Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

światła cały rok a podświetlenie radia vectra b laguna I

gniesiob 11 Mar 2007 21:42 3126 6
  • #1 11 Mar 2007 21:42
    gniesiob
    Poziom 11  

Witam
    Nie mam zamiaru dyskutowa na temat słuszności obowiązku używania świateł non stop cały rok, ale w pewnym stopniu obowiązek ten mi dokucza.
    Otóż: włączając światła mijania, lub też postojowe podświetlenie wyświetlacza radia, oraz komputera przechodzi w stan nocny, zostaje zaciemnione. W jasne dni problematyczne robi się dostrzeżenie na oryginalnym wyświetlaczu nazwy stacji, godziny, temperatury.
    Obecnie poruszam się Renault Laguna I - 2000 rok, poprzednio ten sam problem miałem w Vectrze B.
    Może ktoś zna sposób, gdzie można zainstalowa wyłącznik służący do wyłączenia trybu nocnego podświetlenia pomimo w.łączonych świateł.
    Również niewyobrażalne jest dla mnie poruszanie się nocą z dziennym podświetleniem - dlatego konieczny jest dodatkowy wyłącznik ale gdzie go zainstalować może ktoś mi pomoże nie chce mi się samemu dochodzić[/code]

• #2 11 Mar 2007 23:13
    ryborz
    Poziom 23  

Musisz znaleść schemat instalacji twojego samochodu. Najczęściej są to poprostu sygnały brane z podświetlenia deski rozdzielczej (chyba niestety osobne). Jak będą osobne ale ten sam sygnał to możesz zamontować przełącznik tylko na jednym, drugi odciąć i podłączyć do pierwszego za przełącznikiem. Schemat powinien być w Download Samochody.

• #3 12 Mar 2007 17:18
    gniesiob
    Poziom 11  

dzięki za odpowiedź, w lagunie jak włączam światła to pstryka jakiś przekaźnik, muszę poszperać przy bezpiecznikach i może znajdę przewód włączający podświetlenie deski rozdzielczej, chwilowo mam mało czasu ale może w sobotę coś wykombinuję. Jest to dokuczliwe gdyż po włączeniu świateł nie widzę wyświetlacza radia, a jak dochodzą okulary słoneczne to już kaplica.

pozdrawiam

• #4 12 Mar 2007 20:48
    Mihó
    Poziom 27  

wyświetlacz - szary z zielonym bądż żółtym paskiem. Przetnij go i w jego miejsce wstaw przełącznik.

• #5 21 Mar 2007 18:25
    emeryt
    Poziom 21  

Może trochę nie na temat, ale co byś powiedział na propozycję zamontowania świateł do jazdy dziennej ? Zamiast grzebać w instalacji, ciąć ścieżki czy kable... Światła HELLA z homologacją i odpowiednim sterownikiem kosztują koło dwóch stówek, pobierają 30 Wat i nic nie trzeba kombinować. Same włączają sie po uruchomieniu silnika i wyłączają po włączeniu świateł mijania. Ja właśnie wybrałem takie rozwiązanie.

• #6 25 Mar 2007 23:31
    gniesiob
    Poziom 11  

niby masz rację, ale jakoś nie widzę mojego auta z dodatkową odtającą parą oczu . Zamontować po wierzchu to mi jakoś nie pasuje, a na głębsze przemyślenia i dokładny montaż w obrysie auta nie za bardzo mam czas i ochotę.

pozdrawiam

• #7 11 Kwi 2007 00:30
    gniesiob
    Poziom 11  

Dzięki dla Mohó

u mnie był to niebieski z paskiem białym lub szarym

działa - bez skutków ubocznych

zamontowałem wyłącznik i mogę w dzień używać wyświetlacz w trybie jasnym a nocą w trybie ciemnym wszystk przy włączonych światłach mijania