Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

K750i + GG via Bluetooth

10 Mar 2007 12:48 3189 17
  • Poziom 31  
    Witam szukam komunikatora GG lub odpowiednika w javie na SE K750i. Interesuje mnie by była możliwość łaczenia się za pomocą Niebieskiego kła (Bluetooth) z komputerem w momęcie gdy ktoś urzęduje na kompie. Wyczytałem że mobileGG ma taką możliwość ale nie umiem znaleźć w internecie owego programu.
  • Poziom 14  
    Witam wydaje mise ze niestety sie nieda komunikowac komunikatorem gadu gadu przez Bluetooth.Do tego jest potrzebne połącznie z interkentem (gprs).W heyah jest teraz tak mozliwosc po wyslaniu smsa darmowego i gdy przyjdze sms zwritny wchodzi sie na link i sciaga z netu na komurke.Znalazlem tez w necie darmowe gg na komurke http://jadugadu.prv.pl/
  • Poziom 31  
    Mi chodzi o jakiś podobny do GG, nie koniecznie to musi być Gadu-gadu, ale jakiś odpowiednik np. MobileGG, lub Papla, ale nie ma być obsługi GPRS tylko za pośrednictwem Bluetooth. Chce się łączyć z PC, nie z drugą komórką.
  • Poziom 14  
    Duch__ Jest taka mozliwosc i mozna to zrobic na kazdym programie ktory wymaga dostepu do internetu. Poprostu komputer z blootem robi za router i to on staje sie dostawca internetu. Wszystko pieknie i wogole ale jest jeden "myk" to dziala tylko na smartfona. Czyli musisz miec Symbiana albo Windows Mobile. Chyba ze ktos wymysli cos takiego na "zwykle" komorki mi niestety nic o tym nie wiadomo.
    Pozdrawiam AwoniX
  • Spec od GSM
    Po co ci gg do 10m? (wg specyfikacji Bluetooth)
  • Poziom 14  
    Przeciez nowy standard jest na 100m nie wiem czy k750 to obsluguje ale chyba poradzi sobie z tym ;)
    Pozdrawiam AwoniX
  • Poziom 15  
    AwoniX - i telefony nadają sygnał bluetooth na odległość 100 m ??
  • Poziom 14  
    Nie jestem pewien ale wydaje mi sie ze tak. Te najnowsze to napewno nie wiem jak jest z k750i.
    Pozdrawiam AwoniX
  • Poziom 17  
    Hehe Marzyciele. Może i 100m zasięg osiągniesz ale chyba w polu, gdzie nie ma metalowych rzeczy typu kable itp. (czyli elementów metalowych i urządzeń elektrycznych zakłucających sygnał). Prawda jest taka, że mam N73 (więc teoretyczny zasięg 100m - bo telefon jest serii nowszej generacji smarfonów) i bluetooth, który (według zapewnień producenta)niby też ma zasięg 100m i w momencie kiedy wystawiam telefon za drzwi balkonowe na odległość ok 1,5m to już gubi zasięg. Przyczyna - metalowe obramowanie drzwi balkonowych. W mieszkaniu zasięg dochodzi do ok 7-10 m "nawet" przez drzwi drewniane, kiedy jednak pomiędzy modułem bluetooth a telefonem znajdzie się ściana to sygnał ginie. Przez podłogę (mieszkam w domku piętrowym) sygnał dochodzi na odległość mniej więcej 3m. Więc zapomnijcie o 100m a nawet 50, chybaże postawicie sobie domek taki jakie stawia się np. w Kanadzie - czyli "kartonowy".

Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Nie mowilem ze to dziala na 100% ja mam nokie 3660 i uzywam bluetooth'a do internetu w pokoju dziala rewelacyjnie w korytarzu tez dalej juz gubi zasieg ale ona ma tylko 10m. Wiec myslalem ze te nowsze jak maja 100m to to dziala a tu psikus:)
    Pozdrawiam AwoniX
  • Poziom 15  
    Witam
    Ja szukam znowu jak skonfigurować połączenie żeby udostępnić internet na telefon nokia N73 przez Bluetooth.
    Posiadam sieć lan.
    Może ktoś mi pomóc?
  • Poziom 10  
    A tak wracając do tematu (bo miało być o gg via bluetooth a zrobil sie temat zasięc bluetooth) to zasadnicze pytanie czy jest opcja połączenia gg albo jakiegoś odpowiednika przez bluetooth na N70 czy innym smartphonie? Jak narazie udało mi się korzystać z internetu w ten sposób ale to dlatego ze przegladarki maja mozliwosc wyboru punktu dostępu a w gg nie moglem znalezc takiej opcji. Proszę o konkretną odpowiedź na temat.
  • Poziom 24  
    na k750i to dziala bo sam testowalem. obecnie chcialem zauwazyc ze w telefonach od sonego masz mozliwosci takie same jak w telefonach z symbianem- z tym szczegolem ze sie tak nie wieszaja jak symbianowce. opis masz tutaj:
    http://k800i.pl/viewtopic.php?t=8840
    jeżeli chodzi o zasieg bt to spokojnie mozna sie komunikowac na odleglość 100m pod warunkiem ze laczymy sie pomiedzy dwoma komputerami z silnymi modulami bt. mobilne urzadzenia typu palmy, komorki jakby mialy tak mocne moduly to bateria wytrzymywalaby moze 2h takiej męki....
  • Poziom 10  
    a wie ktos czy na gg mozna ustawic punkt dostepu zeby sie nei łączył z wap?
  • Poziom 24  
    a umiesz czytac ze zrozumieniem czy ciezko z tym u ciebie? w linku ktory podalem masz wszystko jak na talerzu podane i naprawde nie wiem z czym masz problem
  • Poziom 10  
    chyba ciężko bo o gg nic tam nie jest napisane, pozatym na takim sofcie i tak bym niec nie zrobil na n70. Internet przez BT zrobilem przez m-routera i gnuboxa a gg jak nie działało tak nie działa.
  • Poziom 24  
    w ustawieniach telefonu a konkretnie dostepu javy/aplikacji do internetu i tam masz profile. wybierasz ten z ktorego korzystasz i po sprawie