Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termistor do zwrotnicy. PTC C955. Odsprzeda ktoś?

krzk111 11 Mar 2007 17:07 1418 4
  • #1 11 Mar 2007 17:07
    krzk111
    Poziom 13  

Witam! Mam mały problem. Posiadam kolumny głośnikowe marki JAMO model PROFESSIONAL 300 ( raczej stare ) i we zwrotnicy jednej z nich spalił się termistor który łączy plus średniotonowego z minusem wysokotonowego. Oznaczony jest on symbolem PTC C955. W poszukiwaniu go obszedłem wszystkie elektroniczne sklepy i nawet kilka punktów napraw. Szukałem też trochę w necie. Wszystko na nic. Obecnie zamiast w/w termistora mam podłączoną żarówkę ( pomysł kuzyna ). W sumie działa, tylko że środek i gwizdek grają dużo ciszej niż w drugiej kolumnie w której wszystko jest ok. Czy ktoś może ma odsprzedać taki termistor albo wie gdzie go dostać. Ewentualnie czym można go zastąpić ( jaką żarówką? ) żeby było ok. Myślałem też żeby może w ogóle kupić nowe zwrotnice, ale za bardzo nie wiem jakie by pasowały. Kolumny mają 300W RMS , 4-8 ohm. Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam.

0 4
  • #2 11 Mar 2007 17:24
    dybas
    Poziom 37  

Wymontuj termistor ze sprawnej zwrotnicy, pomierz rezystancję, i zastąp
    termistory elementami o tej samej wartości i mocy (PTC)
    W zwrotnicach można zaryzykować zamianę. W ostateczności dokonaj prób
    z żarówkami różnej mocy, ich rezystancja bardzo się zmienia.

0
  • #3 11 Mar 2007 22:34
    krzk111
    Poziom 13  

Dzięki dybas ale nigdy nic nie wymontowywałem i w sumie boję się ruszać tą dobrą zwrotnicę. Mierzyć, też nic nigdy nie mierzyłem. Znalazłem za to katalog termistorów gdzie są wszystkie dane techniczne. Wycinek załączam. Co prawda są tam dwie części oznaczone PTC C955, ale mam przeczucie że chodzi o tą wyżej. Czy teraz Masz może pomysł co można wstawić co ma takie same parametry, bo ja to się w sumie nie znam. Czekam na odp.

0
  • #4 15 Paź 2007 11:48
    krzk111
    Poziom 13  

Kurcze :\ Naprawdę nie ma nikogo, kto mógłby mi pomóc w tej sprawie?

0