Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Budowa Robota, zdalny pulpit, VNC SERVER, układ skręcania.

piksapawel 11 Mar 2007 11:42 2106 3
  • #1 11 Mar 2007 11:42
    piksapawel
    Poziom 14  

Witam mam taki problem od dłuższego czasu planuję zbudować robota no i chcę zrobić tak że sterowany będzie przez laptop z kartą sieciową połączoną do tego robota bo w nim będzie płyta główna twardy dysk zasilacz robot nie będzie niestety bezprzewodowy no ale .. Sterowanie będzie przez zdalny pulpit programem VNC SERVER i teraz mam takie problemy bo nie wiem jaki silnik zastosować do tego "robota" żeby jeździł do przodu i do tyłu jak zrobić układ skręcania dostępne napięcie w robocie będzie jakie chce bo będą do niego doprowadzone 2 kable jeden to skrętka UTP a drugi kabel z prądem 230 v do zasilenia zasilacza komputerowego I będzie jeszcze zamontowana kamerka internetowa na tym robocie oglądać będę mógł przez zdalny pulpit wszystko moje problemy to głównie sam projekt robota i sterowanie do robota

:arrow: Linki allegro nie aktywne, usunięte,

0 3
  • #3 11 Mar 2007 13:56
    piksapawel
    Poziom 14  

Sory że tamto tak napisałem ;] Chodzi mi tylko o to jakie dać silniczki żeby można było nimi sterować z komputera prze obojętnie jaki port

0
  • #4 11 Mar 2007 15:28
    Decado
    Poziom 21  

dobra sprawdze czy dobrze zrozumiałem.
    Chcesz wykonac platforme jezdną, na nią zamontowac płyte główną, zasilacz, pamięc, dysk, kamerke internetowa. i to chcesz podłączyc do laptopa tak żebys mógł odbierac obraz z kamerki, oraz poruszac się po terenie.

Napisz do mnie na gg 9948595 pisz nawet jak jestem niedostępny

0