Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

światła cały rok a podświetlenie radia vectra b laguna I

gniesiob 11 Mar 2007 21:42 3381 6
 • #1
  gniesiob
  Level 12  
  Witam
  Nie mam zamiaru dyskutowa na temat słuszności obowiązku używania świateł non stop cały rok, ale w pewnym stopniu obowiązek ten mi dokucza.
  Otóż: włączając światła mijania, lub też postojowe podświetlenie wyświetlacza radia, oraz komputera przechodzi w stan nocny, zostaje zaciemnione. W jasne dni problematyczne robi się dostrzeżenie na oryginalnym wyświetlaczu nazwy stacji, godziny, temperatury.
  Obecnie poruszam się Renault Laguna I - 2000 rok, poprzednio ten sam problem miałem w Vectrze B.
  Może ktoś zna sposób, gdzie można zainstalowa wyłącznik służący do wyłączenia trybu nocnego podświetlenia pomimo w.łączonych świateł.
  Również niewyobrażalne jest dla mnie poruszanie się nocą z dziennym podświetleniem - dlatego konieczny jest dodatkowy wyłącznik ale gdzie go zainstalować może ktoś mi pomoże nie chce mi się samemu dochodzić[/code]
 • #2
  ryborz
  Level 23  
  Musisz znaleść schemat instalacji twojego samochodu. Najczęściej są to poprostu sygnały brane z podświetlenia deski rozdzielczej (chyba niestety osobne). Jak będą osobne ale ten sam sygnał to możesz zamontować przełącznik tylko na jednym, drugi odciąć i podłączyć do pierwszego za przełącznikiem. Schemat powinien być w Download Samochody.
 • #3
  gniesiob
  Level 12  
  dzięki za odpowiedź, w lagunie jak włączam światła to pstryka jakiś przekaźnik, muszę poszperać przy bezpiecznikach i może znajdę przewód włączający podświetlenie deski rozdzielczej, chwilowo mam mało czasu ale może w sobotę coś wykombinuję. Jest to dokuczliwe gdyż po włączeniu świateł nie widzę wyświetlacza radia, a jak dochodzą okulary słoneczne to już kaplica.


  pozdrawiam
 • #4
  Mihó
  Level 27  
  wyświetlacz - szary z zielonym bądż żółtym paskiem. Przetnij go i w jego miejsce wstaw przełącznik.
 • #5
  emeryt
  Level 22  
  Może trochę nie na temat, ale co byś powiedział na propozycję zamontowania świateł do jazdy dziennej ? Zamiast grzebać w instalacji, ciąć ścieżki czy kable... Światła HELLA z homologacją i odpowiednim sterownikiem kosztują koło dwóch stówek, pobierają 30 Wat i nic nie trzeba kombinować. Same włączają sie po uruchomieniu silnika i wyłączają po włączeniu świateł mijania. Ja właśnie wybrałem takie rozwiązanie.
 • #6
  gniesiob
  Level 12  
  niby masz rację, ale jakoś nie widzę mojego auta z dodatkową odtającą parą oczu . Zamontować po wierzchu to mi jakoś nie pasuje, a na głębsze przemyślenia i dokładny montaż w obrysie auta nie za bardzo mam czas i ochotę.


  pozdrawiam
 • #7
  gniesiob
  Level 12  
  Dzięki dla Mohó

  u mnie był to niebieski z paskiem białym lub szarym

  działa - bez skutków ubocznych

  zamontowałem wyłącznik i mogę w dzień używać wyświetlacz w trybie jasnym a nocą w trybie ciemnym wszystk przy włączonych światłach mijania