Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki aparat cyfrowy kupić?

sundecade 30 Gru 2007 13:54 267891 332
  • #211 30 Gru 2007 13:54
    1Paluch1
    Poziom 20  

Chyba bede sie rozglądał za jakiś takim wlasnie Fuji

Podobają mi sie te fotki dwie pierwsze wiec bym musiał mieć statyw a najlepiej jaki???

Jakiś mały duzy ???

Gdzie najlepiej kupic aparat fuji i najtaniej :) ??

• #212 30 Gru 2007 15:17
    MEDIASHOP
    Poziom 18  

1Paluch1 napisał:
    Chyba bede sie rozglądał za jakiś takim wlasnie Fuji

Podobają mi sie te fotki dwie pierwsze wiec bym musiał mieć statyw a najlepiej jaki???

Jakiś mały duzy ???

Gdzie najlepiej kupic aparat fuji i najtaniej :) ??

Moim zdaniem powinieneś jeszcze trochę poczytać, jakieś forum foto, porównać, zadac sobie pytanie odnośnie tematyki zdjęć, oczekiwań, zajrzeć do portflela i wtedy dokonac wyboru.

Odnośnie statywu i tematyki - zdjęcia studyjne i makro -> statyw powinien być stabilny, niepotrzebne mu są gadżety typu poziomica, ma mieć dobrą głowicę.

Wszystkie mini statywy, czy inaczej mówiąc statywy stołowe to wyrzucanie $. Statywy te są mało stabilne, często aparat przewraca się razem ze statywem pod własnym ciężarem. Już lepiej aparat ustawić na twardym podlożu zamiast uzywać pseudostatywu.
    Z najtańszych, ale godnych polecenia wymieniłbym HAMA - seria STAR (należy także uwagę zwrócić na wysokość statywu), a dla bardziej wymagających Velbon (Sherpa).

Zdjęcia we wnętrzach to nie tylko statyw, tło, ale także oświetlenie.

Jedna żarówka (zakładam, że nie używamy flash'a) nie daje porządanego efektu, oświetlenie pownno być równomierne, podobne do naturalnego.

Jeżeli juz będziemy mieli dobrze oświetlone studio to ..... i tak pozostanie temat 'cieni' - najlepiej uzyć np. namiotu bezcieniowego, który mozna domowym sposobem wykonać.

Po ustawienu właściwych parametrów pozostanie tylko pstrykać, zrzucic fotki na PC, co nieco poprawić np. w photoshop'ie i juz mozemy sie cieszyc super fotką :)

Poważnie mówiąc zdjęcia takie nie sa łatwe i sam aparat, nawet najbardziej zaawansowany za nas ich nie zrobi.

• #214 30 Gru 2007 17:58
    613273
    Usunięty  
  • #215 30 Gru 2007 19:25
    kotecci
    Poziom 11  

A co myslicie o Sony H3? Zastanawialem sie nad H5 ale poczytalem troche, ze bardzo duzo ludzi ma problem z wypadajacym przyciskiem migawki i to skutecznie mnie zniechecilo. Przy H3 tego problemu chyba nie ma - przynajmniej nigdzie nie znalazlem informacji.
    Ewentualnie co innego mozna kupic przyzwoitego w cenie do ~800 zl? cos wiecej niz typowy glupek.
    Czy ten H3 ma lepsza optyke niz S5700?

• #216 30 Gru 2007 20:27
    lukas22 mastah
    Poziom 22  

Cobrat napisał:
    dzieki za odp lukas22 mastah, a w tkim razie co powiesz o tym czymś:arrow: http://sklep.fotojoker.pl/produkt.php?id=10148

Canon jak najbardziej na TAK z racji na jakosc optyki ale ten model jest jednym z najsłabszych serii A a tu Canon furory nie robi,brak stabilizacji,co prawda MA manuala ale maksymalny czas otwarcia migawki to 1s wiec cudów nie porobisz o zdjeciach nocnych zapomnij.Jesli komus zalezy na kreceniu filmow to owszem sa z dzwiekiem ale tylko 10kl/s wiec potwornie sie beda ciąć-zero plynności. W modelu 460 poprawiono juz makro ktore ostrzy od ok 3cm realnie bo producent podaje 1cm ale to przesada.No i szumii dosc nieprzyjemnie juz od iso 200 gdzie zdjecia powinny byc jeszcze w miare dobrej jakosci...
    Plusem jest to ze jest energooszczedny zasilany AA i jest tani,bardzo tani bo mozna miec go juz od 340zł.
    Z tym ze szczerze mowiac sam kiedys musiałem dokonywac wyboru i rzeczywiscie zastanawialem sie nad nim a Panasem lumix ls60-tanszym i ze stabilizacja,bez manuala i bez dzwieku w filmach ale z 30 klatkami na sekunde...Nie załowałem wyboru a wybrałem panasa.
    Te modele sa jakosciowo podobne z tym ze jesli masz w okolicach 500zł to poszukaj wyzszego modelu Canona np A550 powinienes byc zadowolony a godnym rywalem do 500zł jest tez Panasonic DMC-FX10 ma konkretny 6x zoom optyczny stabilizacje i optyke Lieca-lepsza od A550 ale brak aku AA a dedykowany akumulator i brak manuala za to bardzo dobry tryb auto i czas migawki do 60s w jednym z trybów :)
    Ciezki wybór i bedzie nalezał do Ciebie...

• #217 30 Gru 2007 23:06
    klisiu
    Poziom 11  

pozwolcie ze zabiore glos :D

siedze sobie na allegro dosyc czesto i dziwie sie wszystkim ze za wszelka cene chca zakupic owy aparat ( rozumiem jak ktos ma pieniadze )
    ale jesli sa ograniczone wydatki to bardzo dobrym rozwiazaniem bedzie zakup urzywanego aparatu .

obserwowalem teraz kilka aukcji i przed godzina poszedl wedlug mnie bardzo dobry aparat LUMIX fz-7 z obiektywem leica za 580zl + 20zl przesylka
    na drugim miejscu jest NIKON coolpix 5700 za 657zl , ale za 800-900 zl mozna juz kupic nikona 8800 ktory w sklepie kosztuje ok 3000zl nowy .

co do aparatu kieszonkowego typu ten HP (zdecydowanie odradzam )

jednak za 40zl dorzej mozemy juz nabyc 100% lepszego canona a560 ktorego juz naprawde warto nabyc .

fuji s5700 kupilem za 599zl poszukac sklepu na ceneo .
    ( aparat dostal w prezecie moj szwagier :D i nie wypuszcza go z rak wiec nie mam go jak przetestowac ehh ) dlatego planuje zakup swojego aparatu

mysle ze dla przyszlysz fotografow amatorow najlepszym rozwiazaniem bedzie ten nikon 5700 lub 8800 oczywiscie urzywane , albo lumix fz7 lub fz5 .

pozdrawiam

• #218 31 Gru 2007 10:10
    lukas22 mastah
    Poziom 22  

Uzywanego bym nie chcial,nie wiadomo jak byl traktowany,co przechodził,czy nie ma rys na obiektywie a to delikatne sprzety wbrew pozorom.Pozatym nowy ma gwarancje a z uzywka i niepisanymi umowami ustnymi jest roznie...Uwazam ze nie warto oszczedzac na uzywkach a co do tego czy poszedl czy nie za taka przebitke to bym sie klucil bo nie wiadomo czy sprzedajacy osiagnał cene minimalna albo podbijał mu kumpel i to on wygrał aukcje tak ze z tym realnym ocienianiem na allegro bywa roznie...

• #219 31 Gru 2007 11:52
    Cobrat
    Poziom 18  

dzieki za porade lukas22 mastah, wiem ze to nie jest najlepszy aparat, ale przemyślałem sprawę i doszedłem do wniosku ze nie jestem zawodowym fotografem i nie musze mieć aparatu za "Bóg wie" ile kasy, a chodzi tylko o to żeby coś uwiecznić ;)<jak bym miał więcej do wydania to zastanowił bym sie nad jakims aparacikiem z bajerami, ale to moze kiedy indziej> a i jeszcze jedno:jakie firmy polecasz na przyszłośc jeśli chodzi o kupno aparatu???

• #220 31 Gru 2007 15:35
    klisiu
    Poziom 11  

lukas22 mastah napisał:
    Uzywanego bym nie chcial,nie wiadomo jak byl traktowany,co przechodził,czy nie ma rys na obiektywie a to delikatne sprzety wbrew pozorom.Pozatym nowy ma gwarancje a z uzywka i niepisanymi umowami ustnymi jest roznie...Uwazam ze nie warto oszczedzac na uzywkach a co do tego czy poszedl czy nie za taka przebitke to bym sie klucil bo nie wiadomo czy sprzedajacy osiagnał cene minimalna albo podbijał mu kumpel i to on wygrał aukcje tak ze z tym realnym ocienianiem na allegro bywa roznie...

no masz racje nigdy nie wiadomo nic do konca na allegro , ale przyznam szczerze ze nie raz kupilem cos naprawde dobrze za duzo nizsza cene .
    i oczywiscie tez nie raz sie rozczarowalem . :D pozdrawiam

• #221 01 Sty 2008 19:13
    wacek40
    Poziom 9  

Witam wszystkich i serdecznie pozdrawiam w Nowym Roku 2008, Pisze bo potrzebuje pomocy przy wyborze aparatu foto, ale mnie interesuje lustrzanka w granicach 1200-1500 zeta. Mój pierwszy aparat Minolta E223 która urzynam od 4 lat już powoli pada a poza tym jest to przestarzała technologia i nie wystarcza już na moje potrzeby. Mam psy i potrzebuje aparatu który robi dobre zdjęcia w ruchu, zdjęcia w terenie panoramiczne i takie na imprezie, czyli coś dobrego i uniwersalnego. Nie jestem specjalista w tym fachu ale taki aparat który posłuży parę lat.

https://obrazki.elektroda.pl/6_1199210755.jpg

• #222 01 Sty 2008 19:46
    lukas22 mastah
    Poziom 22  

za 1500zł kupisz podstawowa lustrzanke i nie bedzie furory,troszke małe fundusze jak na lustro...
    Pamietaj ze 1500 to nie wszystko bo do niej potrzebujesz jakiegos statywu,torby,karty akumulatorow ładowarki(jesli jest na AA) a to generuje koszty.
    Za 1500zł mozesz dostac Nikona d40 ktory jest jak za ta cene dobrym wyborem ale juz np autofokus dziala tylko z wybranymi obiektywami nikkora co jest minusem ale cos za cos...
    Proponuje Ci rozgladnac sie w tej kwocie za bardziej uniwersalna hybryda ktora dla kogos kto przesiada sie z starego kompakta i tak bedzie trafnym wyborem.
    Uwazam ze do lustra trzeba sie przygotowac,i chyba nie warto kupowac podstawowego lustra...

• #224 01 Sty 2008 22:35
    bigmaras
    Poziom 9  

Witam,
    Przymierzam się do zakupu aparatu cyfrowego do 1500zł. Do tej pory byłem użytkownikiem taniej cyfrówki Olympus D-545, służyła mi przez jakieś 2 lata i przyszedł czas na zakup czegoś bardziej ambitnego. Pierwsze kroki z fotografią mam już za sobą, aczkolwiek na lustro jeszcze za wcześnie. Początkowo zastanawiałem się nad wyborem:
    - Sony H9
    - Panasonic FZ50
    - Fuji S9600
    - Canon S5 IS

Po przeczytaniu sporej ilości artykułów wyeliminowałem pierwsze 2 pozycje (mam nadzieje, że słusznie). Stanąłem więc przed wyborem pomiędzy Fuji i Canonem, obie pozycje na dzień dzisiejszy kosztują ok 1370zł wraz z kartami pamięci.
    Zwracam się z prośbą o fachową pomoc w wyborze, gdyż zauważyłem na tym forum wielu ekspertów w tej dziedzinie. Na czym mi zależy, a na czym nie: różnica 1 megapiksela nie robi mi różnicy gdyż nie będę używał aparatu do wieloformatowych wydruków, jakoś wykończenia i design aparatu jest dla mnie również bez znaczenia (aparat służy do robienia zdjęć a nie do podziwiania), podobnie mała różnica w zoomie, natomiast często zdarza mi się robić zdjęcia w złych warunkach oświetleniowych i bez statywu i tutaj wydaje mi się, że będzie miała znaczenie stabilizacja obrazu, której niby fuji nie ma ale... (no właśnie jak to jest z tą stabilizacją obrazu w fuji), zależy mi również abym czasem mógł szybko walnąć fotkę w trybie auto, ale czasem troszkę pobawić się manualnymi ustawieniami (taki wstęp do zabawy lustrzanką), zależy mi również na małym poziomie szumów. Brakuje na polskich stronach miarodajnych testów aparatu fuji. Bardzo proszę o pomoc.

