Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Arrow Multisolution Day
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki aparat cyfrowy kupić?

sundecade 10 Mar 2007 14:08 269952 332
  • #1 10 Mar 2007 14:08
    sundecade
    Poziom 11  

Jak zwykle proszę o pomoc :P
    Jaki proponujecie aparat cyfrowy do 650 zł? I o co mam pytać sprzedawcę, gdy będę chciał kupić?

2 29
  • Arrow Multisolution Day
  • #2 10 Mar 2007 16:14
    wilde_hilde
    Poziom 19  

seba002 napisał:

Niezła propozycja dla kogoś, kto nie lubi eksperymentować z ustawieniami.

Bezsprzecznie najsłabszym "ogniwem" tego zestawu są ogniwa :)

Zaletą akumulatorów Maxcell jest niska cena, za to niestety jakość (żywotność) jest mierna, a pojemność (3200mAh) sztucznie zawyzona ...

Przekładając na praktykę: kto prowadzi sprzedaż hurtową zasilania (akumulatorki etc...) ten wie ile jest reklamacji na aku firm Max...., For..... itp.

Z ogniw polecam: GP, Energizer, Ansmann, Duracell, Varta, a także Sanyo, Sony i kilka innych....

W powyższej aukcji sprzedający nie proponuje żadnej karty pamięci, którą i tak trzeba będzie nabyć.

0
  • Arrow Multisolution Day
  • #3 10 Mar 2007 16:35
    yaro_71
    Poziom 13  

Witam.
    Jestem na kupnie cyfrówki, tylko niestety nie orientuję się, która do tej ceny jest najlepsza. Szukałem po stronach, ale tam różnie piszą. Bardzo bym prosił, żebyście mi jakiś polecili.
    Co myślicie o Nikon Coolpix L11
    albo Samsung DigiMax S700 ?
    Proszę mi podsunąć jakieś propozycje.

-1
  • #4 15 Mar 2007 17:45
    Joker2
    Poziom 23  

Mam zamiar kupić aparat cyfrowy.
    Wacham się między modelami Olympus Fe-240 i Canon A550. Który z nim polecacie wybrać?

Tak właściwie, to zależy mi na kilku parametrach: 7 mln, nagrywanie VGA 30kl/s z dźwiękiem, zasilanie baterie AA, zoom optyczny 4 albo 5x. Może ktoś zna model o takich parametrach.

Tak właściwie to stabilizator obrazu jest potrzebny przy małych zoomach?

Cena do 800zł.

Z góry dziękuje za propozycje.

Moderowany przez skryn:

Przeniosłem z "Inne".

0
  • #5 16 Mar 2007 19:51
    Romek_xx
    Poziom 24  

Szczegółowe informacje o cenach i parametrach uzyskasz na tej stronie: http://www.e-cyfrowe.pl/index.php , po prawej stronie jest przycisk do porównania modeli aparatu...
    Stabilizator obrazu jest potrzebny nie tylko przy zoomach... ja osobiście wolałbym zrezygnować z kręcenia sekwencji video na rzecz fajnego makro... np Olympus SP550 ma makro od 1 cm... ale jest to inna grupa cenowa niż wspomniałeś. Ale to moja subiektywna ocena, wszystko zależy od tego jakie kto ma preferencje i co chce tym sprzętem robić. Pzdr

0
  • #6 20 Mar 2007 23:18
    hotdog
    Poziom 26  

ja bym innych kompaktów niż cannny seri A5xx lub A6xx nie kupował. Może nie mialem w rękach wszystkich aparatów wyprodukowanych na świecie, ale te canony są super. Do tego sa dosyc małe, szczególnie te A5xx, cena w stosunku do paramterów może lekko wygórowana, ale mysle ze warto....

0
  • #7 21 Mar 2007 13:50
    kiperek82
    Poziom 9  

Jeżeli cyfrówka to w tym przedziale cenowym polecam Canon. Jest chyba najlepszy. Sam mam a540. zdjęcia Super a i te parametry o których piszesz spełnia. W dodatku masz możliwość podłączenia lepszego obektywu. !!! Pozdrawiam

0
  • #8 21 Mar 2007 22:24
    wilde_hilde
    Poziom 19  

kiperek82 napisał:
    Jeżeli cyfrówka to w tym przedziale cenowym polecam Canon. Jest chyba najlepszy.

Także polecam klasę A CANON'a, szczególnie tym, którzy chcą mieć wpływ (manual) na efekt swoich zdjęć.

Cytat:

Sam mam a540. . . . W dodatku masz możliwość podłączenia lepszego obektywu. !!! Pozdrawiam

Nie bardzo rozumiem co masz na myśli...

