Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer aktywny z rury PCV

Tedij 11 Mar 2007 21:14 12913 32
  • Miałem za mało basu w aucie i na szybko zmontowałem tubę.Przypadkiem miałem metrową rurę PCV i głośnik basowy 100W,który idealnie się w niej mieścił.
    Głośnik włożyłem od przodu nagrzewając lekko rurę.A zamocowałem oryginalną uszczelką gumową od tyłu na wcisk.Wzmacnaicz klasyczny 2x TDA2030 w układzie mostkowym.Filtr pasywny RC dolnoprzepustowy.Tuba jest podłączana jednym złączem,aby można było ją szybko wyciągnąć z bagażnika.Z przodu mam zestawy szerokopasmowe a z tyłu w dachu małe głośniki basowe.Tuba bardzo pozytywnie zmieniła ogólne brzmienie.

_________
    Poprawiłem temat... Między obudową BR, a tubą są lata świetlne różnicy.
    tom

Fajne!
  • #2 11 Mar 2007 22:09
    krzysiek3443
    Poziom 15  

No no podoba mi sie ten pomysł mało pracochłonnya efekt pewnie dobry.
    ale tą tube to byś obłożył jakimś dywanikiem lub czymś takim daje 5/6 ciekawy pomysł

• #3 11 Mar 2007 22:42
    398216
    Usunięty  
  • #4 11 Mar 2007 22:44
    janusz27
    Poziom 30  

Oklej to kocem i może jakoś będzie to wyglądać, bo tak to porażka totalna ni jak nie ma wyglądu

• #5 11 Mar 2007 23:07
    the-lukas
    Poziom 16  

dajecie oceny typu 5/6 takim beznadziejnym projektom a ocene 6/6 za kolumny flytma Nautilus 802- ja wg takiej skali ocen za kolumny nautilus dalbym 100000000000000000/6 a za ochydna plastikowa rure z głosnikiem 0,0001/6.

• #6 11 Mar 2007 23:55
    maciorkusowaciasty
    Poziom 18  

Przypominam, że to nie jest obudowa tubowa, tylko zwykła obudowa w kształcie walca.

• #7 12 Mar 2007 02:26
    flashrider1989
    Poziom 17  

Głośnik basowy 100W , a co z resztą parametrów , efektywność , parametry ts niezbędne do wyliczenia objętości obudowy i wymiarów BR , wszystko pewnie robione "na oko", ogólnie dla mnie to lipa...

• #8 12 Mar 2007 17:12
    Gibon007er
    Poziom 22  

flashrider1989 napisał:
    Głośnik basowy 100W , a co z resztą parametrów , efektywność , parametry ts niezbędne do wyliczenia objętości obudowy i wymiarów BR , wszystko pewnie robione "na oko", ogólnie dla mnie to lipa...

Reszta parametrów ?

Nie wiem czy ta Chińska pierdziawka ma jakieś parametry :roll:

Takich głośników nie stosuje się do własnego odsłuchu ... wrzucasz go do obudowy i wydaje Ci się ,że to fajnie gra... a tak naprawdę to jest "ścierwo"..

gdybyś posłuchał czegoś lepszego .. (nawet tesli czy stx'a) wtedy usłyszałbyś co to znaczy dźwięk ;)

• #9 12 Mar 2007 17:44
    m-Q
    Poziom 15  

Cytat:
    Nie wiem czy ta Chińska pierdziawka ma jakieś parametry

Jakieśtam na pewno ma ;)

A co do samego sprzętu, to robiony bardzo 'na oko' i na szybko. Praktycznie zero jakichkolwiek wyliczeń (poza mierzeniem dł. rury i średnicy głośnika) no i dziwięki z siebie wydaje więc ... gra.

