Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Gracja PDG585C - czy można zamienić kondensator?

11 Mar 2007 11:25 1454 18
  • Poziom 14  
    w mojej 585c padł kondensator silnikowy i czy można go zastąpić innym.mam od innej pralki 8uF/500V i czy można go wsadzić?u mnie w sklepie oryginalnego nie ma.:(
  • Poziom 24  
    Witam możesz go wymienić śmiało tylko musi mieć tą samą pojemniść i musi to być kondesator przystosowany do pracy przy prądzie zmiennym
  • Poziom 14  
    właśnie i to chodzi że nie ma...u mnie jest 16uF/400V a ten ma 8uF/500V.ale nic będę gdzieś w necie szukał sklepu.dzięki:(
  • Specjalista AGD
    neo_mx napisał:
    mam od innej pralki 8uF/500V i czy można go wsadzić?

Jak dasz takie dwa, to można.
  • Poziom 14  
    mam tylko jeden ze starej pralki,znacie jakieś wiarygodne sklepy internetowe gdzie takie można kupić?
  • Specjalista AGD
    Ten na 400V tez jest dobry.
  • Poziom 14  
    ten 16uF/400V jest uszkodzony(silnik co chwila hamuje przy wirowaniu,czytałem tak na forum)i nie mam innego,u mnie w sklepie takich nie mają:(
  • Poziom 14  
    Trudno tam sie zarejestrować,ale poradzę sobie.dzięki za pomoc.
    Pozdrawiam
  • Poziom 24  
    Szukaj w sklepach AGD, elektrycznych i rolniczo metalowych, w tym ostatnim sprzedają często silniki i do nich też kondensatory
  • Poziom 14  
    Uważaj tylko na maksymalne napięcie jakie może panować na tym kondensatorze. Najlepiej metodą prób i błędów dobrać kondensator, jeżeli silnik ruszy przy norlamnym obciążeniu to zanczy że kondensator jest dobry, bo on tylko do rozruchu jest potrzebny.
  • Specjalista AGD
    neo_mx napisał:
    ten 16uF/400V jest uszkodzony(silnik co chwila hamuje przy wirowaniu(

To masz uszkodzony programator, a nie kondensator.
  • Poziom 14  
    to znaczy jak go podłącze ten kondensator 8uF/500V to nic nie uszkodzę w pralce?
  • Poziom 32  
    Muszą być 2 razy 8 mikro podłączone równolegle. Powodzenia
  • Poziom 14  
    zayzayer napisał:
    neo_mx napisał:
    ten 16uF/400V jest uszkodzony(silnik co chwila hamuje przy wirowaniu(

To masz uszkodzony programator, a nie kondensator.

programator był naprawiany,ale i przedtym też tak się działo,co może być jeszcze z tym programatorem?
  • Moderator AGD
    Nic nie uszkodzisz , jeśli silnik ruszy a będzie dalej hamował na wirowaniu , to tak jak wyżej napisane.Programator po naprawie to nie znaczy ,że jest dobry.
  • Poziom 17  
    neo_mx napisał:
    to znaczy jak go podłącze ten kondensator 8uF/500V to nic nie uszkodzę w pralce?

Właśnie możesz uszkodzić silnik na praniu lub wirówce.
    Zwróć uwagę to co napisał Zayzayer-bardzo słuszne stwierdzenie o ewentualnym uszkodzeniu!
    Pozdrawiam Andrzej
  • Poziom 14  
    W programatorze miałem potopione pakiety,wymieniłem je i pralka chodzi,ale jeszcze przed uszkodzeniem programatora były takie hamowania,postaram sie kupić kondensator i wtedy jak to nie pomoże będę myślał nad programatorem.
    Pozdrawiam i dzięki
  • Poziom 1