Klasa A to dobre kompakty, ale lustrzankami póki co nie są :)

0
  • #10 22 Mar 2007 23:49
    darekgra
    Poziom 11  

kiperek82 zapewne chodziło o możliwość podłączenia (nałożenia) nasadek typu:konwerter szerokokątny, nasadka makro i jeszcze kilka innych typów. sam posiadam canona a540 który spełnił moje oczekiwani, zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie jakość zdjęć robionych w automacie(rewelka). polecam

0
  • #13 27 Mar 2007 10:26
    kiperek82
    Poziom 9  

Dokładnie chodziło mi o te nakładki. Jest super a na manualu można zmienić prawie wszystko i wtedy zdjęcia nabierają indywidualizmu. Czyli dla każdego coś miłego i dla amatorów i dla trochę bardziej wtajemniczonych.

0
  • #14 28 Mar 2007 21:49
    Krasy
    Poziom 1  

Jeśli chodzi o kupno cyfrówki polecam Samsung Digimax S500 ,aparat ten wyróznia sie bardzo dobra jakoscia zdjęc w przyzwoitej cenie .Na dobry poczatek cyfromani jest to hit jakosci i ceny.Goraco Polecam

0
  • #15 10 Kwi 2007 09:48
    sphinx_7
    Poziom 13  

planuje kupic pierwsza cyfrowke izastanawialem sie dlugo, czytalem i ogladalem zdjecia z roznych aparatow i wybor padl na canona. Mam tylko dylemat czy kupic uzywana a510 czy nowa a530. Z tego co czytalem a510 ma lepszy tryb manualny i mniej szumi od a530 ale czy 3.2 mp to dzis juz nie zamalo, jak odbitki beda wychodzic? Jestem pocztakujacym fotografem ale juz wczesniej bawilem sie practica analogowa, wiec ustawienia manualne nie sa mi obce i wsumie dobrze je miec smile.gif Co sadzicie czy a510 to dobry wybor, oplaca sie uzywanego kupic?

0
  • #16 12 Kwi 2007 00:22
    czerwienny
    Poziom 11  

witam

jedno,na co nalezy zwraca uwage,a na co nie:

-zoon OPTYCZNY minimum 8x
    -zoom cyfrowy bezuzyteczny w zasadzie i to jest nabijanie ludzi w tzw butelke
    -mozliwosc recznego ustawienia balansu bieli(zeby fotki nie wychodzily zielone,czy niebieskie itp)
    -mozliwosc recznego ustawu czasu naswietlania,otworu przyslony i czulosci ASA(emulacja czulosci filmu)
    -jezeli nie bedziesz mocno kadrowal zdjec,a Twoje odbitki nie beda wieksze,niz 20x30cm,to wystarczy spokojnie 3megapixele (tak..to wystarczy,zeby fota nie miala pixeli-przy dobrym ustawieniu labu przez operatora w firmie,w ktorej wywolujesz zdjecia na papier)
    -firma..tutaj akurat nie ma reguly,chociaz polecam canon,minolta,fujii,sony...nawet TRUST jest dobrej jakosci...
    -nie poleam..tevion,medion i podobne sprzedawane na allegro i majace rozdzioelczosc 10megapixeli (interpolowanej rozdzielczosci) z zerowym zoomem OPTYCZNYM ..bleeeeeeeee....

ogolnie tak,jak pisalem... duzy zoom OPTYCZNY plus minimum 3 megapixele matryca...
    -dobra opcja sa sanki na dodatkowa lampe blyskowa (np minolta Z3 jest spox,ale nie ma takowych)...jak juz sie wkrecisz w fotografie,to bedziesz mogl dokupic lampe,zamiast martwic sie,jak szybko sprzedac obecny,zeby kupic lepszy...

ja korzystam z compaktow(mniejsze,do zdjec np. na baletach)

ale do zdjec zamierzonych korzystam wylacznie z lustrzanek,np. KM D5D,czy CANON EOS 50E QD (do ktorych mam troche obiektywow)

pozdrawiam

0
  • #18 15 Kwi 2007 01:38
    czerwienny
    Poziom 11  

marian1977 napisał:
    może bardziej doświadczeni powiedzą co o tym sądzicie,
    http://www.allegro.pl/item183408227__kodak_z710_7_1mpix_10xopticz_sd1gb_fut_fvat_raty.html
    a może jednak coś innego proszę o pomoc, pozdrawiam

czasem jakis znajomy prosi,bym pofocil jego hybrydka (ja uzywam lustrzanki cyfrowej i na codzien nie mam stycznosci z hybrydami),ale patrzac na dane,ktore wyczytalem,to bym wolal to:

http://www.allegro.pl/item181926200_fuji_s5600_xd1gb_lad_aku_torba_f_v_raty_.html

zajrzyj tez np tu : http://www.pixmania.com/pl/pl/135359/art/fuji/finepix-s5600-zoom.html

przeczytaj moj wczesniejszy post (ze zrozumieniem) i zdecyduj,czy wolisz megapixele,ktorych w moim mniemaniu nie wykorzystasz,czy wieksza swobode w foceniu (chocby emulowana czulosc ISO matrycy przy wieczornych zdjeciach-w jednym 800,a w drugim 1600)

pozdrawiam

0
  • #19 15 Kwi 2007 17:49
    wilde_hilde
    Poziom 19  

czerwienny napisał:
    przeczytaj moj wczesniejszy post (ze zrozumieniem)

