Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jaką wybrać płytę?

Thomaster 26 Wrz 2003 14:38 1336 7
  • #1 26 Wrz 2003 14:38
    Thomaster
    Poziom 18  

witam! zamierzam zmienić mojego Asusa a7V333/Raid na coś z AGP x8, najlepiej już na n-force'ach i z Raidem (ale nie serial ATA). możecie poradzić co bedzie odpowiedniego (chodzi mi o jakość/cena). Konfiguracja mojego sprzetu to Athlon 1700XP (2,1 GHz), grafika Albatron Gf4 Ti 4800SE, 512MB RAM DDR, SB Live! 5,1 i inne potrzebne w kompie pierdoły 8)

Poradzcie bo nie moge się zdecydować.

• #2 26 Wrz 2003 15:09
    spec
    Poziom 28  

Na tym forum juz pojawilo sie kilka tematow dotyczacych wyboru plyt glownych. Poszukaj, poczytaj i w razie czego kontynuuj watek, a nie rozpoczynaj nowego!!!

PS. napisales:

Cytat:
    ...na n-force'ach i z Raidem (ale nie serial ATA)...

Nie wiem czy nie mylisz pojec.... RAID to funkcja umozliwiajaca laczenie dyskow w macierze, tworzenie kopii bezp., dzielenie zapisu itp, dostajesz takze dodatkowe kanaly do podpiecia urzadzen IDE. S-ATA to nowy standard.... takie nowe, szeregowe, szybkie ATA. Wydaje mi sie ze warto sie w to zaopatrzyc, a to czy bedzie RAID, czy nie to juz inna bajka (a napisales to tak jakby S-ATA bylo dodatkowa funkcja RAIDu)

• #3 26 Wrz 2003 15:43
    Dreamer
    Poziom 12  

Proponuje rozejrzec sie za plyta firmy epox.

• #4 26 Wrz 2003 20:22
    Thomaster
    Poziom 18  

spec napisał:
    Na tym forum juz pojawilo sie kilka tematow dotyczacych wyboru plyt glownych. Poszukaj, poczytaj i w razie czego kontynuuj watek, a nie rozpoczynaj nowego!!!

PS. napisales:
    Cytat:
    ...na n-force'ach i z Raidem (ale nie serial ATA)...

Nie wiem czy nie mylisz pojec.... RAID to funkcja umozliwiajaca laczenie dyskow w macierze, tworzenie kopii bezp., dzielenie zapisu itp, dostajesz takze dodatkowe kanaly do podpiecia urzadzen IDE. S-ATA to nowy standard.... takie nowe, szeregowe, szybkie ATA. Wydaje mi sie ze warto sie w to zaopatrzyc, a to czy bedzie RAID, czy nie to juz inna bajka (a napisales to tak jakby S-ATA bylo dodatkowa funkcja RAIDu)

owszem na forum było już poruszane kilka wątków dotyczących wyboru płyt, ale po co mi informacje z czerwca??? Poza tym S-ATA wypiera Raidy i niektórzy producenci zaczynają wpisywać s-ata jako właśnie tą funkcję płyty. Mi potrzebne są zwykłe ze względu na dużą ilość posiadanych dysków dysków, a zanim zacznę używać s-ata to pewnie już ze dwa razy zdąże zmienić kompa.

• #5 26 Wrz 2003 20:48
    spec
    Poziom 28  

Jezeli masz kase to proponuje zainwestowac w kombajna.. tzn AUDIO, ew.LAN, ATA133 + RAID, S-ATA + ewentualny RAID, IEEE1394.
    Producenci to tych funkcji nie mieszaja.. conajwyzej sprzedawcy.
    Polecam Epoxy
    8KRA2+ (KT600)
    8K9A2+ (KT400)

• #6 27 Wrz 2003 00:16
    mlosse
    Poziom 13  

Polecam płytę Epoxa 8rda3 lub bardziej wypasioną 8rda3+ w zależności od zasobów portfela.Obie płyty są na chipsecie Nforce.
    Ewentualnie porównywalny Asus A7N8X.

• #7 27 Wrz 2003 15:56
    Golota
    Poziom 19  

Na poczatku skad wzioles Athlona XP 1700 XP ( 2,1 GHz) ? Z tego co wiem to Athlon 1700 XP ma zagar 1,46 GHz. Po drugie polecam plytke gigabyte'a GA-7N400 Pro2 . Sam jestem od kilku dni szczesliwym jej posiadaczem i do tej pory nie mialem najmniszego problemu. A w plytke warto sie zaopatrzyc bo to solidna konstrukcja :). http://tw.giga-byte.com/MotherBoard/Products/Products_GA-7N400%20Pro2.htm to stronka producenta. Mam jeszcze instrukcje w pliku pdf jak chesz t mocge wyslac na maila :)

Pozdrowionka

• #8 27 Wrz 2003 20:26
    Thomaster
    Poziom 18  

golota napisał:
    Na poczatku skad wzioles Athlona XP 1700 XP ( 2,1 GHz) ? Z tego co wiem to Athlon 1700 XP ma zagar 1,46 GHz. Po drugie polecam plytke gigabyte'a GA-7N400 Pro2 . Sam jestem od kilku dni szczesliwym jej posiadaczem i do tej pory nie mialem najmniszego problemu. A w plytke warto sie zaopatrzyc bo to solidna konstrukcja :). http://tw.giga-byte.com/MotherBoard/Products/Products_GA-7N400%20Pro2.htm to stronka producenta. Mam jeszcze instrukcje w pliku pdf jak chesz t mocge wyslac na maila :)

Pozdrowionka

Athlon 1700XP faktycznie ma zegar 1,46GHz, ale te procki daje sie znakomicie kręcić. U mnie pracuje na 2,1GHz i jestem zadowolony. Procek podobno pracuje stabilnie do 2,8GHz ale trzeba mu zapewnić super chłodzenie. Z ostatnich newsów jakie wyczytałem w necie to jakiś maniak podkrecił go na 3,4GHz, ale w grę wszedł już ciekły azot...

Jeżeli chodzi o instrukcję gigabytea to z chęcią przejrzę : tomek(malpa)mpn.pl
    Dzięki!

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson