Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
AdexAdex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki aparat cyfrowy kupić?

sundecade 18 Lut 2008 18:06 272244 335
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam.
    Mam pytanko. Do tej pory użytkowałem fuji S5600, z którego w sumie jestem zadowolony. Jednak nie odpowiada mi jakość fotografii nocą lub w słabo oświetlonych pomieszczeniach. Więc postanowiłem zakupić "kompakt", ale z gniazdem do lampy błyskowej. Znając fora i forumowiczów od razu poproszę o podpowiedź sprzęciku do 1500zł. Ani złotówki więcej. Jaką lampę błyskową polecacie do kwoty 500zł.
    Abyście nie posądzili mnie o to, ze idę na łatwiznę, to podam swojego faworyta. S9600.Za: obeznany jestem z "menu" 5600, więc dużych różnic nie spodziewam się, jestem zadowolony z jakości zdięć s5600, posiadam karty xd (choć nowy fuji ma slot na xd oraz sd a sd to o wiele niższy koszt).
    A może lepsza będzie lustrzanka NIKON D40 z obiektywem (na początek) 18-55mm? Zawsze istnieje możliwość "robudowy" sprzętu. :D
    Pozdrawiam.
  • AdexAdex
    pawel-foto
    Poziom 19  
    przemo-lukas napisał:
    Witam.
    Więc postanowiłem zakupić "kompakt", ale z gniazdem do lampy błyskowej. Znając fora i forumowiczów od razu poproszę o podpowiedź sprzęciku do 1500zł.

Lampa zewnętrza nie da wiele-oświetli kilka metrów a zdjęcia gdzie głównym źródłem światła jest lampa błyskowa nie należą do najatrkcyjnieszych. Pewnie głównym powodem Twojego niezadowolenia są szumy-a te w nowszych kompaktach nie będą wiele mniejsze. Oprogramowanie aparatu pewnie je jakoś redukuje ale wielkść matryc w kompaktach raczej nie wzrosła. A to sam też możesz zrobić w jakimś programie graficznym.
    A za 1500zł kupisz używane lustro ;)
    przemo-lukas
    A co sądzisz o body do 1000-1100zł (nowe)
  • AdexAdex
    pawel-foto
    Poziom 19  
    przemo-lukas napisał:

A które to?
    MEDIASHOP
    Poziom 18  
    przemo-lukas napisał:
    podam swojego faworyta. S9600.Za: obeznany jestem z "menu" 5600, więc dużych różnic nie spodziewam się, jestem zadowolony z jakości zdięć s5600, posiadam karty xd (choć nowy fuji ma slot na xd oraz sd a sd to o wiele niższy koszt).
    A może lepsza będzie lustrzanka NIKON D40 z obiektywem (na początek) 18-55mm? Zawsze istnieje możliwość "robudowy" sprzętu. :D
    Pozdrawiam.

S9600 to najbardziej zaawansowany UZ na rynku -i nie jest to tylko moje zdanie.

Obsługuje karty xD i CF

Ruchomy display ułatwia robienie fotek w niektorych warunkach.

Zoom na pierścieniu obiektywu (szybko i precyzyjnie).

W cenie ok. 1500zł. dostaniesz D40Kit, moze takze Pentax K100D Super Kit.

Moje zdanie - z obiektywem kitowym przy ww.modelach nie zostawisz z tyłu S9600, a dodatkowe szkiełko kosztuje.

Jeśli zaś zrezygnujesz z S9600, to juz tylko pozostaje lustro...
    pawel-foto
    Poziom 19  
    Bez względu jak zaawansowany to tylko zamknięte pudełeczko z którym nic w przyszłości nie zrobimy. Bo dodatkowe nasadki to tylko pomyłka dla fotografii. Jeżeli chcemy o fotografii myśleć inaczej niż tylko do fotek pod Neptunem i zdjęć z imprezy to chyba szkoda kasy bo i tak to przyjdzie kiedyś wymienić.
    jarewa
    Poziom 31  
    A ja sie tylko jszcze zapytam jaki jest lepszej firmy obiektyw? Sigma Minolta czy Sony? Wiem że pewnie to zależy od zastosowanych lusterek. Ale czym sie kierować przy kupnie obiektywu oprucz soczewek?
    pawel-foto
    Poziom 19  
    jarewa napisał:
    A ja sie tylko jszcze zapytam jaki jest lepszej firmy obiektyw? Sigma Minolta czy Sony? Wiem że pewnie to zależy od zastosowanych lusterek. Ale czym sie kierować przy kupnie obiektywu oprucz soczewek?

To tak się nie da. Trzeba porównać konkretne modele. Sony nie projektowała własnych obiektywów. 95% to konstrukcja Minolty tylko teraz z nowym napisem. Nowe konstrukcje dla Sony są Zaissa. Na używane Sigmy trzeba uważać-takie z XX wieku mogą nie działać z cyframi.
    pawel-foto
    Poziom 19  
    Obiektyw nie jest zły ale za tą cenę kupisz FLINTĘ (tylko ma mniejszy zakres-ale jakość !)lub 100-300 który jest od niego znacznie lepszy. No a ten obiektyw mało używany też kupisz coś koło 350zł (tylko ze znaczkiem Minolty)
    przemo-lukas
    pawel-foto napisał:
    przemo-lukas napisał:

A które to?

Wspomniany wcześniej NIKON D40
    pawel-foto
    Poziom 19  
    To bym brał. Chyba, że znajdziesz coś na C... ;)
    przemo-lukas
    EOS 350D?
    Toczy się wojna pomiędzy zwolennikami D40 a EOS350/400D. :D
    Prawie jak pomiędzy zwolennikami camridge audio i NAD.
    Canon nie potrzebuje obiektywów z silnikiem. Czy porównywalne jakościowo obiektywy nie będą tańsze właśnie do canona? Czy nie ma większego wyboru z tego względu do EOS'ów?
    kriskolo
    Poziom 12  
    Witam
    Czy ktoś ma jakieś zdanie na temat "Samsung Digimax S850"
    Tylko nie piszcie, że aby zrobić dobre zdjęcie to musze kupić cyfrową lustrzankę za 2000zł. Nie o takie opinie mi chodzi.
    Szukam aparatu w podobnej cenie do zdjęć amatorskich(wyłącznie) dla osoby w podeszłym wieku (odpadają zaawansowane technologicznie manuale). Ot włącz i naciśnij. (mile widziana stabilizacja obrazu)
    Pozdrawiam
    klisiu
    Poziom 12  
    samsungi odradzam bo wedlug mnie to tylko plastik do marketow ,
    proponowalbym raczej canona a570 IS idealny do domu duzo lepsza jakosc zdjec niz z samsunga 1 mega pix mniej ale dla amatorow wystarczy i 5 mega .

cena w sklepie online 465,00 zł

mysle ze warto .

lub canon a 560 bez stabilizacji za 375,00 zł

poozdrawiam
    pawel-foto
    Poziom 19  
    przemo-lukas napisał:
    EOS 350D?

Canon nie potrzebuje obiektywów z silnikiem. Czy porównywalne jakościowo obiektywy nie będą tańsze właśnie do canona?

Myli się kolega. To Cannon pierwszy zastosował we wszystkich obiektywach silnik. Nikon miał tylko w tych najdłuższych. Kiedyś w firmach niezależnych obiektywy Canona były właśnie o to droższe. Ale teraz raczej już się wyrównały ceny.
    Ja powiem tak:popatrz, porównaj itp. Ale ja jak bym miał teraz kupować to bym kupił Canona.
    kriskolo
    Poziom 12  
    Witam
    A co Pan paweł-foto sądzi o Canon PowerShot A570 IS. Pracował Pan w sklepie itd. Jeżeli to możliwe chciałbym poznać opinie wielu.
    Prawdę mówiąc - podoba mi się ten model.

Dodano po 39 [minuty]:

Zapomniałem o bardzo istotnej sprawie - dodatki.
    Aparat nie będzie działać bez prądu - jaką ładowarkę i jakie akumulatory?
    I przydała by się jakaś karta pamięci - jaką?
    Dzięki za poświęcony czas.
    pawel-foto
    Poziom 19  
    kriskolo napisał:
    Witam
    A co Pan paweł-foto sądzi o Canon PowerShot A570 IS. Pracował Pan w sklepie itd. Jeżeli to możliwe chciałbym poznać opinie wielu.
    Prawdę mówiąc - podoba mi się ten model.

