Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother DCP 115C nie drukuje na czarno

10 Mar 2007 09:18 44525 8
  • Poziom 20  
    Po wymianie tuszu nie drukuje na czarno. Czyszczenie nic nie daje, jednak widac jak tusz plynie przez kanaliki do karetki. Wczesniej byly pecherzyki powietrza w kanalikach ale teraz juz na calej dlugosci jest tusz. Wszystkie kolory drukuje normalnie tylko czarny tusz nie chce. Co to moze byc ?
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 14  
    Zapchane dysze pozdrawiam
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 21  
    Delikatnie wyczysc dysze spirytusem.
  • Poziom 11  
    mam podobny problem tylko z tuszem magenta (kolorki stały nieużywane ze 2-3 tygodnie) . możecie powiedzieć nieco dokładniej jak się do tego zabrać? z której strony ;) muszę ją rozkręcić, czy obejdzie się bez tego?
    pozdro
  • Poziom 10  
    Mam dokładnie ten sam problem, z magnetą (u mnie nie drukuje koloru czerwonego) stała ok. 3 tygodni, pomocy
  • Poziom 17  
    Witam. Mialem ten sam problem. Czyszczenie kilkunastokrotne nic nie pomagalo
    Istanieje chyba tylko jedna metoda. Zakupilem na allegro zółty plyn do udrazniania OCP. Inne typowe plyny w ogole nie dzialaja. Nastepnie nalezy zrobic w kardridzu(z kolorem ktory oczywiscie nie drukuje) dziurke tak jak to sie robi wg powszechnych w necie opisow odnosnie napelnianiu Brotherow i wylac resztki atramentu i wlac ten zolty plyn najlepiej podgrzany do ok 55 C. Nie nalezy wlewac odrazu wszystkiego tylko tak po 10-20ml. Nastepnie wlaczmy czyszczenie i test dysz. Musimy chwilke sie pobawic az ten plyn dotrze do samej glowicy. Robimy tak z parenascie razy i obserwujemy efekty naszej pracy. Napewno choc kilka dyszek powinno sie oczyscic. Jezeli nie bedzie potem dalszej poprawy nalezy zostawic wszystko na dzien i potem powtorzyc proces. Mi po kilku dniach glowica calkowicie sie udroznila choc juz w to nie wierzylem :) Pamietamy ze ten plyn dziala najlepiej podgrzany. A i jeszcze jedno. Do wraz z tym plynem nalezy wlewac choc kropelke atramentu, bo sam plyn jest prawie ze bezbarwny i nie bedziemy widziec wydruku.
  • Poziom 10  
    Dziękuję za pomoc , warto spróbować może się uda.
    Jeszcze raz dzęki:D
  • Poziom 10  
    Jeżeli czyścić to tylko specjalnie do tego przeznaczonym płynem a nigdy nie spiretusem (szkoda)