Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
LegrandLegrand
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

światła cały rok a podświetlenie radia vectra b laguna I

gniesiob 11 Mar 2007 21:42 3312 6
    gniesiob
    Level 12  
    Witam
    Nie mam zamiaru dyskutowa na temat słuszności obowiązku używania świateł non stop cały rok, ale w pewnym stopniu obowiązek ten mi dokucza.
    Otóż: włączając światła mijania, lub też postojowe podświetlenie wyświetlacza radia, oraz komputera przechodzi w stan nocny, zostaje zaciemnione. W jasne dni problematyczne robi się dostrzeżenie na oryginalnym wyświetlaczu nazwy stacji, godziny, temperatury.
    Obecnie poruszam się Renault Laguna I - 2000 rok, poprzednio ten sam problem miałem w Vectrze B.
    Może ktoś zna sposób, gdzie można zainstalowa wyłącznik służący do wyłączenia trybu nocnego podświetlenia pomimo w.łączonych świateł.
    Również niewyobrażalne jest dla mnie poruszanie się nocą z dziennym podświetleniem - dlatego konieczny jest dodatkowy wyłącznik ale gdzie go zainstalować może ktoś mi pomoże nie chce mi się samemu dochodzić[/code]
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • LegrandLegrand
    ryborz
    Level 23  
    Musisz znaleść schemat instalacji twojego samochodu. Najczęściej są to poprostu sygnały brane z podświetlenia deski rozdzielczej (chyba niestety osobne). Jak będą osobne ale ten sam sygnał to możesz zamontować przełącznik tylko na jednym, drugi odciąć i podłączyć do pierwszego za przełącznikiem. Schemat powinien być w Download Samochody.
  • LegrandLegrand
    gniesiob
    Level 12  
    dzięki za odpowiedź, w lagunie jak włączam światła to pstryka jakiś przekaźnik, muszę poszperać przy bezpiecznikach i może znajdę przewód włączający podświetlenie deski rozdzielczej, chwilowo mam mało czasu ale może w sobotę coś wykombinuję. Jest to dokuczliwe gdyż po włączeniu świateł nie widzę wyświetlacza radia, a jak dochodzą okulary słoneczne to już kaplica.

pozdrawiam
    Mihó
    Level 27  
    wyświetlacz - szary z zielonym bądż żółtym paskiem. Przetnij go i w jego miejsce wstaw przełącznik.
    emeryt
    Level 22  
    Może trochę nie na temat, ale co byś powiedział na propozycję zamontowania świateł do jazdy dziennej ? Zamiast grzebać w instalacji, ciąć ścieżki czy kable... Światła HELLA z homologacją i odpowiednim sterownikiem kosztują koło dwóch stówek, pobierają 30 Wat i nic nie trzeba kombinować. Same włączają sie po uruchomieniu silnika i wyłączają po włączeniu świateł mijania. Ja właśnie wybrałem takie rozwiązanie.
    gniesiob
    Level 12  
    niby masz rację, ale jakoś nie widzę mojego auta z dodatkową odtającą parą oczu . Zamontować po wierzchu to mi jakoś nie pasuje, a na głębsze przemyślenia i dokładny montaż w obrysie auta nie za bardzo mam czas i ochotę.

pozdrawiam
    gniesiob
    Level 12  
    Dzięki dla Mohó

u mnie był to niebieski z paskiem białym lub szarym

działa - bez skutków ubocznych

zamontowałem wyłącznik i mogę w dzień używać wyświetlacz w trybie jasnym a nocą w trybie ciemnym wszystk przy włączonych światłach mijania