• #225 01 Sty 2008 23:14
    lukas22 mastah
    Poziom 22  

Zwróc uwage na Lumixa fz18 w cenie sie zmiescisz,a ma stabilizacje,poprawny i naprawde dzialajacy tryb auto i szerokokątny obiektyw na bardzo dobrej optyce.
    W fuji stbilizacji optycznej NIE MA,optyka grosza ale masz recznie strojony fokus. Zarowno w nim jak i Canonie masz stopke pod lampe a to jest juz duzy plus.
    Ogólnie rzecz biorac Canon najmniej szumii na wyzszych ISO i chyba ma najlpesza optyke...

• #226 02 Sty 2008 12:59
    wonski83
    Poziom 12  

Witam, chciałem kupic aparacik do 900zl, ogólnie nie znam się na cyfrówkach i chciałem prosić o pomoc. Rozyślam nad zakupem Sony DSC-T20, Canon Ixus 750 lub 800.

Który z tej trójki wybrać najlepiej? A moze jakiś inny model?

• #227 02 Sty 2008 13:29
    brodziatko
    Poziom 12  

co do rady: pana czy fuji
    9600 ma moja szwagierka - niezly, choc dokucza przy szybkim foceniu brak stabilizacji. Na duzym zoomie ostrego zdjecia bez slonca na plazy nie zrobisz. Ale za to ma duze mozliwosci. Nie wszystkim si epodobaja nieco rozmyte zdjecia, ale to dla ogladajaych powiekszenia.

Ja bym chyba wzial panasonica, chyba ze ktos foci mniej amatorsko. Tacy jednak doloza i kupia slaba, ale lustrzanke.

• #228 02 Sty 2008 13:41
    zbigniew242
    Poziom 2  

heh ja bym nie kupil zadnego z nich nawet za 500zl^^...ale to tylko moje zdanie .. musisz wiedziec do czego ten aparat będzie Ci potrzebny , jak będzie on przez Ciebie wykorzystywany. Zasadniczo oba aparaty to tzw wypasione "małpki" i jezeli aparat bedzie Ci potrzebny do robienia automatem fajnych fotek na imprezie , wycieczce czy w domu aparaty te sa jak naprawde dobre ,ja osobiscie jednak w tej cenie nie wybral bym ani jedneg ani drugiego . Zastanow się nad OLYMPUSEM SP-350 niewiem czy jeszcze mozna dostac go nowego , ale powinien jeszcze byc . Ogolnie ma go kolega i jak na tak maly aparacij jest naprawde konkretny . Drugi aparat ktory godny jest polecenia to Panasonic TZ2

• #229 02 Sty 2008 17:15
    klisiu
    Poziom 11  

jesli chodzi o fuji jest to na pewno dobry wybor jesli chce sie pozniej przejsc an lustrzanke . ale bez statywu sie nie obejdzie , chyba ze beda to zdjecia na wycieczce lub imprezie .

canon wydaje mi sie tu najlepszym wyborem - bedzie chyba robil ladniejsze ostrzejsze zdjecia .

ale radze sie zastanowic czy warto wydawac az 1500zl na kompakt .
    czy nie lepiej zaoszczedzic kupic nie wiele gorszy aparat do 1000zl a pozniej przejsc na lustrzanke ?? i do lustrzamnki dolozyc te 500zl bo na pewno sie przyda .

pS. za 1300-1500zl kupi sie juz BODY lub aparat z obiektywem NIKON D40 lustrzanke . ale doniego trzeba dokupic nowy obiektyw zeby bylo ok .

pozdrawiam

• #230 03 Sty 2008 12:39
    wonski83
    Poziom 12  

Wec co radziecie Panowie, który aparat lepiej kupic??

