Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zegar VRC-CB pieca Vaillant KV 29/1/E

noman1 10 Mar 2007 00:24 4453 7
  • #1 10 Mar 2007 00:24
    noman1
    Poziom 16  

witam,
    uszkodzeniu uległ mechaniczny zegar ze sterownika VRC-CB do sterowania pieca Vaillant KV 29/1/E,

czy ktos wie czym go zastapic, czy mozna zamontować sterownik elektroniczny np. typu Euroster 200x

a może schemat wyjść samego zegara w sterowniku ma ktoś,

0 7
  • #2 11 Mar 2007 08:12
    DonRomano
    Poziom 33  

Możesz zastosować sterownik o który pytasz.
    Wystarczy usunąć zworkę na listwie kotła z zacisków 3 i 4.
    W jej miejsce wepnij sterownik do zacisków COM i NO.
    Stary zagar ustaw tak aby grzał cały czas, na słoneczko (dzień).

0
  • #3 11 Mar 2007 18:37
    noman1
    Poziom 16  

a da sie podłaczyć żeby sterować Eurosterem normalnie,

może jednak ktoś ma schemat

0
  • #4 11 Mar 2007 18:43
    DonRomano
    Poziom 33  

Co to znaczy normalnie bo nie rozumiem?
    A kocioł zwie się VK a nie KV.

0
  • #5 11 Mar 2007 22:11
    noman1
    Poziom 16  

normalnie, czyli będzie można Eurosterem sterować kocioł , czyli programy dzień i noc ( podobnie jak ma to miejsce przy ogrzewaniu podłogowym naprzykład ) :?:

sorry za nie składność ale mało mam do czynienia z kotłami

0
  • #6 12 Mar 2007 06:06
    DonRomano
    Poziom 33  

Euroster właśnie jest tygodniowym sterownikiem temperatury, który umożliwia sterowanie "dzień, noc".

0
  • #7 24 Wrz 2008 23:49
    grisza959
    Poziom 9  

Witam.Jestem nowy na forum i nieco zielony w tej materii.Mam problem z montażem regulatora Euroster 2006TX(bezprzewodowy) w kotle Vaillanta VUW 180/1 XE-H.Piec jest dwufunkcyjny i ma 7 lat.W poszukiwaniu oszczędności postanowiłem go wyposażyć w regulator pokojowy.Zamówiłem serwisanta.............i czekam na niego już dwa tygodnie.Powiem szczerze już mam dość próśb o to aby przyjechał i podłączył to ustrojstwo.Zniecierpliwiony otworzyłem moduł elektryczny i postanowiłem sam to zamontować.Tak jak w piecu KV 29/1/E między zaciskami 3 i 4 jest zworka(kawałek kabla)
    zegar VRC-CB pieca Vaillant KV 29/1/E
    Don Romano napisła że w miejsce zworki wpiąć należy sterownik do zacisków COM i NO.Problem w tym,że nie ma tam żadnego opisu oprócz schematu na pokrywie modułu
    zegar VRC-CB pieca Vaillant KV 29/1/E.
    Jako że kompletnie się na tym nie znam proszę o poradę jakie przewody podpiąć pod zacisk 3 ,4 lub 5.Z nadajnika Eurostera wychodzą dwa kable niebieski i brązowy.Czy ma znaczenie ,który z nich podepnę pod zacisk 3 a który pod zacisk 4 jeśli oczywiście te zaciski należy wykorzystać.Bardzo będę wdzięczny za pomoc.

0
  • #8 25 Wrz 2008 14:27
    serwisant73
    VIP Zasłużony dla elektroda

Wykorzystaj zaciski 3i4.Kolory przewodów czy też ich kolejność w tym przypadku jest bez znaczenia.

0