• #10 12 Mar 2007 19:28
    kivlov
    Poziom 26  

no na 1000% na oko bo tubę ciężko wyliczyć:) haha i do tego pcv no nie jest to za specjalny materiał, nie jest to specjalnie dobry głośnik, a że dobrze gra to już jak kolega Gibon007er wspomniał nie można powiedzieć jak się nie słyszało lepszych:)

• #11 12 Mar 2007 21:00
    error03
    Poziom 15  

buahahhahahha przepraszam panowie... ;/ ale to mi przypomina rule od mojego sracza... hahha...

oklej to jakimś kocem i będzie naprade git :)
    moja ocena to 2/6 a z kocem pewnie 5,9/6 by byla :)
    pozdrawiam :)

p.s. to nie jest tuba... to jest głośnik w kształcie walca :P

• #12 12 Mar 2007 21:05
    m-Q
    Poziom 15  

Cytat:
    głośnik w kształcie walca

Raczej obudowa ;).

• #13 12 Mar 2007 21:16
    dowodca_armii
    Poziom 30  

Nie podoba mi sie - trzeba to okleic jakims kocem, ale szkoda czasu bo wzmacniacz o mocy 30W :lol: na pewno z takim glosnikiem i ubudowa nie robi BOOM BOOM itd :D

• #14 13 Mar 2007 00:41
    Tedij
    Poziom 16  

Oj robi BUM,BUM i to zdrowo.Ale po kolei:
    Tuba zrobiona na kolanie i na oko.
    Koc bez sensu,tylko kurz się trzyma.Z założenia tuba przenośna i dlatego zdecydowanie bez koca.Koc dają na oklepane tuby wykonane z tekturowej gilzy.Ta z PCV jest zdecydowanie sztywniejsza i lżejsza.I specjalnie jej nie malowałem,żeby było widać że to rura kanalizacyjna. :D

• #15 13 Mar 2007 07:34
    Caleb_
    Poziom 33  

i co, nie rezonuje ci cala ta rura jak sie cokolwiek pusci?

• #16 13 Mar 2007 10:37
    niezgod
    Poziom 10  

Właśnie - przy tak cienkich ściankach, to ta obudowa chyba trzęsie się straszliwie :-) Może gdyby zamiast "kibelkowej" zastosować gruboscienną, wysokociśnieniową rurę kanalizacyjną...

(Swoją drogą, czy ktoś testował taką rurę? Mam na myśli te żółte, chyba polyetylenowe, stosowane do kanalizacji miejskiej? :-). Na studiach spotkałem się z przypadkami używania jej jako obudowy do urządzeń podwodnych ale właściwości akustyczne też mogła by mieć ciekawe :-))

Pozdrawiam

• #17 13 Mar 2007 15:49
    kivlov
    Poziom 26  

przy takim głośniku nie ma obawy o rure

• #18 13 Mar 2007 16:47
    simp
    Poziom 12  

hmm....no nie wiem jak to opisac...totalna porazka...i tu juz nie chodzi o wyglad.... co raz mniej na elce pomyslow godnych uwagi:/

• #19 13 Mar 2007 17:51
    zackk
    Poziom 15  

niezgod- "Może gdyby zamiast "kibelkowej" zastosować gruboscienną, wysokociśnieniową rurę kanalizacyjną... "

ale sie uśmiałem !!!!!

a gdyby tak jakaś używkę dopaść? na poważnie to sam słyszałem, że ludzie robią takie wynalazki. Jak to gra to nie wiem, bo nie słyszałem.

Co tu wiele mówić; jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma. To jest kolejny przykład na trafność tego powiedzenia.

pozdrawiam.

• #20 14 Mar 2007 06:29
    wow
    Poziom 27  

Wiecie co słowo TUBA zaczyna działać mi na nerwy!

Po 1 mogę się założyć że to "gra" (czytaj lupie) jakbym walił młotem w rurę plastikową! Na bank br na oko aby był! Taką obudowe w kształcie walca robi się w 20 minut. A efekt taki jak moje słuchawki w walkmanie.

