Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ople astra f szyby elektryczne prosze o pomoc

krzychsolecki 12 Mar 2007 13:51 1538 1
  • #1 12 Mar 2007 13:51
    krzychsolecki
    Poziom 10  

Mam problem z elektryczna szyba od pasazera od kierowcy działa. Myslalem ze uszkodzil sie sterownik lub sam silnik ale po zamianie sterowników z jednej strony na druga szyba od kierowcy działa sterownik podaje prad do silika a od pasazera nadla nie dziala sterownik sie nie załącza( powinno byc słychac ) sprawdzilem wlaczniki szyb dziala napiecie do włacznika dochodzi dioda sie swieci ale nie dziala nadal sterownik ma on jakis przekaznik i poprostu sie nie zalacza
    Ale jak juz napisałem po załozeniu na drugie dzwi działa nie wiem czemu. sterownaie szyb od posazera jest z dwuch miejsc ale jedno i drugie nie działaja jakbym miał moze schemat tego podnośnika szyb to może bym doszedł

Powiem jeszcze do sterownika wchodzi 4 przewody 1- brazowy mysle ze to powinna byc masa( idzie od włącznika) 2-zółto-zielony mysle ze to jest przewód + (jest na nim 11 V, ale po podłaczeniu zarówki do masy i tego przewodu ona nie swieci, nie jest on podłaczony od włacznika) oraz dwa przewody do sterownia góra dół ( ida z włacznika)
    Proszę o wskazówki
    Dziekuje z góry za pomoc
    Krzysiek

0 1
  • #2 12 Mar 2007 21:49
    majsterjan6
    Poziom 12  

zobacz przelotke w drzwiach moze nie laczy bo rzeczywiscie brazowy to masa ipowinien byc jeszcze pelen plus

0