Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Haking LIVEBOX, nieoficjalne przeróbki

turbolover 10 Mar 2007 21:53 9194 5
  • #1 10 Mar 2007 21:53
    turbolover
    Poziom 10  

Mam LB, zakupiony na wolnym rynku, w związku z czym TPSA nie chce odpalić mi numeru VOIP (bo nie płacę dzierżawy za LB). Chciałbym się dowiedzieć czy można dziadygę zmusić do siorbania usługi od innego providera? Oto co udało mi się znaleźć na jego temat:
    - pełna instrukcja obsługi pdf (angielski).
    - instrukcja komend przez telnet pdf (zauważyłem, że są niewielkie różnice między insterukją a moim LB, wynikające z różnej wersji softu)

Niestety z telnetu nie potrafię zabardzo kożystać, w ziązku z czym pytam: czy można skonfigurować go dla innego dostawcy VOIP? Wiem, że urządzenie co jakiś czas i po uruchomieniu sprawdza w internecie soft oraz jakieś pliki konfiguracyjne min. dla VOIP. Można byłoby takowe ściągnąć, zmienić wg. potrzeb i wrazić na LB.

0 5
  • #2 11 Mar 2007 06:51
    PICIA
    Poziom 33  

nie uda ci się na swoim liveboxie

0
  • #3 11 Mar 2007 09:04
    turbolover
    Poziom 10  

A niby dlaczego? W końcu to jest urządzenie od TPSA i bez problemu aktualizuje się z serwera. Nie rozumiem twojego zdania na ten temat. Skoro sprzęt wspiera takie działanie to tylko i wyłącznie kwestia konfiguracji softu na urządzeniu. To tak jak np. inny soft w tel. komórkowym. Do nokii 3310 były nieoficjalne dystrybucje softu (maciejka itp.) gdzie telefon miał dużo więcej funkcji niż normalnie. Mi chodzi tylko o odpowiednią konfigurację działającego urządzenia i jego funkcji.

0
  • #4 11 Mar 2007 10:00
    PICIA
    Poziom 33  

telefonia internetowa z TP poprzez Livebox scisle jest przywiązana z Liveboxem SSID itd więc napewno na swoim urzadzeniu co do upgarde Livebox tez z tego nie skorzystasz
    co do nabycia LiVEBOX-a z innych zródeł -np kradzież itp jest on blokowany....ale jak niechcesz wierzyć ...to cóż ja poradzę

0
  • #5 11 Mar 2007 10:19
    turbolover
    Poziom 10  

Kupiłem od gościa co wziął z tp, podłączyłem, net działa bez problemu. Są problemy jak weźmiesz takie "cudo" do np. netii bo nie toleruje nazw użytkownika innych od takich z końcówką: @neostrada.pl, ale w necie znalazłem na to sposób, mianowicie programik z opisem. Gzieś na stronach UK. Tam mają WANADOO Livebox, soft inny ale myk ten sam. Mój już działa na netii. Takie samo cóś musi być do VOIP, bo przecież hardware wszędzie ten sam. Tylko i wyłącznie kwestia konfiguracji.

p.s. tak wygląda mój spersonalizowany LIVEBOX:

0
  • #6 22 Kwi 2007 23:15
    exor
    Poziom 10  

PICIA napisał:
    telefonia internetowa z TP poprzez Livebox scisle jest przywiązana z Liveboxem SSID itd więc napewno na swoim urzadzeniu co do upgarde Livebox tez z tego nie skorzystasz
    co do nabycia LiVEBOX-a z innych zródeł -np kradzież itp jest on blokowany....ale jak niechcesz wierzyć ...to cóż ja poradzę

Nie tyle SSID co raczej MAC adres urzadzenia (LB).

Dodano po 2 [minuty]:

turbolover napisał:
    Kupiłem od gościa co wziął z tp, podłączyłem, net działa bez problemu. Są problemy jak weźmiesz takie "cudo" do np. netii bo nie toleruje nazw użytkownika innych od takich z końcówką: @neostrada.pl, ale w necie znalazłem na to sposób, mianowicie programik z opisem. Gzieś na stronach UK. Tam mają WANADOO Livebox, soft inny ale myk ten sam. Mój już działa na netii. Takie samo cóś musi być do VOIP, bo przecież hardware wszędzie ten sam. Tylko i wyłącznie kwestia konfiguracji.

p.s. tak wygląda mój spersonalizowany LIVEBOX:

W UK nie maja czasami liveboxow inventela? To jest tylko z nazwy to samo co daje tpsa w polsce.
    Ty jakiego masz? Inventela czy sagema? Skoro kupiles od goscia co wzial z tp to pewnie sagema...3202 ?
    Podziel sie tym programikiem albo linkiem chociaz :)

0
  Szukaj w 5mln produktów