logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Peerless SLS 10 vs Tesla arn 312-00/8

Maciek19882 11 Mar 2007 21:33 2340 8
REKLAMA
  • #1 3668471
    Maciek19882
    Poziom 14  
    Nie wiem o wybrać jest duza roznica pomiedzy tymi głośnikami?

    TVM TESLA ARN 312-00/8 VS PEERLESS sls 10
  • REKLAMA
  • #2 3668799
    marivs
    Poziom 17  
    PEERLESS to klasa sama w sobie... jeśli patrzysz na parametry jakie podaje producent to takie właśnie są... dodatkowo podają referowaną obudowę.
  • #3 3669954
    mirro1234
    Poziom 23  
    Jak masz kase to Perless na 200%. Ja bym napewno zdecydował się na niego. To bardzo solidy głośnik. Sam miałem kiedyś chrapke zrobić na nim subwoofer, ale nie miałem kasy.. a teraz to mi sie nie chce drugiego suba robić bo mam na GDN 20/80/2 i bardzo mi się podoba jego brzmienie.
    Pozdrawiam i życze miłego zatrówania życia sąsiadom ;)
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #6 3708428
    Pogromca
    Poziom 15  
    Dzięki chyba jednak kupie jakiś skx perles jest na pewno wysoka półka lecz jak na razie nie na mój portfel zastanawiam się nad Teslą arn 312 oraz skx GDN-27-300-8-SC ten model z tego co przeczytałem na forach tesla jest bardzo mocna ale mułowata nie zalicza się ten głośnik do szybkiego basu ale potęga w nim jest mój problem jest na https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic717207.html#3687977
  • #7 3708523
    marivs
    Poziom 17  
    Zazwyczaj tej wielkości głośniki są zamulone. Praw fizyki nie da się oszukać. Im większa membrana tym bas niższy ale wolniejszy oraz wąskie pasmo akustyczne i dlatego w domowym hi-fi stosuje się je jako typowy woofer pracujący do ok. 200Hz. Za przykład niech posłuży kolumna Visatona : http://www.visaton.de/en/bauvorschlaege/mehrwege/848/index.html
  • #8 3712931
    Maciek19882
    Poziom 14  
    Więc jak uważacie Co będzie lepsze ta tesla czy może Stx 32-300-8-ss?? Tesla wolna i mulowata.. zesli ma bas tylko mulić to szybko sie znudzi... notmiast ten stx nie wiem. Co myslicie??
  • #9 3772613
    Pogromca
    Poziom 15  
    Ja osobiście wybrał bym chyba ARN312 , Stx 32-300-8-ss piszą na forach zbytnio nie mile wypowiedzi , np. : bardzo fajny subwoofer szkoda tylko że na stx :( . Mój Braciak ma kolumny podłogowe na arn312 chyba jakieś niemieckie . Co tu dużo pisać potęga niskiego tonu i mocy . Ale są jeszcze 2 dylematy stx nie potrzebuje aż takiej wielkiej skrzyni jak ARN . Ale na pewno lepiej zagra ARN patrząc na moc i potęgę , jeśli chodzi o bas w muzyce myślę , że skx lepiej się sprawdzi. ARN cechuje potęga mocy w kinie domowym minus wolniejszy w muzyce . STX cechuje spora moc dobre osiągi lecz czy prawdziwe dane wypisane { Dane producenta STX są zawyżone moim zdaniem } po za tym pomiary jakis czas temu robione . Jeśli chodzi o kino ARN jeśli muzyka dynamiczna Stx . Pozdrawiam
REKLAMA