Pracowałem w sklepie z 10 lat. Ale już od 5 nie. To nie znam tak od podszeki tego co jest teraz na topie.Nie chcę wprowadzać w błąd.Ale jakby będzie potrzba to spytam kogo trzba-znajomości zostały ;)
    kriskolo
    Poziom 12  
    Bardzo Proszę
    zależy mi - jak pisałem aparat nie dla mnie i chciałbym zrobić przyjemność starszej osobie. Wyjeżdża niedługo na wycieczkę do Egiptu. i aparat na pewno mu sie przyda!!

Dodano po 5 [minuty]:

Jeśli chodzi o akcesoria - wiem dużo tego - proszę napisać czego nie kupować, może będzie łatwiej.
    przemo-lukas
    pawel-foto napisał:

Ja powiem tak:popatrz, porównaj itp. Ale ja jak bym miał teraz kupować to bym kupił Canona.

Właściwie robię to cały czas. Stąd te dylematy. :D
    Słyszałem opinię, że nie ma co kupować nie co lepszego body (chodzi tu o EOS 350D i 400D) a zaoszczędzone pieniążki przeznaczyć na lepszy obiektyw od "kitowego". Co o tym sądzisz?
    Mam jeszcze pytanko odnośnie obiektywu. Który jest lepszy:
    Sigma 70-300mm F4-5.6 APO DG MACRO
    Tamron SP AF 70-300 mm F/4-5.6
    Pierwszy to koszt ok 850zł drugi 600zł (więc różnica jest spora)
    grzegorz kk
    Poziom 13  
    Nie sprecyzowałem swoich oczekiwań co do aparatu chodzi mi o zaawansowany kompakt na wyjazdy na wakacje foto-kolej(szybsza migawka manual),wideo :D.Spory zoom min X 12.Najlepiej chciałbym kontrolowac większośc/wszystkie ustawienia ważniejsze w aparacie. Tryb nocny mile widziany ,jak i równierz "duża rozpiętośc ISO".
    Pozdrawiam.
    pawel-foto
    Poziom 19  
    przemo-lukas napisał:

Słyszałem opinię, że nie ma co kupować nie co lepszego body (chodzi tu o EOS 350D i 400D) a zaoszczędzone pieniążki przeznaczyć na lepszy obiektyw od "kitowego". Co o tym sądzisz?

Zdecydowanie tak. Ja też nie zmieniam body bo zysk na jakości niewielki a zawsze lepiej pomyśleć o lepszym szkiełku. Tylko to co mi się podoba trochę przydrogie :(
    przemo-lukas napisał:
    Mam jeszcze pytanko odnośnie obiektywu. Który jest lepszy:
    Sigma 70-300mm F4-5.6 APO DG MACRO
    Tamron SP AF 70-300 mm F/4-5.6
    Pierwszy to koszt ok 850zł drugi 600zł (więc różnica jest spora)

Zdecydowanie Sigma APO.No chyba, że znajdziesz coś używanego firmowego(w Minolcie/Sony bym mógł więcej podpowiedzieć ;) )
    przemo-lukas
    No i jeszcze jeden aparacik, nad którym sie zastanawiam to PENTAX K100. Kompaktybilność z wcześniejszymi "szkłami" to na prawdę wielki plus tego aparatu.
    pawel-foto
    Poziom 19  
    przemo-lukas napisał:
    No i jeszcze jeden aparacik, nad którym sie zastanawiam to PENTAX K100. Kompaktybilność z wcześniejszymi "szkłami" to na prawdę wielki plus tego aparatu.

Nie pchał bym się w Pentaxa choć to bardzo dobre aparaty. Musisz pamiętać o popularności danego systemu.Poszukaj wśród znajomych kto co ma. Bo zawsze można zasięgnąć rady albo coś pożyczyć.
    A ja właśnie na 90% podjąłem decyzję o wyjściu z Minolta/Sony(po 15latach w używania Minolty)i kupnie Canona. Tylko dylemat D40 czy D5?
    MEDIASHOP
    Poziom 18  
    przemo-lukas napisał:

Jesli K100, to K100D SUPER - moim zdaniem bardzo udane lusterko (stosunek cena/jakosc).

Jako, że na dłuższą metę trudno pozostać przy obiektywie kitowym (który w tym modelu wcale nie jest zły) to trzeba wziąć pod uwagę dostepność i cenę szkieł (w przypadku Nikona i Canona jest duzo wiekszy wybór).

Dodano po 44 [minuty]:

pawel-foto napisał:
    Bez względu jak zaawansowany to tylko zamknięte pudełeczko z którym nic w przyszłości nie zrobimy. Bo dodatkowe nasadki to tylko pomyłka dla fotografii. Jeżeli chcemy o fotografii myśleć inaczej niż tylko do fotek pod Neptunem i zdjęć z imprezy to chyba szkoda kasy bo i tak to przyjdzie kiedyś wymienić.

Zgadza sie, tylko...że tańsze lusterka z kitami nie dają Ci takiej możliwości jak S9600 - żeby miec lepsze efekty do lustra potrzeba wiecej niż 1 szkiełko, a to sprawi, że różnica w cenie bedzie wynosiłamin. 1000zł.

S9600 napewno jest dobrym wstępem do poważnego traktowania tematu foto; aparat ma dobre szkło, jest uniwersalny. Jesli apetyt się zwiekszy to poprostu sprzedajemy FUJI-ka i kupujemy lustro + przynajmniej 2 szkła.

Konkluzja (oczywiście moja subiektywna) - w tej cenie nie kupisz niczego lepszego.
    przemo-lukas
    MEDIASHOP, masz rację, ale...
    pawel-foto też. Prawdę mówiąc liczę się z każdą opinią, ale chyba jadnek skłaniał bym się kupić lustrzankę (konkretnie eos400d). Po drugie S5600 w tamtym roku wydawał mi się aparatem, którego nie będę miał potrzeby zmieniać przez dłuższy czas. Przyznam, że ten aparacik bardzo mi się podoba. Ale jego wadą są fotografie przy słabym oświetleniu obiektów w ruchu (oczywiście jeśli chodzi o fotografie które są możliwe przy takiej optyce). Przez ten rok mogę go sprzedać taniej niż za 1/2 jego ceny (za 1/2 ceny ale z dodatkami jakie musiałem dokupić :D ). Natomiast do posiadanego body, mogę dokupować interesujące mnie akcesoria.
    BartekWB
    Poziom 27  
    Szykuje się do zakupu Canon'a 400D, myślicie, że ceny jescze spadną? Niedawno na rynku pojawił się następca 450D, może trochę poczekać?
    grzegorz kk
    Poziom 13  
    Podjełem decyzje!! :D .
    zdecydowałem się na Fuji 9600 i takie pytanko czy czekac na ten aparacik(link poniżej) czy kupic 9600 i zaopatrzyc go w akcesoria ?? statyw/lampa/akumulatorki/futerał/karty pamięci/ itd, itd(już zdążył troche stracic na wartości co przemawia na korzyśc dodatków:P):D. W S100 fs kusi stabilizacja obrazu nie to co mamy do teraz (pseudo stabilizacja w formie antyshocku :D ) :D podobno ma wyjśc w marcu :>>> ja moge poczekac tylko pytanie czy warto?.Z innego punktu widzenia martwi dedykowane zasilanie.

http://www.fotoclub.pl/fujifilm/fujifilm-s100fs-nowy-lider.html
    pawel-foto
    Poziom 19  
    przemo-lukas napisał:
    kupić lustrzankę (konkretnie eos400d).

To jesteśmy obaj na etapie zakupu sprzętu. Ja się zdecydowałem na D40. I ostatnio dwa dni spędziłem na forum Canona bo się na optykę nie mogłem zdecydować.Ten dłuższy to wiedziałem który, ale nie wiedziałem jaki krótki wybrać.
    MEDIASHOP
    Poziom 18  
    40D to wysoka półeczka :)

Dla mniej wymagających - na rynek wszedł NIKON D60 - zobaczymy co potrafi...