Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

samsung - Smr zastąpiony kitem na TDA i za wysokie stby

10 Mar 2007 10:13 752 3
  • Poziom 18  
    Tv samsung oparty o przetwornice na smr, standardowa usterka zwarty smr, zastąpiłem to kitem na TDA, napięcie wyregulowane na 125V, podana nowa dioda r2k, wymienione ełki na wtórnej, napięcie na stby za wysokie bo 148V nie wiem czy szukać uwalonego rezystorka?Czy dociążać rezystorem 4,7k/10W jak jeden z kolegów tutaj robił?Poza tym tv normalnie sie uruchamia i nic nadzwyczajnego się z nim nie dzieje.
  • Poziom 36  
    Witam .

W tv Samsung po wymianie na Kit miałem taki sam objaw .
    Najpierw miałem kombinować z tym napięciem na Stand By, ale potem zostawiłem jak było i nic się nie dzieje .
  • Poziom 18  
    Kondensatora 22µ nie wymieniałem bo z tego co czytam i widzę to on już w tej imprezie nie bierze udziału, no tez się chyba nie będę przejmować tym bo tv i tak będzie pracować 365dni 24 na dobę jako monitor w systemie monitoringu wiec na stby to mu nie będzie dane pracować:) choć sprawa z drugiej strony ciekawa bo jeszcze kilka woltów i zadziała dioda więc..

i jeszcze jedna sprawa tranzystorek dołączony do kita TDA chyba 6n60 jaką powinien mieć temp jego radiator?Bo jest bardzo ciepły można powiedzieć delikatnie parzy mimo że założyłem kondensator który ma temu zapobiegać i wylutowałem ten który miał być usunięty
  • Poziom 18  
    Jak narazie tv działa 24h przez 3 dni i jest ok i oby tak zostało