Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

POMOZCIE - licznik

_TEo_ 26 Wrz 2003 21:45 1557 10
  • #1 26 Wrz 2003 21:45
    _TEo_
    Poziom 10  

Chce zainstalowac w cincasie licznik elektroniczny i nie wiem za bardzo jak sie za to zabrac prosze o schematy podpowiedzi co i jak podlaczyc bo w elektronice estem NEMO

I jeszcze jedno chce zrobic cos takiego jak maja w wrc, cos tak jak myslalem ze to moze sie opierac na obrotomiezu a moze nei takie cos ze jak bieg dochodzi do konca to diody swica mi np calosc a jak malo mu przydusze to cos spoczatku , mowiac tak ze jak jak bieg sobie wrzuce to diody pomalu zaczynaja swicic pokoleji i przy koncu beda swicic calosc tylko nie wuiem jak to zrobic pomozcie tak wogule jestem nowy witam all i zrozumcie jak cos takeigo jest to dajcie linka albo jakies schematy do czegos takiego CHODZI MI O TE DWIE rzeczy

Przeniesiono z upload
    j.

• #2 26 Wrz 2003 22:07
    _Ivan
    Poziom 13  

Widzialem cos podobny problem na forum tylko gosc chciał podlaczyc taki licznik w maluchu. Poszukaj napewno znajdziesz. :P

• #3 26 Wrz 2003 22:12
    PCMAN
    Poziom 16  

1. To pisz troszkę jaśniej, bo namotałeś dosyć mocno w poście.
    2. Nie pisz postów jeden po drugim tylko używaj przycisku zmień.
    3. To chyba niezyt właściwe forum na takie tematy
    4. Skożystaj z przycisku "Szukaj", bo na forum ten temat już był wałkowany (hasło np. obrotmierz)
    5. Jeśli nie masz pojęcia o elektronice to poszukaj może lepiej jakichś gotowych układów w sklpeie lekjtronicznym, albo kup jakiś gototwy układ obrotomierza na szrocie.

• #4 26 Wrz 2003 22:46
    _TEo_
    Poziom 10  

aha dzieki nei wie dzialem wiec PRZEPRASZAM ZE TAK WSYZLO WIEC POMOZESZ MI ? i powiedz mi jeeszcze jedno co to jest ten szrot ?

• #5 26 Wrz 2003 22:56
    ACULA
    Poziom 34  

nigdy nie słyszałeś o auto-szrotach (złomach)??
    ciekawe jak brzmi nazwa elektronicznego szrotu: e-szrot?? ;)

• #6 27 Wrz 2003 20:20
    silvvester
    Poziom 24  

elektroniczny to chyba będzie BOMIS ale nie wiem czy jeszcze są
    bo kiedyś były

• #7 27 Wrz 2003 21:40
    CKsrv
    Poziom 32  

te diody o którysz piszesz niezbyt przejrzyscie to nie jest przypadkiem obrotomierz na linijce diodowej?

Co do pomiaru v to proponuje na lince montaz pradniczki tachometrycznej i pomiar napiecia (moze na icl'u led/lcd) przy wstecznym moze bedzie "-" albo nic nie bedzie ale to nie ma znaczenia.

• #8 28 Wrz 2003 12:20
    _Ivan
    Poziom 13  

Widziałem taki elektroniczny obrotomierz w Zestawie do samodzielnego montarzu ok. 50 zł w sklepach elektronicznych.

• #9 28 Wrz 2003 12:41
    _TEo_
    Poziom 10  

Jak podłączyć ten obrotomierz liniowy albo elektroniczny do auta. Prosze o schemat albo jakąś podpowiedź. I czy to wogóle bedzie działało na każdym biegu tak jak pisałem wczesniej.

• #10 28 Wrz 2003 20:06
    CKsrv
    Poziom 32  

No w czym problem?
    Przecierz chodzi o zliczanie "iskier" przypadajacych na jednostke czasu.
    Czym wiecej tym wyzsze obroty.

• #11 02 Paź 2003 17:37
    [-wojas-]
    Poziom 19  

jak cie to interesuje to jest do kupienia układ do samodzielnego montarzu np. firmy JABEL chyba j-89 mam taki zamontowany w motorze

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME