. Na krótkie odległości nie powinno być dużego problemu, ale powyżej paru metrów już mogą być problemy wynikające z niedopasowania.
  • Pomocny post
    Specjalista - zasilacze komputerowe
    Kiedyś tytułem prób postanowiłem przesłać sygnał video zwykłym płaskim przewodem telefonicznym na odległość ok. 40, może 50 m.
    Przewód leżał swobodnie na podłodze 3 pomieszczeń.
    Zabawa miała pokazać (oczywisty) wpływ tłumienia przewodu na odczuwalną jakość sygnału z kamery.
    Było nieźle ale z widoczną utratą ostrości.
    Zdecydowaną poprawę przyniosło zastosowanie wtórnika emiterowego poprzedzającego linię przesyłową.

Ocena jakości była oczywiście subiektywna, nie poparta żadnymi pomiarami.
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Witam. W którymś wydaniu EDw było opisywane fajne urządzenie pozwalające przesyłać sygnał video kablem telefonicznym. Planowałem nawet jego budowę ale tanio kupiłem transmiter. Polecam to rozwiązanie choć ma wady (i tak trzeba doprowadzić do kamery zasilanie).
  • Poziom 14  
    odleglosci to okolo 20 M. to jak ja bym zrobila zalozmy dwa kabelki jako sygnal, a reszte jako ekran mysle ze powinno dzialac dosyc dobrze.
    aha i czy moge puscic jeszcze tym kabelkiem prądzik :)? Dziekuje:)
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Tak, możesz - trzeba zrobić identyczny trick jak jest we wzmacniaczach antenowych, gdzie zasilanie idzie po kablu.
    Pytanie tylko jaki kondensator trzeba dać i czy nie będzie problemu ze składową stałą sygnału. Musisz to po prostu sprawdzić.
    Poszukaj na elce jakichś tematów związanych z tym, może ktoś to już wcześniej dobrze rozpracował?
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Witam.Można przesyłać skrętką sygnały video.Proszę zapoznać się z układami MAX 435 i MAX 436.Nie są to młode kosteczki,ale godne polecenia.Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Mam nadajnik i odbiornik specjalnie przeznaczony do tego celu, jest jak nowy, gdyż to ostatek stanu magazynowego, dostałem te urządzenia ale nie używam, możliwa transmisja nawet do 1,2 km na zwykłej skrętce.Mogę wystawić na alledrogo wal do mnie na gg to się dogadamy.Więcej TU nie napiszę gdyż ten dział nie jest od handlowania.

GG:6562976