Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z monitorem

160668 26 Wrz 2003 13:36 1823 3
  • #1 26 Wrz 2003 13:36
    160668
    Poziom 2  

Mam problem Jak wejść w menu serwisowe monitora samsung syncmaster 755DFX i jeszcze jedno . Na tym monitorze mam krzywy obraz Gdy namaluję na ekranie pionową kreskę i przeciągam do lewej krawędzi ekranu to ona wygina się do zewnątrz a gdy przesuwam ją do prawej strony ekranu to wygina się dowewnątrz.Nadmieniam że monitor był w serwisie i wrócił z tą samą wadą na karcie gwarancyjnej napisano że dokonano korekcji geometri obrazu Czy mam go jeszcze raz reklamować czy może mam go od razu wywalić na śmietnikbo podejrzewam że znowu wróci z serwisu z tą samą wadą

Chciałem dodać że ostatnio odkryłem jeszcze jedno.Przy rozdzielczości 800/600 i optymalnym odświerzaniu ekranu nie mogę rozszeżyć obrazu na cały ekranw poziomie. Brakuje jakieś 07 cm po obu stronach.W pozostałych rozdzielczościach przy optymalnej częstotliwości odchylania ekranu obraz da się rozszeżyć na cały ekran w poziomie.Sprawdzałem ten monitor z innymi komputerami i tam też to samo występuje

0 3
  • #2 26 Wrz 2003 14:16
    dariuszm2
    Poziom 34  

Cześć.
    Nie jestem pewny, ale aby wejść w menu serwisowe musisz się zaopatrzyć w SOFT JIG (szukaj na elektrodzie) ktoś sprawdzał. A skoro monitor był w serwisie i wrócił z tą samą wadą może warto tam wrócić i zademonstrować serwisowi o co chodzi, bowiem czasami ciężko rozpoznać usterkę, zwłaszcza że monitor działał.
    Pozdrawiam.

0
  • #3 28 Wrz 2003 10:51
    bozi
    Poziom 11  

Czesc ,jesli masz ten monitor jeszcze na gwarancji to go oddawaj do serwisu ile wlezie,chyba po pieciu naprawach jesli usterka jeszcze wystepuje oddaja ci kase lub wymieniaja na nowy:)

0
  • #4 29 Wrz 2003 13:13
    tbunio
    Poziom 19  

Witam.

Czytajac co piszecie stwierdzilem. ze musze napisac o tym ze kazdy monitor musi spelniac normy ustalone przez producenta. Jezeli ten monitor spelnia normy odchylen geometrycznych to na nic wozenie do serwisu bo tylko stracisz czas, ktory moglbys poswiecic na GRYYYYYYY.
    Poza tym nikt nie odda Ci pieniedzy tylko wymienia go na nowy NIEKONIECZNIE LEPSZY.

Pozdrawiam

0