1/6

• #21 14 Mar 2007 08:54
    Nevon
    Poziom 21  

to jest ciekawe zjawisko - dobra konstrukcja - mało kto pisze, beznadziejna - zwali sie cała elektroda.

tu niema nic do komentowania - głośnik przypadkowy, obudowa praktycznie przypadkowa, i beznadziejnie ergonomiczna w samochodzie, br przypadkowy. terminal pomyłka.

może warto jedynie ten wzmacniacz zobaczyć, ale ile on na 12v może mieć ?? 13W ?

jak to ma być tuba to poproszę parametry komór, przekroje S1 S2.... i długości wylotu :>

• #22 14 Mar 2007 17:53
    crazy_88
    Poziom 42  

Hmm myślę że ten pomysł jest zły lepiej zbuduj skrzynię a zobaczysz znaczną poprawę akustyki.

• #23 14 Mar 2007 18:34
    janusz27
    Poziom 30  

Moja sugestia jest taka, żeby zamknąć ten temat, z tego powodu, że robi się topic do nabijania postów, które nie wnoszą nic do niego, a dwa - chyba Autor usłyszal już to co miał usłyszeć. Decyzję pozostawiam moderatorom

Pozdrawiam Janusz

• #24 14 Mar 2007 22:10
    _eddie_
    Poziom 32  

Offt.: Rura PCV - ta lub szara o przekroju 250 - 500 mm jest cholernie mocna. Takie Rury sa zakopywane w gruzach i nieraz duze ciezary na nich spoczywaja. Ale to material ktory w porownaniu z np kartonowym zlepkiem brzmi jak sra*ie do plastikowego wiadra.

• #25 15 Mar 2007 01:56
    sebring89
    Poziom 21  

moj sasiad mial poloneza i tez sobie zrobil cos takiego, ja mu mowie ze moj znajomy ma zaklad meblowy to mu zrobi skrzynie za free i bedzie jakos wygladalo a on ze Tuba to jest to na co leca laski;| buhaha
    podlaczyl to pod "prawie jak" wzmacniacz;] first 1800watt i zapodal jakies disco to myslalem ze mu sie zesram ze smiechu do tej rurki kanalizacyjnej no prze kicz masakrystyczny...
    moim zdaniem mogles rownie dobrze wsadzic glosnik w wiadro albo stara pralke i efekt ten sam zaden...
    tu nie ma co oceniac :robot: :robot:

• #26 15 Mar 2007 07:39
    kiepol
    Poziom 16  

Kaszana totalna, zastanawiales sie może jakie właściwości akustyczne ma pcv ? Bo jak dla mnie to do najtwardszych materialów, to on nie należy... Zrób sobie normalna skrzynię, nie walcowatą, z płyty wiórowej 18mm (wystarczy) i zobaczysz, że bedzie lepiej niż aktualnie...

• #27 15 Mar 2007 08:25
    Nevon
    Poziom 21  

i nie będzie takiego marnotrawienia miejsca w bagażniku.
    Akustycznie na tym głośniku i ta wielkiej różnicy nie będzie.

• #28 13 Paź 2007 11:52
    iras22
    Poziom 10  

Witam zainteresował mnie ten opis i foto tej tuby proszę powiedzieć cym tył jest zakryty oraz cy długość ma znacenie cy nie w brzmieniu oraz jak popranie wydobć bass z głosnika wysoko tonowego cyli jak zbudować tube na podstawie suboferuw takih jak na tym fotum lecz sama skzynka oraz głośnik

• #29 13 Paź 2007 12:10
    MacieK1112
    Poziom 9  

Napisz to po ludzku:P Bo jak piszesz cos takiego: "jak popranie wydobć bass z głosnika wysoko tonowego " to po prostu śmiać Mi się chce:).No i poco odświeżasz stary temat??

• #30 13 Paź 2007 12:38
    iras22
    Poziom 10  

chodzi oto ze chcę żeby bas był w miej więcej jak z kolumn takie chcę uzyskać brzmienię

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME