Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford 5000 dorabianie line in (aux in)

m2tk 12 Mar 2007 19:01 19727 17
  • #1 12 Mar 2007 19:01
    m2tk
    Poziom 10  

witam.

czy ktoś byłby w stanie opisać mi dokładnie jak takie wejście wykonać i gdzie wpiąć?

w załącznikach zdjęcia płytki radia.

pozdrawiam.

dodam, że te dwa gniazda miedzy zielonym i czarnym gniazdem to mechanika(10pin) i głowica (5pin)

znalazłem takie elementy:
    70047SB 450920 TAIWAN DSD983002 PHILIPS Dolby
    837 51 02DF Motorola
    70040AB PAT 9836 KOREA
    70003SE 0990A9828 MALAYSIA

ten pierwszy to chyba przedwzmacniacz kasety + Dolby, nóżki zaznaczone kolorami (LF RF LR RR Masa) to sygnał audio z głowicy.

a gdzie jest audio out?

Moderowany przez SławeK:

Posty scaliłem, nie piszemy kilku pod rząd a używamy klawisza Zmień.

0 17
  • #2 09 Kwi 2007 15:17
    bosiarz
    Poziom 11  

Poradziles sobie z dorobieniem AUX'a?
    Chce zrobic to samo tylko tez nigdzie nie moge dorwac PDF'a od 70047SB :(

Janusz

2
  • #3 11 Kwi 2007 00:42
    wibi
    Poziom 20  

I nigdzie go nie znajdziesz bo to sa oznaczenia Fordowskie mimo ze kość jest Philipsa.Jest to odpowiednik procesora stereofonicznego sterowanego cyfrowo z rodziny TDA 7300,7302,7306,7318 ,niestety sterowanie jest szyna I2C czyli sygnały SCL,SDA.Jak ściągniesz .pdfa to zorientujesz się po końcówkach,są takie same we wszystkich w/w prockach.Podane procki posiadają nieco więcej nóżek (28) niz u Ciebie a ja podałem kości z Forda bodaj 4500?ale te tez sa pewnie z tej samej rodziny Philipsa,moze tylko nie maja elektronicznego wzmocnienia?

0
  • #4 11 Kwi 2007 10:32
    bosiarz
    Poziom 11  

Wczoraj sie wkurzyłem i zrobilem tak:

Wpiąłem się za przedwzmacniaczem od TAPE'a.
    Zlokalizowałem wyjścia 70047SB (1 i 24 nóżka), przeciąłem linie pomiędzy nóżkami scalaka i kondensatorami elektrolitycznymi. Przy kondensatorach dolutowałem ekranowane przewody z chinchami na końcach.
    Skończyło się piwo więc odpuściłem sobie szukanie jak poustawiać microswitche aby radio przełączało sie na tape bez kasety.
    Przygotowałem jeszcze sobie kasetę bez taśmy, zamontowałem gniazdo mini jack na desce rozdzielczej i problem rozwiązany :D

0
  • #5 11 Kwi 2007 10:45
    SlaweK
    Poziom 43  

Wielu tutaj tak działa a po drugim lub trzecim piwie psuje radio lub wpada na "genialne" pomysły w stylu podłączenia się pod głowicę (obojętnie którą) ;)
    A ja staram się by świadomie dopracowywać rozwiązania żeby to miało ręce i nogi a nie byle jak. W sumie mnie też zdarzyło się zrobić w którymś radiu coś podobnego z przełączaniem ale żeby nie zużywać niepotrzebnie silnika od magnetofonu odłączyłem go. A gdyby ktoś chciał naprawdę kulturalnie to wypadało by jeszcze dopasować sygnał i zrobić przełączanie jak należy mechaniczne lub elektryczne by nie tracić magnetofonu. A dawno już na forum nie widziałem projektów własnych zrobionych jak należy, tylko byle ruszyło i w nosie a inni niech się męczą, może im też się uda...

SławeK

0
  • #6 11 Kwi 2007 11:37
    bosiarz
    Poziom 11  

W tym przypadku jest inna sprawa - nie chce mi się spędzać 2 dni przy radiu za 120zł :)

Jak rozkręcałem radio mysłałem, że jest zrobione na standardowych układach i bedzie to mozna zrobic szybko i porzadnie.
    Okazalo sie, ze nie jest tak prosto.
    Radio mam pol roku i ani razu nie wlozylem w nie kasety wiec uznalem, ze jest dla mnie niepotrzebne :)

Pomimo, ze rozwiazanie jest prymitywne to przy tej jakości sprzętu takie rozwiązanie nie jest wcale takie złe.

0
  • #7 29 Mar 2008 14:26
    djlj24
    Spec od car audio

Wielu myślało, ale trzeba napisać program na procesor udawający zmieniacz Forda (czyli komunikacja po szynie ACP). Opis ramek jest dostępny - wystarczy siąść i napisać.

0
  • #8 29 Mar 2008 15:46
    Łukassz
    Poziom 9  

to może jakiś spec się pobawi zarobkowo,bo jednak 300zł to stanowczo za dużo jak za takie coś, ale myślę ze za 50-70zł to na taki adapter będzie wielu chętnych.

0
  • #9 30 Mar 2008 14:27
    djlj24
    Spec od car audio

Przy hurcie cena 50-70 zł może i jest dobra, ale jak ktoś robi tylko jeden egzemplarz to i za 300 zł większość osób nie siądzie nad tym. A jak widzę do tej pory tylko jako otwarty projekt jest do Sony, VW oraz Mazdy a do innych firm mimo dostępnych źródeł opisów transmisji to darmowych opisów gotowych modułów do AUX brak.

