logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Ap cyfr. SONY DSC-P52 nie otwiera się obiektyw

galante 10 Mar 2007 21:25 2091 2
  • #1 3664823
    galante
    Poziom 23  
    Aparat po włączeniu Power nie otwiera klapy obiektywu. Podczas włączania przyciskiem POWER słychać uruchomienie mechanizmu otwierania klapy obiektywu, ale klapa się nie otwiera.
    Wyświetla się napis, aby wyłączyć power i włączyć ponownie. Niestety powtarzanie włączania nadal nie otwiera klapki obiektywu.

    Jestem sam winien bo...
    Gdy ostatnio ze dwa tygodnie temu robiłem zdjęcia, wyczerpały się baterie i aparat wyłączył się z nie zamkniętą klapą obiektywu. W takim położeniu włożyłem aparat do pokrowca i z tak uchyloną klapką obiektywu dziś wyjąłem. Po włożeniu nowych baterii efekt jest jak opisałem wyżej.
    Czekam na sugestie, czy to coś poważnego, czy we własnym amatorskim zakresie jestem w stanie coś zrobić?
    Boję się serwisów firmowych SONY ze względu na koszty.
    Proszę o pomoc.
    Mieszkam w Warszawie i gdyby ktoś podjął się zajrzenia proszę o kontakt przywiozę w dowolne miejsce Warszawy i okolic.
    Miłego wieczoru.
  • #2 3665520
    gabik001
    Poziom 37  
    Widocznie zasowka spadla z mechanizmu zamykania i teraz sie nie zamyka. Trebaby rozebrac troszke obiektyw i naprawic usterke. Dla kogogs kto ma troszke smykalki w rekach nie powinno to byc problemem.
    Pozdrawiam
  • #3 3680580
    mrachacz
    Poziom 15  
    Ten model ma specjalny napęd do otwierania przysłony .
    Jest to silniczek z przekładnią i listwą zębatą .Najprawdopodobniej uszkodzone są tryby w przekładni.
    Pozdrawiam.
    serwisant
REKLAMA