Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nashua D555 - zagina róg w podajniku dokumentów

clip7 12 Mar 2007 16:58 1050 5
    clip7
    Level 23  
    Witam.
    Przy jednostronnych oryginałach jest ok. Przy dwustronnych zgina róg oryginału. Oryginał dwustronny wychodzi do środka podajnika, zagięty jest przedni, dolny róg oryginału. Raczej nie zacina tylko strasznie zagniata róg. Wymieniłem taśmę i nic. Rozebrałem cały zakręt w drobny mak i nic. Rolki gąbkowe od docisku taśmy - ok.
    Zauważyłem, że problem polega na tym, że przy układaniu pierwszej strony oryginalu na szybie, kartka wchodzi dolnym rogiem pod plastykową listwę formatu papieru (ta przykręcona z lewej strony, trzymająca szybę na 2 śrubki) i potem przy drugiej w wyniku już przekrzywienia papieru, idzie szybciej jednym rogiem i zagniata przy wyjściu. Nie wiem czy to "wbijanie" się kartki dolnym rogiem pod listwę formatu to usterka czy efekt jakiegoś wcześniejszego problemu? Podkleiłem tą listwę od spodu w kilku miejscach korkiem separacyjnym i było ok.
    Dziś dostałem tel., że znów to samo. Przy A4R jest ok. Problem jest przy A4. A cały podajnik ładnie przylega każdym rogiem.
    datatomek
    Level 26  
    Hello... Może szyba była wymieniana i jest zbyt cienka.W tych maszynach są dość grube przecież.Może też nie ma gumek dystansowych pod szybą.A co do zaginania przy odwracaniy, może mieć to bezpośredni związek ze zbyt nisko osadzoną szybą ( wtym przypadku z prawej strony). Też najczęściej zawiasy podajnika są tak wyłechtane że "tyłek" mu się podnosi do góry i taśma szoruje po szybie tylko od frontu.Takie zaginania rogów na moje najczęściej występują nie w samym inwerterze podajnika, ale przed nim.Na platiku na wejściu, przy szybie. Na początek podnieś trochę szybę, i sprawdź.Zobaczymy.
    clip7
    Level 23  
    Witam.
    Dziś spędziłem przy tym podajniku trochę czasu i jest lepiej ale nie dobrze.
    Okazuje sie, że nawet przy jednostronnych oryginałach kartka jest też krzywo układana na szybie. Ale na wyjściu z podajnika jest oki. Przy dwustronnym oryginale oczywiście zagina róg przy wyjściu. Zauważyłem, że jak położę rękę na przednim, prawym rogu podajnika (ciężar dłoni) to układa dobrze i idzie dobrze. Zacząłem kombinować z grubszymi podkładkami pod szybę najpierw pojedynczo a potem parami. Ale nie dawało to dobrych rezultatów. Na koniec podkleiłem w jednym miejscu stelarz od taśmy. W tym punkcie przedniego, prawego rogu, którym właśnie dotyka do obudowy plastykowej między szybą a klawiaturą. Taki wypust. Było ok ale znów telefon, że zagniata róg, rzadziej co prawda ale zagniata. Jutro dalszy dzień walki.
    datatomek
    Level 26  
    Powodzenia życzę, a czy zawiasy są ok? Regulowałeś też na zawiasach wysokość z tyłu, tą śrubą regulacji?
    W razie czego weź w dwie ręce go, i przekrzyw w tą stronę w którą uważasz że powinno być.To najczęściej pomagało przy takich "zwichrowaniach".
    clip7
    Level 23  
    No właśnie trochę go ponaginałem + podkładki pod szybę od tyłu. Na razie jest ok ale nie jestem zadowolony z takiej naprawy.
    A tak na marginesie to nie widziałem żeby te zawiasy miały jakąkolwiek regulację. Widziałem tam tylko blaszki dociskowe od góry. Ale przyjrzę sie temu bliżej. Takie regulowane zawiasy pamiętam w FT6645.
    pozdrawiam
    datatomek
    Level 26  
    A może to już mi pochrzaniło się w tą regulacją, nie pamiętam.Ale sprawdź.