:)

Zgadzam się....

odnośnie zoom'u optycznego - w kompaktach masz najczęściej x4, jesli chcesz zostać snajperem to poszukaj czegoś wśród UZ, osobiście jednak polecam FUJI S6500 (5600 jest tańszy, ale warto dołozyć).

0
  • #20 15 Kwi 2007 22:54
    czerwienny
    Poziom 11  

wilde_hilde napisał:
    czerwienny napisał:
    przeczytaj moj wczesniejszy post (ze zrozumieniem)

:)

Zgadzam się....

odnośnie zoom'u optycznego - w kompaktach masz najczęściej x4, jesli chcesz zostać snajperem to poszukaj czegoś wśród UZ

no nie dokladnie chodzi o snajperstwo fotograficzne...
    po prostu robiac zdjecie np kilku osob stojacych na tle np jeziora,mozna samym zoomem wykadrowac sama twarz wybranej osoby,nie zblizajac sie do niej na tyle blisko,ze mala ogniskowa znieksztalcila by fotke...
    ...duza ogniskowa(czyli dobry zoom) daje nam mozliwosc wykonywania zdjec,ktore maja zachowana geometrie,sa glebokie i rozniez mozna dzieki zastosowaniu duzej ogniskowej(w polaczaniu np z duzym otworem przeslony) robic ladne portrety z bardzo mala glebia ostrosci...

a co do modelu aparatu,to ja podalem lepszy,wedlug mnie,aparat w tej samej cenie,a nawet troche tanszy(za zaoszczedzone pieniadze mozna kupic sobie niedrogi statyw,ktory na pewno sie przyda)

pozdrawiam

0
  • #21 16 Kwi 2007 19:06
    michcio
    Specjalista elektryk

Ja polecam Canona, szczególnie A540. Niezły kompakt, duży, wyraźny LCD. Filmy w 640x480 mają 30 kl/s, sam je widziałem - są bardzo płynne i mają wysoką jakość - prawie jak z kamery. Dostępny za jakieś 700 zł. Do tego karta SD 1 GB za 40 zł i jakieś akumulatorki. W sumie to bardzo dobry zestaw.

Aha, widziałem takich, co zwodzili się 12 MP na allegro. W rzeczywistości to interpolacja - matryca 3,2 MP. Uważać, co kupujecie!

Pozdrawiam.

0
  • #22 16 Kwi 2007 23:35
    tbunio
    Poziom 19  

Witam

Ja od kilku miesięcy posiadam Sony DSC-W50. Do moich amatorskich zdjęć wystarcza, ma kilka trybów fotografowania. Wybrałem go bo ma duży wyświetlacz, aluminiową obudowę i serwisy w całym kraju (odpukać), a nie jak samsung (tylko jeden).
    pozdrawiam

0
  • #23 18 Kwi 2007 08:58
    czerwienny
    Poziom 11  

michcio napisał:
    Aha, widziałem takich, co zwodzili się 12 MP na allegro. W rzeczywistości to interpolacja - matryca 3,2 MP. Uważać, co kupujecie!

Pozdrawiam.

nie da sie zrobic z 3,2 mega 12 mega...troche przegiecie..ale wczesniej napisalem cos na ten temat;
    "-nie poleam..tevion,medion i podobne sprzedawane na allegro i majace rozdzioelczosc 10megapixeli (interpolowanej rozdzielczosci) z zerowym zoomem OPTYCZNYM ..bleeeeeeeee...."

0
  • #24 18 Kwi 2007 21:25
    majkel20061
    Poziom 10  

Ja właśnie sprzedałem Fuji Finepix S5500, polecam ten aparacik jest cool-awy. Ale ma kilka mankamentów:
    1.Duże gabaryty. 2.Brak stabilizatora. 3.Mimo opcji makro,zrobiemie zdjęcia z bliska dobrej jakości dla amatora graniczy z cudem. 4.Karty XD-drogie.
    Ale zalety są też znaczące:
    1.Zoom optyczny 10x. 2.Cena ok600zł. 3.Imponujący z wyglądu. 4.Dwa lata używania-8000 zdjęć a on jak nowy. POLECAM.
    A TERAZ PYTANIE:
    Co kupić: małe, z dużym LCD, karty SD, min 5MPX, dla kobiety ale i dla wymagającego faceta-i niska cana 600zł. MOŻE LUMIX LS2 lub LS3 ???
    Bardzo proszę o pomoc.