• #231 03 Sty 2008 12:45
    bigmaras
    Poziom 9  

Im więcej czytam tym bardziej się zastanawiam. Sporo osób poleca mi Canona S5 IS i w sumie już się zdecydowałem, ale dzisiaj zauważyłem ten aparat w sklepie Pentax K100D Super z obiektywem 18-55 za około 1600zł. I teraz to zgłupiałem, niby 300zł różnicy, dostaje lustrzankę ze stabilizacją obrazu. Czy mógłby mi ktoś doradzić, jak działa ta stabilizacja obrazu w porównaniu do tego canona. Większość moich zdjęć jest z ręki.

• #232 03 Sty 2008 19:42
    MEDIASHOP
    Poziom 18  

bigmaras napisał:
    Pentax K100D Super z obiektywem 18-55 za około 1600zł.

W tej cenie (1643,oo na dzien 03.01.07r. + wysylka [w tym sklepie ok. 70zl za wysylkę to norma, nielicz takze na instr. w jezylu polskim; chociaz jak ktos kupuje lustro to raczej instrukcji nie 'studiuje']) z lustrzanek mozna zakupic tylko NIKON D40 + KIT, ktory jednak jest wg mnie słabszą ofertą.

Reasumując: ponizej 1700zl. masz świetne lustro, ktore jednak nie pozwala na podpięcie 'uniwersalnych' obiektywów, mozna natomiast zakupic cos przeznaczonego dla Pentaxa (nieco drozej), a i Kit-owe szkiełko jest niezłe. Wiekszosc szkieł, ktore mozesz podpiac np. pod Canon'a nie wkrecisz do Pentaxa, ale sa od tego takze wyjatki i wbrew pozorom wybór nie jest mały.

Jeśli jednak zadajesz pytania o stabilizację obrazu to może jednak jeszcze nie pora na 'lustro'. Sam aparat nie zrobi za Ciebie super fotek, a i ultrazoom vs. lustro to niełatwe porównanie.

• #233 13 Sty 2008 02:29
    kotecci
    Poziom 11  

Czy znacie jakis aparat o mozliwosciach Panasonica FZ8, w cenie ~700zl ktory bylby lepszy(lepsze fotki, pelny manual)?
    Z tego co czytam to chyba w tej cenie wymiata ;)
    Sony ma w ofercie H3 ale on nie ma RAW-u i chyba jednak gorszy..

• #234 14 Sty 2008 23:26
    tatra-mario
    Poziom 9  

Potrzebuje porady jaki wybrać z tych trzech: PANASONIC Lumix DMC-FZ18 SONY Cyber-shot DSC-H9 CANON PowerShot S5 IS albo jeszcze lepszy jesli jakiś polecacie, zależy mi na tym by moc zrobić zdjecie szybko w niespodziewanej sytuacji, i żeby jakość zdjęć była jak najlepsza. No a cena max za aparat=1400zł. Aha i jeszcze jedno na jakie parametry patrzeć w danych, które są bardziej istotne i jakie powinny być idealne wartości?
    Z góry dzięki za odp.

• #235 15 Sty 2008 17:55
    klientka
    Poziom 10  

Media Markt proponują na wyprzedazy Nikon S 50 C za 599 zl. Mozna go kupić do robienia zdjęc rodzinie ?. Proszę o pomoc. CZytam fo forum i nie ma nic o tym aparacie.

pozdrawiam

• #236 17 Sty 2008 00:12
    klisiu
    Poziom 11  

witam . ehh niby dobra cena jak na ten aparat .
    jednak nie pokusilbym sie o zakup aparatu za 600zl tylko dlatego ze ma 7 mega pixeli . duzo lepszym wyborem do zdjec rodzinnych i nie tylko poniewaz na pewno bedzie mial wiecej opcji

Canon z serii A

np canon a560 koszt na allegro na pewno nie powinien przekroczyc 500zl razem z wysylka kurierem czyli bedzie aparat w 2 dni .

