Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wejścia analogowe. Programowanie sterowników PLC Siemensa.

Pawelss 10 Mar 2007 21:17 3629 3
  • #1 10 Mar 2007 21:17
    Pawelss
    Poziom 10  

witam Wszystkich,
    od jakiegos czasu próbuje opanowac podstawy programowania sterowników PLC Siemensa , w Step7. Jakoś to szło gdy uzywałem tylko wejść/wyjść cyfrowych. W momencie gdy chciałem uzyc analogów stanąłem troche w miejscu. Podczas konfiguracji Hardwearu tzn dołaczając
    we/wy analogowe zauważyłem że np 2 wejścia analogowe maja 4 adresy (zawsze 2 razy więcej). Będę wdzięczny jak ktoś mi odpisze dlaczego tak jest (czy dwa przewody z przetwornika dołącza sie do modułu wejściowego , nie ma puntu wspólnego dla wszystkich przetworników w module?, jeśli tak to jak się to adresuje i jaki typ zmiennych należy zastosować?)
    Dzięki

0 3
  • SterControl
  • #2 11 Mar 2007 12:44
    studentka_autom
    Poziom 10  

Ponieważ nikt jeszcze nie odpowiedział na Twojego posta, może ja spróbuję coś zasugerować.

To, że wejście analogowe ma "2 adresy", to wynika z tego że może (bo tak mi podpowiada intuicja ;) ) po prostu dla tych wejść zarezerwowane są 2 bajty, czyli "word". Czyli wejścia te należy definiować jako analog input word.

I co o tym myślicie?

0
  • SterControl
  • #3 11 Mar 2007 18:21
    losiol
    Poziom 2  

Dokładnie tak, analogowe wejścia i wyjścia rezerwują zmienne 16 bitowe
    (W - Word) i numeracja ich wygląda w następujący sposób AIW0,AIW2,AIW4, ....

0
  • #4 14 Mar 2007 19:43
    Pawelss
    Poziom 10  

Dziękuję

0