Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

passat 1.9 tdi 1995r. kombi

szybkikolo 10 Mar 2007 18:55 1703 19
  • #1 10 Mar 2007 18:55
    szybkikolo
    Poziom 9  

Witam mam mam pytanie do fachowców jak zmieniam swiatła mijania na długie to wtedy niegasna swiatła mijania tylko swieca razem z długimi. i jeszcze zauwazyłem ze pozycja siwieci całyczas z przodu razem z długimi i mijania swiatłami. Pozdrawiam

0 19
  • #2 10 Mar 2007 19:01
    mr-perch
    Poziom 28  

Pozycje MUSZĄ świecić przy jednych i drugich. Co do zmiany świateł, to zerknij na to, co się dzieje na wyjściach przełącznika mijania/drogowe (przy kierownicy). Najlepiej odłączyć żarówki w reflektorach przednich i sprawdzić, napięcia na przełączniku. Równie dobrze może być słaba masa przy reflektorach. Pojawia się wtedy efekt choinki.

0
  • #3 14 Mar 2007 19:17
    szybkikolo
    Poziom 9  

Witam mam problem swieca mi sie razem swiatła mijania z drogowymi, chodzi oto ze jak chce zmienic z mijania na drogowe to wtedy swieco sie razem niegasno poprostu swiatła mijania.

0
  • #4 14 Mar 2007 19:23
    goldwinger
    VIP Zasłużony dla elektroda

no a w czym te światła w ciągniku, motorze, samochodzie?
    a gdy już będziesz pisał co to za pojazd to napisz też jaka firma go wyprodukowała, było by też mile widziane po podaniu marki podanie także modelu. (a w niektórych przypadkach rocznika)
    Kod silnika nam się nie przyda więc możesz go pominąć w wypowiedzi a zaoszczędzisz kilka literek w poście

0
  • #5 14 Mar 2007 20:16
    kryszt44
    Poziom 17  

Ja miałem tak w hulajnodze i sprzedałem już nie mam problemu.

0
  • #6 15 Mar 2007 00:28
    Arkadio-a1
    Poziom 10  

To powinieneś się cieszyć że tak jest, jaśniej na drodze wtedy! Ja też tak mam w Renault 11 i nienażekam :-) To normalka przecież.

0
  • #7 15 Mar 2007 07:35
    mczapski
    Poziom 38  

Nie wiemy dlaczego masz z tym problem. Tak przewidzieli projektanci auta. Do czego zmierzasz?

0
  • #8 15 Mar 2007 09:22
    szybkikolo
    Poziom 9  

Z góry przepraszam spieszyło misie i zapomniałem napisać vw passat 1.9 tdi kombi z 1995 roku.

0
  • #9 15 Mar 2007 12:06
    Jka
    Poziom 16  

To chyba normalne w tym modelu,po co myśleć nad tym jeśli tak ma być.:D

0
  • #10 15 Mar 2007 13:09
    robson245
    Poziom 14  

masz 4 żarówki H1 ? to tak ma być. ale np. na żarówce H4 to nie dopuszczalne .

0
  • #11 15 Mar 2007 13:42
    goldwinger

robson245 napisał:
    na żarówce H4 to nie dopuszczalne .

A dlazego? (jeżeli ze względów na parszywą instalację w VW to się zgadzam)

0
  • #12 15 Mar 2007 22:56
    Albercik 321
    Poziom 25  

Nie chcę zbytnio polemizować na ten temat,ani drażnić fachowców,bo nie mam przed soba schemaciku,ale w tym modelu są tylko dwa reflektory,nie cztery.Tak więc powinny się świecić tylko albo dwa światła mijania albo dwa światła drogowe.No i tak wynika równiez z przepisów ruchu drogowego,jeśli się nie mylę.Dopuszczalne są tylko cztery światła drogowe.Ale jak się włączy światła mijania,to drogowe powinny gasnąć i na odwrót.Wyjątkiem jest tutaj tzw. mruganie długimi.Wówczas świecą się i mijania i drogowe.No i nie wydaje mi się,aby VW dostosował wytrzymałość reflektorów na tak wysokie temperatury.

0
  • #13 16 Mar 2007 08:34
    szogun0
    Specjalista grupy V.A.G.

Albercik 321 to zależy jaka jest budowa lampy.
    Jeśli masz w każdym reflektorze np. 2 żarówki H7 to wtedy mijania świecą z drogowymi, jeśli się przełączy na drogowe.
    Jeśli jest tylko H4 żarówka w reflektorze to jedno włókno powinno gasnąć kiedy drugie się zapala.

0
  • #14 16 Mar 2007 10:36
    mczapski
    Poziom 38  

Inicjator pytania chyba jednak kpi sobie. Rzucił ogólnikowe pytanie. Nie chce lub nie umie uściślić. I trwa dyskusja gdybanie. Nikt nie wie w jakie reflektory i żarówki wyposażony jest ten pojazd, nikt nie wie, czy sytuacja jest wynikiem przeróbki, czy też zamysłu producenta. Wypowiedzi są raczej poprawne tylko nie wiadomo czy na temat. A więc apel do kolegi szybkikolo o uściślenie zapytania (jeśli w ogóle odezwie się). W końcu medeli VW trudno zliczyć.

0
  • #15 16 Mar 2007 18:14
    szybkikolo
    Poziom 9  

Witam . w karzdym z reflektorów sa osobne zarówki na swiatła mi8jania h1, i na długie tez h1. stało sie to niedawno gdy załaczam długie to niegasna mijania tylko swieca wszystkie razem, a powinny osobno.Miał ktos taki przypadek myslałem nadtym troche moze to wina włacznika długich, mysle załozyc przekaznik na swiatła powinno pomuc. tylko pytanie dlaczego tak sie stało??? jaka jest tego przyczyna. POZDRAWIAM

0
  • #16 16 Mar 2007 22:26
    Albercik 321
    Poziom 25  

Tak więc rozumiem,że wczesniej po włączeniu długich,krótkie gasły?W tym przypadku,możesz mieć sklejone styki przekaźnika od świateł krótkich,lub jeżeli nie masz przekaźników,najprawdopodobniej jest to wina przełącznika świateł.Rozłącz kostki od świateł pod kierownicą i po włączeniu włącznika świateł zmostkuj przewody z włącznika świateł z przewodem od świateł drogowych.Jak się oświecą same drogowe to sprawa rozwiązana.
    A jaka przyczyna?Poniekąd sam odpowiedziałeś sobie na to pytanie - najprawdopodobniej brak przekaźników w obwodzie świateł.

0
  • #17 17 Mar 2007 16:31
    goldwinger

przekaźnik raczej nie skleił bo po włączeniu pozycji już by zapaliły mijania, a poza tym wątpie aby były przekaźniki

0
  • #18 17 Mar 2007 21:07
    kalulujacek
    Poziom 11  

nie gasną - i tak ma byc tez miałem passata95

0
  • #19 19 Mar 2007 15:19
    szybkikolo
    Poziom 9  

sprawdziłem od włacznika swiateł mijania idzie przewód do drogowych z plusem a od włacznika drogowych idzie przewud do reflektorów nawuwa sie pytanie co tu sie popsuło i najakiej zasadzie działało wczesniej co rozłacza swiatła mijania. moze ma ktos jakis schemat albo opis działania swiateł w passacie z 95 roku

0
  • #20 21 Mar 2007 23:28
    szybkikolo
    Poziom 9  

Witam wiec temat rozwiązany było tak odrazu pisac dla pewnosci sprawdziłem wszystko i tak jest wszystkie swiatła swieco sie razem . pozdrawiam

0