0
  • #10 01 Kwi 2008 13:39
    Nastek
    Poziom 13  

Czy próbował ktoś ten układzik z allegro?

0
  • #11 29 Gru 2009 13:17
    heon
    Poziom 10  

Witam

Temat dla mnie dosyć istotny a nie chce robić tego na odwal się wiec mocno przekopałem internet i co znalazłem? Posłużę się zdjęciem kolegi bo jeszcze nie zrobiłem swoich.

Ford 5000 dorabianie line in (aux in)

Na którym na czerwono zaznaczyłem przedwzmacniacz z wbudowanym procesorem, u mnie w radyjku był to według oznaczeń forda 70040AB no ale niestety do niego opisu nie znalazłem znalazłem za to stronę na której znajduje się plik EXEL z tłumaczeniami oznaczeń fordoskich na te ogólnie stosowane http://codedradio.info Niestety mojego nie było w końcu po przekopaniu kilkuset kart katalogowych dokopałem się do tego TDA7342EQ2N w 99 % będzie to ten sam układ co 70040AB (w 99% bo jeszcze nie sprawdziłem wszystkich pinów). Na chwile obecną za pomocą czegoś takiego http://www.tme.eu/html/PL/gniazda-jack-__35-mm-z-wylacznikiem/ramka_766_PL_pelny.html przerywam obwód w miejscu wejścia sygnału fm przy kondensatorach i wpuszczam sygnał z mp3. Dzięki temu nie muszę odłączać silniczka od kasety ani bawić się we wkładanie pustej.

Jednak moim celem jest jeszcze większe dopracowanie projektu jeśli spojrzycie sobie na kartę katalogową układu TDA7342EQ2N to można stwierdzić ze jeśli przerwać za pomocą gniazdka jack z wyłącznikiem (powyżej) by drogę sygnału przy kondensatorach które są miedzy nóżkami 2,3 i 15,16 i wpuszczać przez te kondensatory sygnał z mp3 na nóżki 15 i 2 to całość powinna działać jak trzeba. Jutro się tym zajmę i opisze czy dobrze myślałem.

0
  • #12 24 Sty 2010 23:21
    wielblad1987
    Poziom 9  

Witam.
    Czy mółbyś dokładnie opisać swoją operację podlączenia tego Jack`a? No i oczywisćie czy to działa w dobrej jakości dźwięku i z tym wyłączaniem...

0
  • #15 11 Lis 2010 18:59
    red20
    Poziom 11  

kolejny comeback do tematu..
    chce zrobić (zrobię!) takie wejście liniowe do 5000, ale pójdę tropem bosiarza, tzn nie potrzebuje kasety wiec całkowicie wyłączę mechanizm, nie wiem jeszcze jak dokładnie wygląda uruchamianie modułu kasety ale pewnie jest to jakiś włącznik mechaniczny który załącza wepchnięta kaseta, więc wystarczy dorobić mikroswitcha albo usposobić dostępny przycisk CD.
    oczywiście kart katalogowych naszego układu (70047SB) nie zobaczymy nigdy ale dzięki m2kt, napisał to w pierwszym poście tego tematu, wiemy gdzie są wejścia na przedwzmacniacz kasety, dzięki bosiarzowi wiemy gdzie szukać wyjść przedwzmacniacza, tylko rachunek lekko kuleje, 4 wejścia i dwa wyjścia, wiec muszę znaleźć jeszcze dwa wyjścia (opcja na 4 głośniki, przy wersji głośników tylko z przodu mamy już chyba problem rozwiązany przez bosiarza).
    nie siedzę tak bardzo w układach audio wiec nie wiem czy jeśli podepnę jeden kanał z wejścia liniowego na dwa wejścia na przedwzmacniacz to czy wszystko będzie w porządku, ale mam nadzieje ze mi podpowiecie

0
  • #16 18 Sty 2011 07:22
    insider69
    Poziom 10  

Tak, to prawda, kart katalogowych nie ma do układu 70047SB, ale za to są karty do takiego samego ukladu o oznaczeniach TEA0675T, też szukałem, ale w końcu się udało.

Pozdrawiam

0
  • #17 19 Sty 2011 17:11
    zizitop901
    Poziom 13  

Powiedzcie mi po co takie skomplikowane operacje na delikatnym radyjku forda?

Gdy za 120zł jest do kupienia przystawka to gniazda 12pin pod zmieniarkę z wejściem mini jack

Bez strachu, przekopywania netu, wykopywania archaicznie starych opisów procków dźwięku, domysłów czy pasuje czy nie, i powiem wam że sprawdza się ta przystawka idealnie

Dodano po 11 [minuty]:

poco dorabiac do 5000 jakies kombinacje jak za 120zł jest adapter na wejscie 12pin od zmieniarki

0
  • #18 24 Sty 2011 06:57
    insider69
    Poziom 10  

Panie kolego - zizitop901 - nie sztuka jest kupienie gotowca za 120 zl, sztuką jest zrobienie czegoś samemu - a jakby nie patrzeć inwencja własna i zaangażowanie jest potrzebne w elektronice.

Btw- mi udało się przerobić radio kosztem 30 zł i gra tak dobrze, jakby fabrycznie był AUX zrobiony, a roboty max 30 min łącznie z wypiciem piwka , wiec gra warta zachodu. :D

0
  Szukaj w 5mln produktów