Dodano po 7 [minuty]:

A może Sony W7 czy W12 ???

0
  • #25 19 Kwi 2007 00:05
    polkos
    Poziom 17  

[quote="majkel20061"] Ja właśnie sprzedałem Fuji Finepix S5500, polecam ten aparacik jest cool-awy. Ale ma kilka mankamentów:
    1.Duże gabaryty. 2.Brak stabilizatora. 3.Mimo opcji makro,zrobiemie zdjęcia z bliska dobrej jakości dla amatora graniczy z cudem. 4.Karty XD-drogie.
    Ale zalety są też znaczące:
    1.Zoom optyczny 10x. 2.Cena ok600zł. 3.Imponujący z wyglądu. 4.Dwa lata używania-8000 zdjęć a on jak nowy. POLECAM.
    A TERAZ PYTANIE:
    Co kupić: małe, z dużym LCD, karty SD, min 5MPX, dla kobiety ale i dla wymagającego faceta-i niska cana 600zł. MOŻE LUMIX LS2 lub LS3 ???
    Bardzo proszę o pomoc.

Dodano po 7 [minuty]:

Ja mam s5600 stabilizator obrazu jest( nie używam) zdjęcia makro wychodzą nawet nawet bez większego kombinowania w ustawieniach na automacie.

Odp. na pytanie:
    Proponowałbym Sony DSC-W55 z tym ,że karta Memory Stick i dla mnie wada to firmowy akumulator a nie akumulatorki AA jako zasilanie, pomijając te "niedogodności" to aparacik udany , dobry obiektyw, duży wyświetlacz LCD, tu masz link to poczytasz : http://www.sony.pl/view/ShowProduct.action?pr...e=Overview&category=DCC+Digital+Still+Cameras

Zdjęcia też ładne wychodzą i typowo kobiecy (cienki) dla mężczyzny o typowych męskich dłoniach może byc niewygodny (małe przyciski)

Jeżeli już Panasonic to namawiałbym do zakupu modelu DMC-LS60 nowy model dostępny w sklepach ,
    http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=3271
    w odróznieniu od Sonego trochę większy i już na karty SD oraz zasilanie paluszkami AA. Sony będzie droższy ale i w bezpośrednim kontakcie z tym aparatem sprawia wrażenie solidniej wykonanego . Najlepiej wybierz sie do sklepu i porównaj sam .
    Pozdrawiam

[/b]

0
  • #26 24 Kwi 2007 13:04
    jozgaw
    Poziom 15  

Popieram michcia Canon A540 dla amatorów jest super - mam taki - jest automat i sporo manuala, moim zdaniem jak dla fotoamatora w sam raz. Duży wyświetlacz, bo 2,5”, wyraźny pomimo to mało żre prądu, filmiki fajne, płynne i kolorystycznie super. Małe gabaryty naprawdę fajny aparacik akurat na wycieczkę i nie tylko.

0
  • #27 29 Kwi 2007 14:55
    majkel20061
    Poziom 10  

Chyba zdecyduję się na Lumixa TZ1. Co wy na to???

Dodano po 6 [minuty]:

Bo mam jeszcze do kupienia Canona A710is za 850zł NOWY-warto,sam nie wiem na co się zdecydować???

0
  • #28 01 Maj 2007 18:03
    KONFLIKTUS
    Poziom 10  

Ze swojego doświadczenia polecam aparaty CANONa. Mam 610 i BARDZO jestem zadowolony. Proponuję zapoznać się z owym modelem lub jego następcami 620 630 640

0
  • #29 03 Maj 2007 17:37
    wilde_hilde
    Poziom 19  

majkel20061 napisał:
    Bo mam jeszcze do kupienia Canona A710is za 850zł NOWY-warto,sam nie wiem na co się zdecydować???

Moja subiektywna opinia: w tej chwili CANON A710is to jeden z najlepszych kompaktów (cena/jakość/mozliwości/producent).

0
  • #30 03 Maj 2007 23:30
    michcio
    Specjalista elektryk

czerwienny napisał:

nie da sie zrobic z 3,2 mega 12 mega...troche przegiecie..

A dlaczego się nie da? Myślę, że przy odrobinie chęci można zrobić i 20. Ja sam kiedyś się bawiłem na Photoshopie itp. i zrobiłem sztucznie jakieś 19MP.

0