Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kontroler AHT (Oncore) - problem IP z "BOOT"

11 Mar 2007 12:03 1528 8
  • Poziom 24  
    Cześć panowie koledzy :)
    Mamy upierdliwy problemik z puszeczką pod tytułem:
    Kontroler druku AHT (Oncore) podłączony do MINOLTA di350.
    Nie chce przyjąć IP z programu "BOOT", z płytki CD dołączonej w komplecie.
    :?:
    TEST z panelu kopiarki (di350) wypluwa. Jest na nim informacja że : brak nadanego IP (0.0.0.0-nie skonfig., maska 255.0.0.0...itd)
    :!:
    2 diody na jego płycie się świecą...
    Jak mu nadać to IP z WIN-2000 ?
  • Poziom 13  
    musisz IP i Gateway i SubnetMask ustawić w maszynie. Dopiero potem musisz zainstalować drukarkę w kompie ustawiając połączenie przez sieć i wpisać nadane wcześniej nazwy/numery

Dodano po 2 [minuty]:

z poziomu kompa nie nadasz IP itp. bo to tak jakbyś próbował włamać się na czyjś serwer ... Z poziomu kompa możesz jedynie wywołać IP karty sieciowej kontrolera, specjalnym programem ale to będą te same dane co wyświetlą ci się w maszynie.

• Poziom 43  
    Sam komputer nie przydziela IP - no chyba że pracuje jako serwer/router

Drukarce nie da sie przydzielić IP z panela kopiarki

Najprościej podpiąć dowolny router przydzielający adresy z DHCP a potem po www dostroić kopiarkę do swojej sieci

Możesz próbować również programem minolty wyszukać kopiarkę i po MACu dopisać jej adres IP- tej metody nie testowałem więc nie wiem czy zadziała
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Witam
    Panie "jaro" ;)) proszę czytać uważnie co Pan "piwosz" napisał :idea:
    To jest KONTROLER "AHT" podłączony do Kserokopiarki Minolta DIALTA 350 :idea: a nie DIALTA 351
    :idea:
    1. W DIALCIE 350 nie da się nadać numeru "IP" z PULPITU :D
    2. Do nadania/ konfigurowania "IP" w kontrolerach serii "Pi-3500" dedykowanych do tych kopiarek/ używa się PageScop...itd.

Natomiast kontrolery serii "AHT" to zupełnie inna BAJKA ;))

Słusznie Pan "Piwosz" użył programu Boot do wprowadzenia danych w tym kontrolerze. Jest on do tego przeznaczony. Dlaczego nie zadziałał, chmmmm, trudno ocenić.
    One lubiły się zawieszać !!!
    Może być uszkodzony...one są wyjątkowo delikatne, bez możliwości wgrania innego firmweru.
    Czy wcześniej działał ?
    Czy zworka na płycie AHT jest założona ?
    Jak był wyzerowany ?

Pozdrawiam
    :D
  • Poziom 13  
    panie serwek ! czy może mi pan napisać w którym miejscu ja napisałem PULPIT ??? nie odnoś się do czyjegoś posta tylko grzecznie odpowiedz na pytanie piwosa !
  • Pomocny post

Poziom 43  
    Cytat:
    musisz IP i Gateway i SubnetMask ustawić w maszynie musisz IP i Gateway i SubnetMask ustawić w maszynie. Dopiero potem musisz zainstalować drukarkę w kompie ustawiając połączenie przez sieć i wpisać nadane wcześniej nazwy/numery

z poziomu komputera nie nadasz IP itp. bo to tak jakbyś próbował włamać się na czyjś serwer

to można odczytać jako konfigurację z panela - też tak to potraktowałem pisząc :

Cytat:
    Drukarce nie da sie przydzielić IP z panela kopiarki

Dodatkowo powiem ci, że to co wytłuściłem to zaprzeczenie moich praktyk - zawsze dostrajam laptopa na parametry kopiarki i przez www ustawiam parametry sieci klienta. W tym wypadku chyba to nie możliwe

( aczkolwiek dla potomnych ustaw komputer tak : IP 0.0.0.1 maska : 255.0.0.0 , brama: 0.0.0.0 lub pomiń - napisz czy ruszy, ja wątpię - połączenie bezpośrednie kablem z przeplotem, jeśli przez switch to prostymi )

dlatego zamiast walczyć z softem podpiąłbym router poczekał minute i odczytał z testu co jej DHCP wrzuciło :D - potem ewentualnie przestrojenie.

Może to zawiłe i na około ale zawsze skuteczne :D - w przeciwieństwie do softu który kilka razy nie potrafił wyszukać MACa

Najzwyczajniejsze nieporozumienie - dalsze kłótnie nie są konieczne :!:

Poczekajmy na informacje czego dokonał autor watku
  • Poziom 13  
    marek 216 masz rację ok !! ja pisałem moją uwage do SERWKA bo on pdszedł do tematu nieco odmiennie ....
  • Poziom 24  
    jaro76 - dzieki :) ale faktycznie piszesz troszkę niezwięźle. pogubiłem się. Pewnie dlatego te uwagi.
    ALE I TAK WIELKIE DZIĘKI ZA SZCZERE CHĘCI !!!

serwek - masz racje, rozebrałem kontroler.
    Zworka wisiała na jednym bolcu. Założyłem zworkę na dwa najniższe.
    Kontroler ruszył. :D :D :D, - już jest do przodu ! :) DZIĘKI !!!
    O tyle jest dobrze że przyjął przez BOOTA - nr. IP, maskę.
    Niestety, nie reaguje na próbę wydruku. :(
    marku276 - również DZIĘKI, jutro może poćwiczę z ruterem.
    Próba wejścia na niego przez www raz działa - widzę go na ekranie, a raz nie :?::?::?: w ogóle nie odpowiada.
    serwek - czy ta zworka jest na dobre nóżki założona, nie jestem pewien czy tak ma być ?

Pogrzebię może jutro i dam wam znać.

DZIĘKI chłopaki, Hej :)
  • Poziom 11  
    witam, po założeniu zworki musisz podłączyć kontroler do zasilania w kopiarce, włączyć i obserwować płytę kontrolera; będzie mrugała dioda na płycie, po kilkudziesięciu sekundach przestanie, przez kilka-kilkanaście sekund będzie zgaszona, a następnie znów zacznie mrugać; w ten sposób resetuje się aht do ustawień fabrycznych; musisz wyczekać na moment, gdy dioda na płycie kontrolera jest zgaszona, odłączasz zasilanie (możesz wyciągnąć przewód zasilający z kopiarki, bo jak wyłączysz z guzika, to napięcie na kontroler jest jeszcze przez dłuższą chwilę podawane); zdejmujesz wtedy zworkę (zakładasz na jedną nóżkę - tak aby nie zwierała żadnych sąsiednich), składasz do kupy i odpalasz;
    najlepiej jest się podpiąć lapkiem na crosie; nie ma znaczenia IP lapka; korzystasz z oprogramowania na płycie dostarczonej z aht - "bootp" i nadajesz pożądany adres ip kontrolerowi po mac adresie; z reguły za pierwszym razem trzeba chwilę odczekać, a następnie kliknąć "verify"; kontroler sam się zrestartuje, a ty, żeby dokończyć konfigurację musisz ustawić ip lapka na odpowiedni dla nadanego ip kontrolera; łączysz się przez przeglądarkę i ustawiasz resztę - maskę, gateway, i co uważasz za potrzebne; jeżeli masz problem z drukowaniem, sprawdź czy w ustawieniach portu masz protokół raw i numer portu 10001 (nie 9100), bo ten port jest domyślny dla aht; pzdr