Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy to zadziała? 4 nadajniki i 4 odbiorniki.

11 Mar 2007 22:34 1120 10
 • Poziom 21  
  Czy jeśli zbuduje 4 nadajniki i 4 odbiorniki i zestroje je na tą samą częstotliwość to czy one będą się zakłócać?
 • Poziom 33  
  jeśli nadajniki będą pracować jednocześnie to będą się dość skutecznie zakłócać - w odbiorniach będą głównie gwizdy i piski

  najprostsze rozwiązanie to zestroić każdy zestaw na 4 różne częstotliwości...
  można by spróbować też zestroić nadajniki na 4 częstotliwości, dokładnie to odfiltrować, a odbiorniki zestroić na szersze pasmo, pokrywające częstotliwości pracy nadajników (niestety maleje czułość, zmniejsza się odporność na zakłócenia) i dalej będzie bełkot jak będzie nadawał więcej niż jeden nadajnik...
 • Poziom 21  
  A czy można jakoś wyeliminować te zakłócenia?
 • Poziom 17  
  Tak. Ustawiajac kazda pare - nadajnik/odbiornik na inna czestotliwosc. Za to z jednego nadajnika mozesz nadawac do czterech odbiornikow (pod warunkiem, ze nadajnik i odbiorniki pracuja na tej samej czestotliwosci, i wtedy bedzie dobrze.
 • Poziom 18  
  Można,tak jak pisał kolega wzagra w bardzo prosty sposób wyłączając trzy a zostawiając jeden nadajnik włączony,można również ustawić je tak daleko od siebie aby się wzajemnie nie zakłócały(poza zasięgiem pozostałych) lub zmienić częstotliwości nadajników.Innego wyjścia nie ma.A jak myślisz po co stacje radiowe nadają na różnych częstotliwościach.
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Jezeli to nie sa nadajniki cyfrowe sterowane cyfrowo - nie da sie.

  To mniejwiecej tak, jakby Ci ktos krzyczal do samo do lewego i prawego ucha. Albo kazez jednemu sie zamknac, albo zatkasz ucho - czyli wylaczysz nadajnik ;)
 • Poziom 24  
  Dokladnie napisz cos wicej - jaki rodzaj modulacji , jakie sterowanie, do czego to ma sluzyc, jakie dane maja byc przeslane itd.Pozdrawiam Arek
 • Poziom 21  
  Chciałem zbudować taki bezprzewodowy interkom, żeby można było nadawać jednocześnie z tych 4 nadajników i te odbiorniki by to odbierały także te 4 osoby używające tego mogłyby się porozumieć.
 • Poziom 15  
  Interkom działa w simpleksie(mówi albo słucha).Przy rozmowach zazwyczaj jeden mówi,reszta słucha,wg mnie mozna je zestroić na jedną częstotliwość.Łączność na zasadach CB.
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Trzeba bylo tak od razu.
  Jeden mowi - reszta slucha. Oczywiscie za kazdym razem moze byc to inna osoba (byle nie nadawali w tym samym momencie).

  Nadajnik z linka jest w stanie pokonac 100 metrow. Grunt to sensowny kawalek drutu (antena)... Mam na mysli sensowna i wlasciwa dlugosc.