mozna tez zakupic w sklepie internetowym canona a570 IS za 560zl
    jest to a560 tylko ze ma stabilizacje obrazu na pewno bedzie lepszym wyborem jesli bedzie sie robilo zdjecia po alkocholu :D .

ogolnie do zdjec rodzinnych jak najabardziej polecam tego canona .

ps.
    canona a560 za 444zl w sklepie internetowym . warto sie rozejzec po internecie a jak sie juz cos upatrzy przejsc sie do marketu i porownac aparaty .

pozdrawiam

• #237 17 Sty 2008 10:55
    zdaro
    Poziom 11  

Pół roku temu, po długiej szukaninie i czytaniu opinii, zakupiłem Canona a570 IS i wszyscy (ja , żona i dzieciak 6lat) są zadowoleni.

Fotki na auto (jesteśmy amatorami) wychodzą świetne, a po dokupieniu karty 4Gb, przy świetle dziennym, można nakręcić przy jakości dość dobrej, około 30-to minutowy filmik (stara kamera jest teraz mało używana).

Monitor 2,5 cala to piękna sprawa, reszta znajomych którzy wcześniej zakupili cyfrówki ma jakieś malutkie :D

Stabilizator obrazu mam w kamerze i tutaj też się przydaje :D

• #239 18 Sty 2008 19:44
    kotecci
    Poziom 11  

Mediashopie cena mogla sie zmienic przez te "pare"dni w dodatku to tylko 5zł, prawdopodobnie tak bylo :)

Co do tematu ...
    Ja niedawno wreszcie kupilem aparacik - DMC-FZ8 za 699, wiec mysle, ze w dobrej cenie jak na tej klasy sprzet/czesto w sklepach sa calkowite kompakty niewiele taniej/. Zastanawialem sie tez nad S6500 ale jednak szkoda mi doplacac ~500 zl zwlaszcza, ze i tak nauczenie sie FZ8 zajmie mi troche, a roznice z tego co wyczytalem nie sa na tyle duze aby doplacac :) FZ8 to chyba najlepszy aparacik z manualem w cenie do ~700.
    W podobnej cenie moglem miec: Sony H3/brak RAW ../, Sony H5/shutter button problem dosc powszechny ../

Plusy:
    - jasny obiektyw (wiekszosc zdjec mozna zrobic w ISO100 + statyw - w nocy)
    - stabilizacja, przydaje sie - zwlaszcza przy zoomie
    - dobry zoom x12 przy 7MP, 14,4 przy 5MP i x18 przy 3MP
    - bardzo wyrazny wyswietlacz
    - wizjer - przydatny w sloncu, nie kazdy aparat to ma ;)
    - RAW + soft = nieskończone możliwości ...
    - filmy, mimo ze zoomu w trakcie krecenia nie mozna zmieniac sa wiecej niz wystarczajace, ciekawy jest tryb panoramicznych filmikow
    - duzo predefiniowanych trybow sceny

minusy:
    - szumy ale bez przesady to norma w tej klasie ;)
    - niespecjalnie wygodne sterowanie zoomem
    - w nocy bez statywu ciezko zrobic nieporuszone zdjecie

Mi w zupelnosci wystarcza FZ8.

• #240 18 Sty 2008 19:52
    MEDIASHOP
    Poziom 18  

kotecci napisał:
    wreszcie kupilem aparacik - DMC-FZ8 za 699, wiec mysle, ze w dobrej cenie jak na tej klasy sprzet

Spośród ultrazoomów FZ8 w tej cenie to dobry wybór, można co prawda taniej kupić np. Olympusa SP-510, ale to moim zdaniem słabszy model, można także wziąć pod uwagę np. FUJI S5700 lub S5800.

Odnośnie FUJI S6500 - uważam, że to jeden z lepszych ultrazoom'ów, świetnie sprawdza się w praktyce ręczne sterowanie na pierścieniu obiektywu (szybko i precyzyjnie, jak w lustrzance),aparat ma dobre "szkiełko". Model niestety trochę droższy i niedostępny już u producenta (wyszedł z produkcji).

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME