Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Potrzebna Pomoc przy podlaczeniu ALARMU FIGHTER

Euros 09 Mar 2007 19:54 1335 4
  • #1 09 Mar 2007 19:54
    Euros
    Poziom 11  

Witam Panowie potrzebuje pomocy. Jako, ze nie jestem mocny w tych sprawach prosze o pomoc kogos kto sie zna.
    Pierwsze pytanie.
    Jak mam podlaczyc ten czujnik ultradzwiekowy. Niby jest tam napisane wszystko brazowy do +12, zielony do masy a bialy - wyzwolenie? gdzie szukac tego wyzwolenia ,gdzie podpiac ten bialy?

Pytanie drugie.
    Blokada zapłonu. Na rysunku kolor kabelka z centralki zółty - blokada zapłonu ----------> schemat przekaznika.(patrz foto). Na rysunku zauwzycie przekaznik z kostka i czterema kabelkami -( 2 zielone, 1 biały, 1 zółty) z czym je polączyc? zółty z centralki z zółtym w kostce? a reszte?
    Pytania dla kogos moze banalne :> ale prosze o pomoc. Dzieki

0 4
  • #3 10 Mar 2007 18:42
    kordel
    Poziom 25  

Bialy do plusa, zolte razem, a zielonymi laczysz ten przewod, ktory rozciales (pewni to bedzie przewod pompy paliwa).

A co do czujnika to plus i masa to chyba nie musze tlumaczyc a wyzwalanie to jest podczas naruszenia czujki na przewidzie pojawia sie masa i to musisz wpiac do alarmu gdzie wpina sie mase z czujnika.

0
  • #4 10 Mar 2007 22:25
    Euros
    Poziom 11  

No wlasnie nie wiem gdzie podlaczyc ten trzeci kabelek od czujki, tzn to wyzwolenie na schemacie nie widze gdzie by to mozna podpiać. Jesli widzisz na tych fotkach ze schamatu cos daj mi znac prosze. Moze biały kabelek na schemacie z białym z tej czujki nie mam pojecia :(

0
  • #5 11 Mar 2007 00:10
    renqien
    Poziom 32  

Przecież Fighter ma wejście trzypinowe na czujnik dodatkowy, więc w czym problem?

Ultradźwięki łączysz równolegle z czujnikiem wstrząsowym z kompletu i po problemie. Czerwony - plus, czarny - masa, niebieski - wyzwolenie.

0